Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

Життя Церкви

Життя Церкви

1 2 3

Які пісні співати у зібранні?, Павло ЗАВ'ЯЛОВ, 9.12.2014

Перед регентом постають такі питання: яким повинен бути репертуар хору, які псалми й пісні підбирати і якою повинна бути їхня тематика? На ці питання дає відповідь Біблія, а саме книга Псалмів, яка є підручником для музичних працівників у Церкві. Кожний псалом цієї книги несе духовний зміст. В них багато мудрості, пророцтв, обітниць, настанов, одкровень – усе це є результатом практики життя з Богом.

Музика, що підносить до небес, Павло ЗАВ'ЯЛОВ, 9.12.2014

Вона супроводжує нас протягом усього життя — від народження й до смерті. Вона зазвучала тоді, коли землі ще не було, і звучатиме тоді, коли землі вже не буде. Це пісня. Тому зосередитися я хочу саме на християнському співі й на тому, чим він відрізняється від світського. Спів — це те, що дуже приємне для нас і дуже бажане. Але тільки людина та ангели співають розумно. Птахи та інші тварини видають різні звуки, навіть такі, які приємні для нас. Але осмислений спів властивий тільки людині та ангелам.

Відвага не пройти мимо, Дмитро Довбуш, 15.03.2014

«Спочатку до мене ставилися дуже насторожено, — говорить Сано. — Питали: «Ти хто такий? А це що — отруєне? Ти ж не наш, чого ти це робиш?» У людей були підозри. Я казав: «Ми робимо це ради Ісуса. Навпаки, ми ще й молилися за цю їжу, щоб Бог її очистив!» Десь місяць-півтора я ходив за цими людьми, а потім вони вже самі збиралися. Побачать машину «Відвага» — і вже тут як тут!

10 непристойностей, які люди роблять у церкві, Дж. Лі Грейді, 15.03.2014

Cьогодні багато речей в церкві нас дратують. Але нас повинно більш хвилювати те, що Бог вважає непристойним. Мене вже не дратує дзвінок телефону під час служіння. У ХХІ столітті це стало майже нормою. Але зізнаюся, що був вражений, коли нещодавно проповідував, а жінка, яка сиділа в третьому ряду, коли задзвонив телефон, дістала його з сумочки й довго розмовляла, наче вона була в салоні краси. Цей випадок спонукав мене поставити питання на Фейсбуці. Я попросив своїх друзів поділитися своїми розповідями про непристойну поведінку в церкві.

Людина з неба, 18.06.2013

Серед гонінь та заборон Дух Святий діє в китайській церкві великими пробудженнями та чудесами. Одним із яскравих свідчень цьому є «брат Юн» — саме так він відомий серед підпільних церков Китаю. Хлопчина з найбідніших верств, без будь-яких перспектив на майбутнє з милості Божої знаходить Христа й повністю присвячує Йому життя. Він стає полум’яним проповідником Слова Божого, через нього Бог робить чудеса та знамення. А ще він відомий китайським віруючим як «людина з неба». Саме так називається книга, у якій розповідається про служіння брата Юна, про чудесне керівництво Духа Святого в його житті та чудеса, які Господь проявляв через нього.

Ми свідки Божого Слова, яке збувається, Володимир ГРИЦАК, 18.06.2013

Нововолинська церква ХВЄ вже більше як півстоліття є своєрідним факелом вогню Духа Святого. Народжена одночасно з новим шахтарським містом, у якому, згідно з планами атеїстичної ідеології, не мало бути місця жодним церквам, вона стала відомою далеко за межами Волині. Незважаючи на сильний тиск з боку влади, заборони, переслідування, церква жила, збільшувалася і, на перекір планам безбожників, була яскравим доказом могутньої дії Духа Святого.

Служіння словом та ділом, Михайло РОМАН, 18.06.2013

Боже Слово каже, що Ісус Христос вчора, сьогодні і навіки Той самий. В Нього на першому місці завжди стояла проповідь Євангелії. По-друге, Ісус Христос зціляв хворих, які приходили послухати і отримати оздоровлення. І третій пункт Його служіння — це вигнання демонів. Це Він практикував, коли виконував служіння на землі. На Ньому було помазання Духа Святого, що наділило Його здатністю виконати ці завдання. Коли Ісус воскрес, то чітко сказав учням: «Не відлучайтесь від Єрусалима, доки не отримаєте те саме помазання для виконання того ж завдання», — тобто для проповіді Євангелії, оздоровлення хворих і щоб перемагати демонічну силу.

«Прокляття» вчителів, Михайло ЮНАКОВСЬКИЙ, 5.04.2013

Будь ласка, будьте поблажливі до слова «прокляття...» і потерпіть його. Я навмисно шукав і знайшов таке слово, яке б змусило читача звернути увагу на те, що хочу сказати. Мене хвилюють «вбудовані проблеми» біблійного дару вчительства. Іншими словами, разом із збудовуючим началом, закладеним у цьому дарі, є й деякі особливості, які йдуть у комплекті з цією, даною згори, здібністю навчати. Їх небагато, але всі вони небезпечні для тих, хто отримав цей дар. Звідки я знаю про них? З Писання та власного досвіду!

Македонські парадокси, Юрій Вавринюк, 27.06.2012

Одним із «каменів спотикання» в практичному житті церков є тема про пожертвування, а найбільше — тема десятини. Особливого значення вона набула в останні десятиліття, різко поділивши християн на два протилежні табори: на тих, хто надміру акцентує на пожертвах і навіть тисне на прихожан, та на тих, хто взагалі замовчує та категорично відмовляється від десятини. У той час, як богослови ламають списи, сперечаючись, хто правий, проста християнська церква подає яскравий приклад того, як потрібно ставитися до пожертвувань.

Так яким же має бути музичне прославлення?, Марина Гогуля, 27.06.2012

Музичного прославлення я чекаю з радістю. Нема куди від правди дітися, але мої приватні молитви зводяться в основному до прохань, розповідей Богу про свої переживання, інколи прохань за інших людей, інколи — подяк за те, що Він допоміг у чомусь, щось подарував. Але рідко — до захоплення Його чеснотами, мовчання перед Його величчю. Тому, коли приходжу до церкви, така нагода нарешті з’являється, можна сказати, це шанс «неегоїстично» прийти до Бога. Приємно, що навколо знаходяться люди, які думають про Нього так само, чи хоча б вважають нормальним так думати.

Благовiснику — 20. Вік зрілості, Віктор Котовський, Бог, Який «зрощує все», Юрій Вавринюк

Ось уже й двадцять років виповнилося нашому «Благовіснику»… Вік дуже відповідальний. Як на людей, то в такі роки вже на повний зріст виростають перед юнаками й дівчатами найскладніші проблеми життя. Так само й перед літературним виданням постають надзвичайно серйозні питання, і, можливо, найважче з них торкається власного виживання. Двадцять років тому, коли церква п'ятдесятників вийшла з підпілля, постало завдання відновити все те, що ми мали до розгрому нашого братства у тридцяті роки. Неймовірно важкий труд, але Бог благословляв, давав сили тим, хто взявся за відбудову вщент зруйнованого храму.

Служитель, що не відступив назад, 26.09.2011

18 серпня 2011 року на 82-му році життя відійшов у вічність Іван Петрович ФЕДОТОВ — начальствующий єпископ Об’єднаної церкви ХВЄ країн СНД та Балтії. Цей важливий духовний пост він обійняв у серпні 2002 року на IV з’їзді ОЦХВЄ, після смерті Віктора Івановича Бєлих, як один з його найближчих соратників та організаторів ОЦХВЄ. >>>

Інтерв`ю зі старшим єпископом Церкви ХВЄУ Михайлом Паночко, 14.09.2011

Кiдри: полiський феномен, Юрій Вавринюк

Кожен населений пункт має свою неповторну історію, свої особливості і свою «візитну картку». Коли я шукав у інтернеті відомості про село Кідри, широко відома Вікіпедія запропонувала дуже коротку інформацію: «Кідри — невеличке село на Рівненщині, яке відрізняється своєю активністю в сільському господарстві». І далі — кількома лаконічними реченнями йдеться про дві особливості цього населеного пункту: «Населення села активно вирощує огірки, що і забезпечує його економічну стабільність», та «Населення села — християни, які відвідують 2 церкви — Православну і П’ятидесятницьку, остання з яких нараховує, станом на 2010 р, більше 650 членів». >>>

Iван Хреститель 21 столiття, Богдан Галюк

Помер Девід Вілкерсон. Помер не своєю смертю. Розбився в автокатастрофі. ЗМІ повідомляють, що автомобіль, яким він керував, виїхав на зустрічну смугу… а там вантажівка. Пастор помер на місці, його дружину в тяжкому стані доправили в лікарню. Цілий день мене, і напевно багатьох, мучило єдине питання: «Чому?» Чому, Господи, все склалося саме так? >>>

Точка зору. Інтерв`ю до теми номера "Світ, в якому живуть наші діти" , 5.07.2011

«Заступiться хто-небудь!», Олександр Шевченко, 5.07.2011

Пропонуємо вашій увазі уривки з книги пастора Олександра ШЕВЧЕНКА «Заступіться хто-небудь!», яка присвячена темі конфлікту поколінь, зокрема тій його формі, яка набуває особливо тривожного поширення у слов’янських церквах Америки. Мається на увазі прірва непорозумінь між старшим поколінням, яке часто свідомо не хоче враховувати реалії життя того суспільства, у якому вони живуть, та молодим, яке виросло та виховалося у новому середовищі і тому не розуміє світу, з якого не хочуть вийти їхні батьки. >>>

Короткий словничок правильного написання деяких релігійних термінів, 13.05.2011

Знайомлячись з документацією, повідомленнями, прес-релізами християнських об’єднань та церков, церковними газетами, сайтами можна зауважити неправильне вживання чи написання певних релігійних термінів. Редакція журналу «Благовісник» підготувала короткий словничок правильного написання термінів, що найчастіше використовуються у християнських текстах.

Радiопередачi «Жива надiя» — 40 рокiв, Геннадій Андросов, 18.11.2010

«Одне життя на цьому світі, воно так скоро промине, але все те, що ти зробив для слави Божої, завжди буде з тобою!» Ці слова були девізом життя Івана Дем’яновича Зінчика. Він їх прочитав, коли йому було 27 років, на стіні в кімнаті одного віруючого лікаря, до якого прийшов по медичну довідку для вступу в сільськогосподарський інститут. Ці слова так вразили його серце, що він вступив на навчання не в інститут, а в біблійну школу. Коли він навернувся до Бога, у нього було одне бажання: донести Євангелію спасіння жителям багатостраждальної України. Як це йому вдалося, нехай скажуть мільйони українців — ті, що знають брата Івана особисто через його голос. Християнські радіопередачі Зінчика лунають у радіо-ефірі вже сорок років! >>>

Представляємо область: Луганщина, 25.03.2010

Раєм не заманиш, і пеклом не залякаєш, Ірина Наумець, 17.03.2010

У зоні обов’язкового відселення почуваєш себе відкинутим суспільством та цивілізацією. Поодинокі будинки, вулиці з розбитим асфальтом, порожні багатоповерхівки у центрі міста, зарослі, крізь які проглядаються сліди побуту — усе це можна побачити у місті Народичі, що в Житомирській області. Саме це місто і ряд ближніх до нього потрапили в зону обов’язкового відселення у зв’язку із підвищеним радіаційним фоном після вибуху Чорнобильської АЕС. >>>

Місіонерські дороги Індії, Розповідь про працю місіонерів в Індії, 22.09.2009

Останнім часом погляд західних місіонерів все більше прикутий до Індії — країни, де дивовижним чином переплелися сучасні здобутки науки та індустріалізація з жахливою бідністю та марновірством. Не стоять осторонь цього і українські місіонери. Газета «Голос надії» (№ 6, 2009), яку видає однойменна місія писала про короткотривалу поїздку місіонерів в Індію. За сприяння місії «Good Samaritan» розпочала постійну працю в цьому регіоні також рівненська місія «Добрий самарянин».

Окрім того, вже багато років там працюють місіонери Стан і Лана. Жителі Карелії, вони в 90-их роках прийняли Ісуса у своє життя через проповідь місіонерів луцької місії «Голос надії». Пропрацювавши декілька років місіонерами в Карелії, прийняли рішення поїхати в Індію. І вже багато років живуть там і працюють, проповідуючи Євангелію, утворюючи церкви, допомагаючи нужденним. >>>

Полтавщина: вчора і сьогодні, 12.06.2009


Інформація про життя та служіння полтавського об`єднання церков ХВЄ >>>

Мiсii «Добрий самарянин» — 20, Юрій Вавринюк, 12.06.2009

24-26 квітня у м. Рівному відзначався 20-річний ювілей місії «Добрий самарянин». Цю дату можна вважати умовною, бо місіонерська праця у рівненських церквах розпочалася набагато раніше. Проте саме з 1989 року розпочалася активна, цілеспрямована євангелізаційна діяльність і підготовка до офіційної реєстрації місії, яка відбулася у 1990 році. В перший день у сімейній, затишній обстановці зібралися працівники місії, які стояли біля витоків «Доброго самарянина», і ті, які працюють зараз. >>>

Конференція Церкви ХВЄ України-2009, 12.06.2009

25-26 березня 2009 року в Києві під гаслом «Коріться один одному в страху Господнім» відбулася річна звітна конференція Церкви християн віри євангельської України. Понад 350 пасторів і єпископів, молодіжних лідерів і благовісників, дияконів та інших служителів з усіх регіонів України з’їхалися до Києва, щоб проаналізувати поступ Церкви у служінні Богу та народу України. Учасників конференції вітали гості з Великобританії та США. Вперше учасниками конференції були пастори українських церков християн віри євангельської Іспанії. >>>

1 2 3

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"