Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
3,2023
«Герої віри»

 

 

 

 

1,2023

Дивитися PDF

Тема номера: «Особисті межі»

 

Воля Божа. Михайло ПАНОЧКО
Перед тим, як прийти на цю землю, Ісус знав від «а» до «я» все, що чекає Його на землі. Він знав, де народиться, знав, що зроблять із Ним люди, знав, як поводитимуться Його учні. Знав, що будуть кричати «розіпни», знав, що в найважчий момент на хресті Він буде покинутий Богом. Він усе знав. Якби ми знали свою долю наперед, якісь вузькі місця, місця страждань, болю, горя, якогось нещастя, то, напевно, робили б усе, щоб воно не збулося. Ісус Христос своїм життям і прикладом показав нам, наскільки Він був слухняним волі Свого Отця.

Дорогоцінний спадок непохитної віри. Оксана ГУДЗЬ

Фотопроповідь. Всемогутня слабкість, або Розстріляний Бог. Дмитро ДОВБУШ
«Де був Бог?» — мабуть, одне з найгостріших буттєвих питань, яке ставлять люди під час війни. Люди, які пережили тортури, перед очима яких відбувалися звірства, які втратили своїх близьких… Ці запитання найчастіше бувають риторичними й стають вираженням глибокого болю та відчаю. Відповідей на них одночасно і безліч, і немає жодної. Універсальної немає насправді.

Як правильно захищати власні кордони. Юлія ПОПОВА
Ми живемо в час, коли мільйони українців відчули, як боляче та неприємно, коли хтось порушує державні кордони. Наслідки такого порушення відчуває нині кожен житель нашої країни. Неможливо описати та оцінити наслідки такого порушення — це тисячі життів, зруйнованих міст та сіл, зруйнованих доль… Було б не зовсім доречно порівнювати згадане порушення українського кордону з порушенням особистих кордонів окремої людини. Але це порівняння допоможе нам зрозуміти, що будь-яке порушення будь-яких особистих меж також приносить біль, трагедію та руйнування, а іноді й смерть.

12 типів особистих кордонів

Порушувати особисті кордони людини... Юлія ЖУК

Маніпуляція та знецінення. Оксана ГРАБЧУК

Межі Безмежності, або Чи є кордони у Бога. Ольга МІЦЕВСЬКА

Експеримент

Прохідний двір. Василь МАРТИНЮК

Неправильне розуміння кордонів

Межі служителя. Юрій ВАВРИНЮК
У моїй практиці було два випадки, які залишили неприємний спогад аж дотепер. Перший стався, коли я був ще зовсім молодим. Якось, прийшовши на недільне богослужіння, відчув якусь напругу серед служителів і в церкві загалом. Служителі оголосили, що після загального зібрання буде членське. Воно не було заплановане, значить — сталося якась надзвичайна подія. Саме так і виявилося: потрібно було «розібрати» вчинок однієї молодої сестри, члена церкви. Її звинувачували в блуді…

Порушення кордонів з благими цілями. Віолетта ВИНОГРАДОВА

Як зберегти особистий простір у стосунках. Яніна ДАНИЛЬЧЕНКО

Коли двоє — одне, і одне — двоє. Богдан ГАЛЮК

А як же послух? Генрі КЛАУД, Джон ТАУНСЕНД

Батьки і діти: межі в стосунках. Людмила БЕНДУС

«Татусю, поцілуй мене!» Iван ЛЕЩУК

Тарас Дятлик: «Відповідальність за злочини — це частина примирення та прощення»

Мова: «какая разница»? Ростислав КУДІН
Питання мови лишається нагальним, важливим і болючим. І для тих, хто переїхав зі сходу України на захід, і для тих, хто все життя користувався російською, і для тих, хто все життя говорив українською. І війна дуже загострює ці питання. Якою мовою я маю спілкуватися вдома, на вулиці, у публічних місцях, у медіапросторі? Як ставитися до тих людей, які наполягають, щоб усі переходили на українську? Як ставитися до тих, які не поспішають переходити на українську?

Віктор Клець: «Ми усвідомлювали, що маємо бути з народом»
Повномасштабна війна мобілізувала чи не усе населення України на боротьбу проти окупантів. Хтось захищає нашу землю безпосередньо в окопах, хтось — у тилу. Хтось евакуює біженців, хтось волонтерить, хтось — перебуваючи за кордоном, донатить на перемогу. Не залишилася осторонь і Церква, яка з перших днів війни зрозуміла свою місію молитовника та самарянина. Обираючи співрозмовника для інтерв’ю, ми опинилися перед складною дилемою: на цю роль претендували практично усі старші служителі УЦХВЄ. Уся Україна стала єдиним духовним фронтом. Ми ж зупинилися на Сумській області, яка одна з перших була атакована ворожими військами, зазнала — і зазнає донині — великих руйнувань і де працювали і продовжують працювати десятки місіонерів. Розмовляємо з єпископом Віктором КЛЕЦЕМ.

Чи спасає молитва від війни?

Зустрiч з цiкавою людиною. Віктор Котяш
Розмовляємо з пастором, доктором богослов’я, волонтером, капеланом, а нині керівником філіалів Київського біблійного інституту та Євангельського теологічного університету в м. Луцьк

Божественне зцілення через медичне лікування. Христина ЯРМОЛІНА

Олександр Душкевич: «Вражає, наскільки Бог відкритий для людей під час війни!»

#єКабан — про те, як християни годують армію

Новини УЦХВЄ

 

Ми сильні Божим Словом, яке наповнює наше серце вірою. Коли матимемо взаємини з Богом, то станемо сильними людьми. Але будувати ці взаємини зможемо тоді, коли навчимося практикувати те, що прочитали в Слові Божому.

Анатолій КОЗАЧОК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"