Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2017
"Обережно:
гіркий корінь "

 

 

 

Віра та життя

Віра та життя

1 2 3 4 5 6

Отцівство і синівство, Йоганн ПРАЙЗЕЛЬ, 11.01.2018

«І приверне він серце батьків до синів, і серце синівське до їхніх батьків, щоб Я не прийшов, і не вразив цей Край прокляттям!» (Мал.4:6).
Це останні слова Старого Заповіту. Після цього настав так званий період мовчання, коли Бог не промовляв до Свого народу протягом чотирьохсот років. Це не просто остання книга Старого Заповіту, не просто останні слова, а останнє звернення Бога до людей перед тим, як через чотириста років зазвучить конкретний, яскраво виражений «голос того, хто кличе в пустелі».

Війна світів, Микола САВЧУК, 11.01.2018

«Ну що ж, можете взяти дитину на руки, татусю!» — звернулася до мене акушерка. Хвилюючись і не розуміючи, як це правильно робиться, притиснув до грудей маленький згорточок із дочкою. Через кілька років те ж саме повторилося з сином уже в іншому пологовому будинку. В моїх обіймах перебувала не просто новонароджена людина, а нова доля й колосальна відповідальність за те, як вона складеться. Крім перших емоцій, чітко пам’ятаю, про що думав у ті миті: «Боже, Ти довірив мені право бути батьком. Допоможи ж виховати дітей гідними людьми, які будуть служити Тобі!»

Що таке «П’ятидесятниця»?, Дмитро ДОВБУШ, 27.12.2017

Пропоную мозковий штурм! Спробуйте подумки дати коротку відповідь на запитання заголовка. Тільки швидко — це ж легко! Чи не зовсім? Є поняття, на перший погляд, досить прості та звичні, а дати їм визначення не так і просто. Та це не тому, що вони складні, а тому, що — абстрактні або багатозначні.
Тепер «П’ятидесятниця» — досить гучне слово. Але що за ним стоїть? Тобто що ми маємо на увазі, коли вигукуємо гасла на кшталт: «П’ятидесятниця врятує світ!»?

П’ятидесятниця як виклик, Юрій ВАВРИНЮК, 27.12.2017

П’ятидесятниця не тільки є відповіддю на виклики сьогодення. Вона сама — це завжди виклик. Так було ще до того дня, коли в Єрусалимі на свято П’ятидесятниці — цей термін набув нового, особливого значення. Так було і в той день, коли люди з широко розкритими очима дивилися на апостолів та, слухаючи їхні полум’яні слова, не могли зрозуміти, що відбувається. Так було потім, протягом двох тисячоліть, коли сила з неба розбивала усталені, звичні форми християнства та змінювала хід історії. Так є і сьогодні, коли сучасне суспільство взяло чіткий та самовпевнений курс на секуляризацію і, на думку більшості, не має особливої потреби в Бозі.

Парадокс радості, Тарас ДЯТЛИК, 27.09.2017

Однією з чеснот християнина в час особистих і соціальних потрясінь є здатність із радістю приймати важкі обставини, у які ми потрапляємо. На перший погляд, це здається несумісним, і перша реакція нормальної людини на заклик до радості в складних обставинах: «У тебе що, порушення психіки? А чи не пройти тобі відповідний курс психокорекції?» Так, в окремих випадках справді потрібна допомога зрілого психолога-християнина.

Кого ти більше любиш?, Василь МАРТИНЮК, 27.09.2017

«І сварився той народ із Мойсеєм…» (4М.20:3). Сварився з ним, що він вивів його з Єгипту, що завів у пустелю — і мусить терпіти спрагу. Але ж хіба Мойсей міг своєю силою вивести таку велику кількість люду з краю рабства? Ні! Вивів Бог. І, мабуть, Мойсей не мовчав цьому народові, доводячи йому, хто саме визволив його від панування єгипетського царя й привів у пустелю, і звинувачуючи в упертості й непокірності. Зрештою, що можна довести розлюченому натовпу? Єдиний вихід — іти до Бога, що Мойсей і зробив.

Принципи вирішення конфліктів, Сергій ВІТЮКОВ, 27.09.2017

Боже ставлення до нас багато в чому залежить від наших стосунків між собою. «Як хто скаже: «Я Бога люблю», та ненавидить брата свого, той неправдомовець. Бо хто не любить брата свого, якого бачить, як може він Бога любити, Якого не бачить?» (1Iв.4:20). Одна жінка казала: «У мене з Богом все добре, тільки з зятем проблеми!» Та неможливо бути в мирі з Богом і в конфлікті з людьми. Це самообман.

Немічні та сильні: конфлікт інтересів, Геннадій НЕФЬОДОВ, 27.09.2017

У Посланні до римлян Павло говорить про «сильних» і «немічних» (Рим.14:1;15:1). Він також вказує на певний конфлікт між цими двома категоріями віруючих. Єдність церкви залежить більшою мірою від того, як ці дві категорії зможуть знаходити компроміс. Йдеться про правильний і хороший компроміс, який не стосується гріха.

Сумніваюся? Так. Вірю? Так!, Тарас ДЯТЛИК, 16.12.2016

Герой віри— це не той, кого ніколи не навідують сумніви. Але той, хто, долаючи сумніви, вірить і надіється, і любить Того, Хто очікував і очікує довіри в найбільш нелогічних, найбільш незрозумілих, найбільш похмурих, на наш погляд, ситуаціях та обставинах…

Уміння жити в благополучні й у складні періоди, Дору КИРДЕЙ, 16.12.2016

У Бога є мета, є великий план для нашого життя. І всі люди можуть стати частиною цього плану. Вона полягає в тому, що ми створені, щоб бути образом Бога й діяти в ім’я Боже, впливаючи на людей тією владою, яку Бог дав нам.
Але часто стається так, що ми стикаємося в житті зі складними обставинами й не знаємо, як діяти й куди вирушити.

Любіть один одного!, Геннадій АНДРОСОВ, 16.12.2016

Зазвичай на Новий рік ми бажаємо один одному щастя, здоров’я, достатку, миру, радості, натхнення, щоб збулося все, про що мріємо. А яке найважливіше побажання у Новому році дати християнам? Що хотів би побажати Сам Ісус Христос Своїм щирим послідовникам (тобто учням)? Напевно, що сьогодні більш актуального й важливого побажання нема, як саме вірш із Євангелії від Івана, 13:34: «Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви! По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою».

Часу уже не буде, Дмитро ДОВБУШ, 16.12.2016

Цікаво, наскільки ми обмежені істоти, залежні від циклу випадковостей, несподіваних поворотів долі, щасливих і нещасних випадків, катастроф і удач... І дивно, як ми рідко над цим замислюємося. А справа в тому, як мені здається, що коли все складається добре, у свідомості виникає ілюзія, ніби ми самі всім керуємо. Ніби все це — гроші й майно, успіхи й досягнення, влада й значимість, сила й здоров’я — наше, у наших руках, і ми можемо робити з ним, що тільки захочемо.

Для всього свій час, Ігор СКОЦЬ, 16.12.2016

Не хочу в черговий раз просто говорити про ціну, важливість чи швидкоплинність часу, а зверну увагу на одну з конкретних порад Біблії щодо його використання. Біблія дає нам просту, а до того ж і дуже практичну й важливу пораду — правильно використовуйте час. Але як же його використати чи не використати, коли кожна мить проминає незалежно від нас?

Для всього свій час, Ростислав МУРАХ, 16.12.2016

Коли ми уважно прослідкуємо за життям Ісуса Христа, то побачимо, що для всього в ньому був відведений свій час. Коли настав призначений час, то до Марії прийшов ангел і сказав, що посланий до неї сповістити, що вона знайшла благодать у Бога і що в лоні своєму зачне від Духа Святого та породить Сина. Це було сповіщено ні на день раніше, ні на день пізніше, але так, як було в Божому плані.

Бережіть час, Михайло ПАНОЧКО, 16.12.2016

Кожному з нас хотілося б провести своє життя якнаймудріше, якнайповніше та якнайправильніше. І ось що Писання радить кожному з нас: «Отож, уважайте, щоб поводитися обережно, не як немудрі, але як мудрі, використовуючи час, дні бо лукаві! Через це не будьте нерозумні, але розумійте, що є воля Господня» (Еф. 5:15:17).

Глава, а не главар!, Віктор РЯГУЗОВ, 6.04.2016

Одного разу мені довелося доповідати на конференції для чоловіків. Одним із доповідачів був Дейн Блаунт, який із притаманним йому гумором заявив: «Чоловіки — вимираюча порода людей. Бути чоловіком стає політично некоректно… Фемінізм спочатку намагався усунути нерівність між статями, а тепер намагається знищити й саму відмінність між ними». У цих потворних тенденціях помітний задум диявола створити на планеті моральний хаос, щоб збиті з толку люди втратили здатність відрізняти істину від заблудження.
Дейн Блаунт не перебільшував. Чоловіки — і справді вимираюча порода людей, але, слава Богу, ще не вимерла.

Перерости свою стіну, Рустам ФАТУЛАЄВ, 8.02.2016

Повірте, у нашому християнському житті не раз трапляються моменти, коли ми думаємо: «Мені б тільки вижити!» Так, часто ми ховаємо це, не хочемо про це говорити. Але апостол Павло, який у своєму житті переживав подібні моменти, каже, що для того, щоб вижити, потрібно зодягнутися в повну зброю Божу.
Коли ми тільки навертаємося до Господа, нам все здається дуже легким.

Круїзний менталітет, або Натхнення на борту корабля, Керол ЛЬЮЇС, 8.02.2016

Уявіть собі два величезних океанських кораблі. Перший — розкішний лайнер. Пункт призначення — хороше проведення часу. Може, корабель йде в тропічні широти чи вирушає в кругосвітню подорож, може, йде на Аляску чи Багами. Це не головне. Для пасажирів на борту цього судна існує одне правило — усе, що вони роблять у цій подорожі, кожна дія, всі відносини й усі думки, кожен вчинок і все, що вони кажуть та відчувають, підкоряється єдиній директиві — це подорож ради себе коханого.

Коли правда очі коле, Юрій ВАВРИНЮК, 21.10.2015

Якось керівники двох сусідніх держав, створивши тимчасову політично-військову коаліцію, вирішили піти війною проти спільного ворога. А оскільки це відбувалося майже три тисячі років тому на землі Ізраїля, то й підготовка до війни носила своєрідний характер. Обговорюючи між собою деталі майбутнього походу, царі Йосафат та Ахав побажали знати волю Божу щодо їхнього задуму. Відразу ж були запрошені пророки (аж цілих чотириста чоловік), і всі в один голос запророкували перемогу.

Хліба та видовищ!, Юрій ВАВРИНЮК, 21.10.2015

Ні, людина не міняється. Її характер та вподобання залишаються такими ж, як і тисячі років тому. Найбільш актуальною для будь-якої живої істоти є проблема їжі. У тому числі і для людини. От тільки, на відміну від тварин, людині після задоволення своїх фізіологічних потреб хочеться ще чогось. Древні римляни дуже влучно сказали про це знаменитою фразою: «Хліба та видовищ!» Правда, тоді ці видовища мали своєрідний характер і для нашого цивілізованого гуманного часу здаються дикими та примітивними. Тепер нам хочеться чогось нового та витонченого. Не залишилися осторонь щодо цього і християни...

Велич Божої любові, Макс ЛУКАДО, 16.09.2015

За сімсот футів внизу під кріслом, на якому я зараз сиджу, є озеро. Підземна печера з кришталево чистою водою відома як Джерела Едвардса. Нам, жителям Південного Техасу, багато чого відомо про ці джерела. Наприклад, їхня протяжність — 175 миль. Ми знаємо, як вони розташовані, — із заходу на схід, за винятком території Сан-Антоніо, під якою ці джерела тягнуться з півночі на південь. Ми знаємо, що там дуже чиста прісна вода. Її використовують для зрошення фермерських угідь, зелених галявин, нею наповнюють басейни й утамовують спрагу. Ми й справді багато знаємо.

Небезпечна віддаль, Віктор ВОЗНЮК, 16.09.2015

Чи доводилося вам у житті їздити неправильною дорогою? Чи бувало так, що ви проїхали багато кілометрів, перш ніж виявили, що рухаєтеся не в тому напрямку? Звичайно, це прикро. Це втрачений час та матеріальні ресурси. Але це не настільки вже й страшно, бо можна повернутися на ту дорогу, яка нам потрібна. Але у виборі життєвої дороги треба бути більш пильним.

«Та замовкни вже!» чи «Замовкни, перестань...», 16.09.2015

У мами щось не виходило, і тоді малюк додав децибелів своєму голосовому протесту. Матусі б на мить відволіктися від технічної проблеми і поцілувати малюка, якому всього кілька місяців від народження, та сказати йому кілька ніжних слів... Але мама (мабуть, вже з ранку вона була роздратована) вирішила піти іншим шляхом. Несподівано на весь двір пролунав її пронизливий крик: «Та замовкни вже!»

Консервована правда, Дмитро ДОВБУШ, 16.09.2015

Кажуть, тепер — інформаційна доба… Інформація нас оточує, наповнює нашу свідомість, впливає на наші рішення. Інформація — найбільш ходовий товар: усі прагнуть отримати найсвіжіші новини, найновіші технології, найточніші результати досліджень. І чим об’єктивніше, правдивіше джерело інформації, яким користуємося, тим більші шанси на успіх нашої справи. Це правда, хіба ж ні?

 

1 2 3 4 5 6

 
Українська християнська поезія Місія "Голос надії"