Благовісник

Слово, сказане вчасно

«Слово на часі своєму — яке воно добре» (Пр.15:23).

Як важливо сказати потрібне слово в потрібний та правильний час. У цьому кожен з нас переконується майже щодня. У Біблії є приклад маленької дівчинки, яка сказала те, що потрібно, якраз в належний час. (див. 2Цар.5:2). Дівчинка-ізраїльтянка була захоплена силоміць під час одного з набігів сирійців на землю Ізраїльську в часи служіння пророка Єлисея. Вона була вирвана з кола своєї сім’ї та друзів, забрана від тих, кого вона любила і з ким хотіла бути. Тепер вона жила в чужій землі і тому була відокремлена служіння істинному й живому Богові.

На той момент вона була служницею дружини сирійського воєначальника Наамана. Можливо, вона вірила, що її становище зміниться на краще завдяки тій пораді, яку вона дала своїй пані. Своїм вчинком вона висловила віру в пророка ізраїльського, який може врятувати чоловіка її пані від неминучої смерті.

Єлисей зробив багато чудес, але йому жодного разу ще не доводилося лікувати від прокази і, судячи зі слів Ісуса, це був єдиний випадок: «Багато було прокажених в Ізраїлі за пророка Єлисея, і жоден з них не очистився, крім Наамана сиріянина» (Лк.4:27).

Дівчинка не стала приховувати істину, хоча в її серці могла бути й образа на цього чоловіка, для якого вона була простою рабинею з чужої землі. Вона проявила мужність — відкрито заявила про свою віру в Бога навіть перед язичниками, які були ворогами її батьківщини і винуватцями її нинішнього становища. Цей прояв віри в можливість Бога врятувати її господаря від смерті не залишився непоміченим.

Людина, яка перебуває в жахливому стані, готова вхопитися за будь-яку надію, але тут, безсумнівно, саме віра й поведінка дівчинки змусили поважного мужа серйозно відреагувати на її слова. Віра, прищеплена їй в батьківському домі, була проповідувана перед невіруючими і вселила в них надію.

Все це викликало дивний ланцюжок подій, в яких брали участь і сам Нааман, і його слуги, і цар сирійський, і цар ізраїльський, і Єлисей, і його слуга… І все це через те, що правильне слово було сказане в належний час.

Ця декларація віри в Боже вибавлення привела до зцілення Наамана. Могутній муж сирійської імперії був приведений до пізнання істинного Бога Ізраїлевого війська та сповнився бажанням поклонитися Йому. Дійсно, «слово на часі своєму — яке воно добре!»

Це важливий урок для нас! Дівчинка, яка перебувала в таких важких обставинах, сказала слово в найбільш сприятливий для цього час. Вона зробила те, що було в її силах, твердо тримаючись свого переконання у Божій всемогутності. Ми всі можемо стати відправною точкою послідовності подій, які можуть привести іншу людину до віри й шанування Бога. Говорімо правильні слова в потрібний час — вони можуть принести великий плід.

«Слово ваше нехай буде завжди ласкаве, приправлене сіллю, щоб ви знали, як відповідати кожному» (Кол.4:6).

В’ячеслав БОЙНЕЦЬКИЙ

"Благовісник", 3,2018