Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

3,2018

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: «Сила слова: зігріти чи спопелити»

Сила слова, Ростислав МУРАХ

Жодне живе творіння, крім людини, не наділене даром усвідомленого мовлення. За спостереженнями вчених, тварини певним чином можуть передавати потрібну інформацію одне одному. Але спілкуватися так, як спілкуються люди, не може ніхто. Це унікальний дар, даний Богом для нас. Але ми настільки звикли до спілкування, що цей Божий дар ми сприймаємо як щось звичне. Хочу акцентувати увагу на значенні наших слів, хочу мотивувати всіх нас говорити добрі слова не лише один одному, а й самому собі.

Як не грішити словом в інтернеті? Лео Франк

Тепер люди дуже часто мають справу не тільки з усним словом, але і з написаним. У соціальних мережах відбувається не менше словесних конфліктів, ніж у реальному житті. У частині свого семінару «Християнин в епоху Facebook» Лео Франк застерігає від неправильної поведінки не тільки язика, але й пальців, які приводять у рух клавіатуру.

Ціна розмитих слів, Віктор ВОЗНЮК

Ми відповідальні за своє життя, свої вчинки і свої слова. Відповідальність — це приведення себе у відповідність з умовою, поставленою суспільством чи самою особою щодо себе. Здатність узяти на себе відповідальність є ознакою духовності, яка нелегко дається, бо за неї завжди треба платити ціну.

«Правильне спілкування» в сім’ї— міф чи реальність?

Нагадаємо прості та практичні поради, які допоможуть зробити спілкування всередині вашої родини якщо не ідеальним, то принаймні здоровим і таким, що будує, допомагає почуватися впевнено та відкрито.
Усі ми хочемо мати ідеальну родину. Але така родина — велика праця, багато зусиль та надмір терпіння. Не забуваймо також, що таку спільність можливо збудувати тільки за бажанням обох партнерів — як чоловіка, так і дружини.

Докір — інструмент благословення, Віталій ЯЦЮК

Писання каже: «Купи собі й не продавай правду, мудрість і картання та розум» (Пр.23:23). Ви можете здобути освіту, але якщо не набудете цих чотирьох якостей, одна з яких картання, освіта вам у житті не знадобиться. Ви можете досягнути певного статусу, отримати багато фінансів, але коли ви не надбали правди, мудрості, картання та розуму, це приведе вас лише до руїни.

Слово, сказане вчасно, В’ячеслав БОЙНЕЦЬКИЙ

«Слово на часі своєму — яке воно добре» (Пр.15:23). Як важливо сказати потрібне слово в потрібний та правильний час. У цьому кожен з нас переконується майже щодня. У Біблії є приклад маленької дівчинки, яка сказала те, що потрібно, якраз в належний час. (див. 2Цар.5:2). Дівчинка-ізраїльтянка була захоплена силоміць під час одного з набігів сирійців на землю Ізраїльську в часи служіння пророка Єлисея. Вона була вирвана з кола своєї сім’ї та друзів, забрана від тих, кого вона любила і з ким хотіла бути.

Ефект вечірки, або Велике мистецтво слухати, Юрій ВАВРИНЮК

Мистецтво правильно, мудро та доречно говорити виникло, напевно, із зародженням самої мови. З древніх часів і донині мудреці та філософи, психологи та філологи залишали практичні поради щодо того, як правильно користуватися cловом. Так, щоб воно було влучним, зрозумілим та дієвим. Але щоб це слово досягнуло цілі, замало правильно говорити — тут не менш важливим є мистецтво правильно слухати. І цьому, як і науці добирати слова, потрібно також учитися.

Конфлікти в церкві— як їх вирішувати?, Тім ЧАЛІС

Міжособистісні конфлікти в церкві — одна з реалій, яка викликає в мене постійне занепокоєння. І мене турбує не стільки сам факт конфліктів або їхні масштаби, скільки нездатність (або небажання) вирішувати їх, коли вони виникають. Це суперечить очевидному вченню Біблії про важливість і способи вирішення конфліктів у середовищі християн.

Про комашку, павука та кліща, Ширинай ДОСОВА

За радянських часів знайти Біблію не можна було, як кажуть, удень із вогнем. Напередодні перебудови я купила її в православному храмі «з-під поли» за дві свої місячні зарплати. Книга вразила мене мудрістю, простотою й глибиною! Захотілося придбати таку й для брата. Але ніде не купити. Немає. Нема, та й годі.

Бог спас мене від смерті п’ять разів, Роман ПАНЬКІВ

Мій Бог живий, реальний в моєму житті. Буду славити Його, допоки буду жити! Я щоденно пересвідчуюсь у Божій любові та милості до мене. Бог реально спас мене від смерті вже п’ять разів. І це те, що я точно знаю, як смерть реально була перед моїми очима. А скільки всього я не знаю... Лише Бог знає, скільки раз Він оберігав моє життя, як врешті оберігає й життя кожної людини.

Кирило та Мефодій: творці слов'янського Слова

Писемне слово має більшу силу, ніж усне. Тому Господь не раз казав людям, які бачили його видіння: «Напиши!» Нині нам важко уявити усне мовлення без писемності, проте в часи, коли християнство стало проникати на терени сучасної України, ще не було символів, які б позначали звуки тогочасної мови. Їхніми творцями стали відомі нині нам усім монахи Кирило та Мефодій.

Блаженство самотності, Катерина СОТНИК

Будинок, де я прожила останні 15 щасливих років, будувався ще до революції. Будував його багатий чоловік, ймовірно поміщик, про це свідчать і розміри — 10 на 15 метрів, і якість. Висота всередині й тепер, через сотню років, після того, як несучі стіни осіли, три метри. З метою економії тепла, та й заради затишку, напевно, люди, що жили в ньому до мене, зробили майже у всіх кімнатах підвісні стелі. Таким чином утворилася порожнина в 40-50 сантиметрів.

Зустрiч з цiкавою людиною. Лео Франк: «Спільна проблема слов’янських християн колишнього СРСР і діаспори— відсутність бачення», 23.10.2018

Пресвітер не може виховати вчителів, якщо він сам не має цього дару. Завдання пресвітера — знайти вчителів і залучити їх до цього служіння. Я впевнений, що такі люди є в кожній церкві, просто їм не дають розвиватися. Тут справа в одній концепції, яка, на жаль, не відома слов’янському світу.

Відпочивайте! Лео ФРАНК

Дерек Клейтон деякий час свого життя жив мрією побити світовий рекорд на марафонській дистанції, яка складає 42 кілометри. Спортсмен розумів, що для того, щоб його мрія здійснилася, треба дуже багато тренуватися. Тож тренувався на межі людських можливостей. За тиждень Дерек пробігав близько 400 кілометрів.

П’ятидесятницька ідентичність, Михайло МОКІЄНКО (молодший)

Є така історична версія, що справжня християнська Церква, яка виникла після дня П’ятидесятниці, у кінці першого століття померла й лише на початку ХХ століття відродилася. Тобто 18 століть в історії Церкви були неєвангельськими, неп’ятидесятницькими. Прихильники ж іншої версії стверджують, що істинна Церква в першому столітті втратила свою ідентичність і лише невеликі групи людей у різні періоди передавали її один одному, а вже в ХХ столітті це все відновилося. Отже, хто такі ми, п’ятидесятники? Чи є в нас власне віровчення чи воно запозичене в інших і до нього просто додано певні тези?

Візьми відповідальність за долю своєї країни, Михайло ПАНОЧКО

Ми живемо в останні часи. Попереду — велика духовна битва. Тому ми повинні взяти на себе відповідальність за своє життя, за своє служіння, за свою церкву й країну в цілому. І як добре, що ми маємо Боже Слово. У ньому ми знаходимо приклади з життя людей, які йшли за Богом. Зокрема, апостол Павло є для нас чудовим прикладом людини, яка вболівала за долю свого народу. Ніхто його не змушував до цього, але в його серці було велике переживання, яке спонукало його до дії — служіння людям. І ми повинні брати на себе відповідальність за долю сіл та міст, у яких ми живемо.

Представляємо область. Тернопільщина. Віталій ЯЦЮК: «Немає нічого важливішого за концентрацію, фокусування на Ісусі Христі»
, 23.10.2018

У нас немає якихось крайностей, які трапляються в інших областях. Наші церкви не схильні до бунтів і до всього іншого, що їх супроводжує. Можливо, це пов’язано з тим, що брати-попередники були помірковані люди, навчені, розсудливі — і це нам передалося в спадок. Зауважу, що євангельський рух у Західній Україні розпочався на Тернопільщині саме такими розважними братами. Кременець тоді був центром Всепольського союзу євангельських церков.

Молодіжне служіння УЦХВЄ: нові обличчя та нові плани

На цьогорічній звітно-виборній конференції Української Церкви Християн Віри Євангельської відбулися кадрові зміни, зокрема обрано нового керівника молодіжного відділу. Богдан Левицький, який багато років очолював це служіння, передав повноваження Іванові Білику. Ми поставили декілька запитань обом служителям щодо їхнього бачення молодіжного служіння в УЦХВЄ.

 

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"