Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

4,2023

Дивитися PDF

Тема номера: «Чи є справедливість на світі?»

Про людяність. Віталій ЯЦЮК
Колись наш старенький пастор любив повторювати в молитві: «Господи Боже, поможи, щоб усі люди стали віруючими, — робив паузу, а далі продовжував, — але разом із тим, Боже, дай, щоб усі віруючі були людьми». Цікава молитва, чи не так? І дуже глибока. Я не розумів її, коли був підлітком. Але коли набрався життєвого досвіду, коли сам став служити, то розумію, наскільки актуальні ці слова.

Роздуми про справедливість та праведність. Василь МАРТИНЮК
Мабуть, не помилюся, коли скажу, що справедливість — це те, чого прагне кожна людина, особливо в ставленні до себе. І це не якась примха, а те, що вкладено людині Самим Богом. Ми сотворені за подобою Божою. А одна із характеристик Бога — Його справедливість: «...Господь справедливий, кохає Він правду!..» (Пс.11:7).

Як протистояти злу? Притча про кукіль. Федір РАЙЧИНЕЦЬ
Ця притча — серйозне попередження синам Царства. Адже постає питання — що нам робити, живучи серед зла? Найприродніша реакція — протистояти злу. Але притча застерігає: чи не станемо ми в цьому протистоянні подібними до того, проти кого боремося?

Вияви милість! Роман КУХАРУК
Усі ми хочемо, щоб люди ставилися до нас справедливо. Принаймні так, щоб це було добре для нас. Та чи потрібно шукати її — тієї справедливості? Перша відповідь очевидна — звісно, що потрібно. Та чи варто боротися за неї, стоячи аж до кінця? Спробуймо про це пороздумувати. Справедливість — це передусім моральний складник людини. І в основі цього слова лежить слово «правда». Усі люди шукають правду й хочуть, щоб вона, так би мовити, восторжествувала.

Суд і милість на хресті. Юрій ВАВРИНЮК
Чи може людина бути засудженою одночасно справедливо й несправедливо? Відповідь: «Так!» Зрозуміти цю парадоксальність допоможе англійський комедійний фільм «Коли боги гніваються». У ньому розповідається про пригоди одного африканського бушмена, який у своїй подорожі «до краю землі» потрапляє в кумедні ситуації, уперше в житті зіштовхнувшись із сучасною, незнайомою йому цивілізацією. Так-от, один випадок дуже промовистий щодо відносності справедливості.

Як правильно поділити сливи
Є одна давня притча. Якось старця Паїсія запитали: — Що таке Божа справедливість? — Уявіть, що один чоловік прийшов у гості до приятеля. Той поставив на стіл таріль з десятьма сливами. Один з них з’їв вісім слив, а іншому залишилося дві. Це справедливо? — Ні, — відповіли всі, — це несправедливо!

Дві Марії. Юрій ВАВРИНЮК

Притча про справедливість
Якось до пастора одної церкви на сповідь прийшов юнак і відкрив власний гріх. Хлопець був дуже щирим у своєму каятті, і хоча правила общини передбачали в такому випадку жорстке дисциплінування, служитель відчув у своєму серці, що тут варто виявити милосердя. Відпустивши юнака додому, пастор помолився до Бога: — Господи, допоможи мені вчинити правильно в цій ситуації! По справедливості — потрібно вилучати цього хлопця. Але я хотів би вчинити по милості, щоб цей необережний вчинок, за який він дуже шкодує, не зіпсував йому життя!

«Око за око» — принцип справедливості, проголошений Ісусом Христом. Федір РАЙЧИНЕЦЬ
Ми часто говоримо про відсутність або брак справедливості в нашому суспільстві. Напевно, усі чули або й самі промовляли таку фразу: «Справедливості немає!» Зазвичай так кажуть, коли не вдалося отримати того, чого хотілося, у такому вигляді, у якому хотілося. Я маю кілька друзів — хороших адвокатів. Вони розповідали, що коли приходить до них новий клієнт, то насамперед радять йому шукати мирного компромісного рішення й не доводити справи до суду. Чому? Тому що зазвичай усе коштує набагато дорожче, ніж людина думає, триває набагато довше, ніж вона розраховує, і зрештою вона отримує набагато менше, ніж вимагає.

Чи є справедливість на світі? Блiц-iнтерв’ю
— Чи є справедливість на світі?
— Чому Бог допускає несправедливість?
— Що робити нам, щоб у суспільстві, у якому живемо, була справедливість?

Ярослав Котилко: «Правознавство мене зацікавило тим, що воно дає можливість захищати інших людей»
Навчаючись у школі, я дуже любив історію та право. Навіть викладав їх у 9-му класі, заміняючи вчительку. Пам’ятаю, що до нас додому приходила вчителька й говорила батькам, що в мене є здібності з цих предметів. Зокрема, правознавство мене зацікавило тим, що воно дає можливість захищати інших людей. Я уявляв себе в майбутньому адвокатом. Вірю, що на це була Божа воля — щоби піти вчитися на юриста.

Справедливий Бог у несправедливому світі. Валентин ЯРОШЕНКО
Чи радієте ви, коли чуєте в новинах, що спіймали крупного чиновника на крупному хабарі? А коли його дуже швидко відпускають під якусь досить невелику заставу? Або уявіть іншу ситуацію. Ви на дитячому конкурсі й бачите, що одна дитина яскраво виділяється з-поміж інших. Але в кінці журі оголошує переможця. І ним стає зовсім інша дитина. Виявляється, що вона родичка, наприклад, директора школи. Ви будете задоволені таким результатом?

Видіння. Дмитро ДОВБУШ

Теорія справедливої війни. Пол КОПАН
В основі доктрини справедливої війни лежить загальне Боже одкровення, закон, якого Бог написав у людських серцях (див. Рим.2). Ми знаємо основні моральні істини, тому що створені за образом Божим. Ці принципи підкріплюються також особливим біблійним одкровенням. Тому віруюча людина має і загальне, і особливе одкровення. Але основні принципи доступні для розуміння всіх людей. Ідея справедливої війни припускає, що певного зла неможливо уникнути. Залишаючись осторонь, ми дозволяємо насиллю, агресії діяти безперешкодно, своєю бездіяльністю сприяємо злу, не викорінюємо його.

Про наготу. Петро ЛЕДЕР-ГОДМАН

Іван Золотоустий — оратор, архіпастир, борець за справедливість

Андрій Лисенко: «Пробудження... десь зовсім поруч»
Я розумів, що як єпископ відповідальний за церкви, за людей, тому повинен згуртувати пасторів, церкви й робити все можливе, щоб віруючі могли відчувати єдність, турботу й не сумнівалися в Божому захисті. Що я й намагався робити. За все хвала Богові. Ми до цієї ситуації не дуже були готові, але Бог давав мудрість, що треба робити. Давав нам спрямування молитов, про що говорити людям, як їх заспокоювати.

Міхаель Цин: «Бог, коли дає нам незалежність, очікує, що ми зможемо взяти відповідальність за свій вибір»
Мій покійний батько колись казав: «Найостанніше, що я б хотів, — це бути вибраним Господом Богом». Йов був вибраним, і його спіткала та сама доля. І якщо ви прочитаєте 11-й розділ Послання до євреїв, то побачите, що ті люди, які були вибрані Ним, страждали найбільше. Та зазвичай я не люблю всіх цих кальвіністських ідей. Вірю, що Господь дав кожному з нас вільну волю — право чинити так, як ми вважаємо за потрібне.

Після загибелі сина не припинив волонтерити: історія Юрія Глабця. Олександр ГЕНІШ.

Адам МЕЛЬНИК: «Казати, що у нас війна, і через те опустити руки, буде неправильно»
Адам Мефодійович Мельник — відомий підприємець із Миколаївщини. Сфера його діяльності — чи не найбільш благородна зі всіх занять. Він фермер, працівник землі — землі, яка годує мільярди людей. Україна особливо багата родючими землями й працьовитими землеробами. Це чи не найбільше багатство та благословення Боже. Війна зруйнувала основний бізнес Адама Мефодійовича. Землі фермера потрапили під окупацію. Його поля та агропідприємство довгих вісім місяців, аж до визволення Херсону перебували в руках ворога.

Номер 16670. Аліна МІЛСЕНТ

Попри все — світи. Лілія БОЙЧУК

Служіння Церкви в умовах війни. Погляд юриста
Що робити в такому випадку християнам, які отримали повістку? По-перше, потрібно звернутися із заявою до місцевої державної адміністрації про проходження альтернативної служби, оскільки це питання належить до повноважень саме місцевих органів виконавчої влади. По-друге, звернутися до ТЦК із окремою заявою, надавши підтвердження попереднього звернення до місцевої державної адміністрації та довідку про церковне членство.

Що ніколи не зможе капелан? Анатолій КУШНІРЧУК

Олександр Ружило: «Основне завдання капелана — бути поряд»

10 років телепередачі «Крок назустріч»
28 грудня 2013 року на регіональному телеканалі «Нова Волинь» вперше вийшов в ефір проект «Крок назустріч» — передача, покликана поширювати християнські цінності через телебачення. З тих пір минуло 10 років. За цей час проект пережив чимало труднощів та радощів, оновлювався колектив, змінювалися стиль, формат і тривалість випусків, незмінними лишилися тільки головна ідея (благовістя та духовне збудування глядачів) і, звісно, знайомий голос ведучої Галини Фурман.

Церква в Борбині відзначила 100-літній ювілей

Новини УЦХВЄ

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"