Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

3,2020

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: «Віра, що змінює світ»

Два віруси. Михайло ПАНОЧКО
Ісус з’явився своїм учням після Свого воскресіння. Це були особливі люди. Того, що вони бачили і чули, ніхто з нас не чув. Вони були свідками надзвичайних подій. Вони бачили безліч оздоровлень, бачили, як демони увійшли в свиней і кинулися з кручі, бачили, як Лазар із гробу виходив, як буря на морі втихомирювалася. Вони пройшли таку потужну школу віри! І ось результат. Після воскресіння Христос з’являється серед учнів і докоряє їм за невірство і твердосердя. Це два віруси, яких треба боятися, хоча вони невидимо підкрадаються до нас. І якщо це вчепилося до учнів Ісуса, то тим більше ми можемо підхопити його.

Євангелія, схожа на старий сервіз
. Олег ПАВЛІЩУК
У нашій культурі є таке поняття, як «сервіз у серванті». Ще 30 років тому в кожному домі, у кожній квартирі й навіть у кімнатах гуртожитків була шафа, у якій за склом стояли чайні сервізи, набори стопок, салатниці й різні вази. Цей сервіз має минуле. Ми намагалися дістати його на базі, вистоювали в черзі в універмагах, але в якийсь день просто отримали його в подарунок. Має цей сервіз і майбутнє. Колись (!) ми будемо пити з нього чай і насолоджуватися гарним спілкуванням. Але цей сервіз не має іншого теперішнього, ніж стояти за склом у шафі.

Маленьке велике покликання. Володимир ЯРОШЕНКО
Один зі шляхів, яким християнство змінило світ — це місіонерське служіння. Боже повеління нести Добру Вістку «до краю землі» надихає послідовників Христа від апостолів до наших днів. У багато нерозвинутих країн місіонери принесли не лише «нову віру», а й медицину, освіту, соціальне піклування для найбільш незахищених верст населення. Але, мабуть, кожен місіонер підтвердить, що це служіння не меншою мірою змінило його самого. Про свої африканські дороги та внутрішні трансформації розповідає місіонер в Кенії Володимир Ярошенко.

Біблія і цивілізація. Джеймс КЕННЕДІ, Джеррі НЬЮКОМБ
Уявімо, що сорока різним художникам доручили написати картину, причому жоден із них нічого не знає про завдання, яке дали іншим, і чи взагалі дали його ще комусь. Тепер уявімо, що хтось збирає всі ці окремі частини, написані кожним художником, і вивішує їх як мозаїку на одній величезній стіні. І виходить картина, яка досконало відтворює усі риси Ісуса Христа. Жодна інша книга в усьому світі ніколи не створювалася таким способом — без видавців, редакторів і редколегій. Тому, як казав письменник Джеймс Хефлі: «Біблія — це щось більше, ніж творіння рук недосконалої людини»

Американська християнська революція і конституція
Американська революція була християнською за своєю суттю, і не просто тому, що вона очолювалася такими великими християнами, як Самуїл Адамс, але також і через біблійний погляд на світ, який об’єднував поселення і спрямовував їх у всіх діях, а також у виборі методів опору. Томас Джефферсон написав «Декларацію про незалежність», основану на християнському уявленні про опір і свободу. Американський конгрес у час боротьби за незалежність неодноразово звертався до Бога з молитвами й подякою в процесі підготовки своїх заяв і законодавчих актів.

Діалоги. Церква і політика
Віктор Вознюк: Немало дискусій точилося і точиться сьогодні навколо теми «Церква і політика». Будемо розбиратися в цих питаннях разом з нашими гостями Олександром Пуршагою, керівником Відділу підприємців церкви ХВЄ Чернівецької області, керівником Департаменту капітального будівництва Чернівецької облдержадміністрації, депутатом міської ради; Олегом Шереметою, дияконом церкви ХВЄ Івано-Франківська, кандидатом медичних наук, координатором Руху реформації, підприємцем, громадським діячем, помічником депутата ВРУ і Олександром Третяком, директором Рівненської духовної семінарії, дияконом церкви ХВЄ, громадським діячем, кандидатом у мери м. Рівне.

Христос у світовій історії

Деякі люди зробили переворот у якій-небудь одній сфері людського знання або в якомусь одному аспекті людського життя, і їхні імена навіки закарбовані в анналах людської історії. Ісус Христос, найвеличніший із людей, які жили на землі, змінив майже кожен аспект людського життя, а більшість людей про це нічого не знає. Найбільша трагедія щорічного святкування Різдва не стільки в його комерціалізації (при усіх її масштабах), скільки в його вульгаризації. Як сумно спостерігати, що люди забули про Того, Хто стільки для них зробив.

Історичні постаті. Християни, які змінили світ

У різних галузях суспільної діяльності були генії, винаходи яких врятували багато життів або дали небувалий поштовх для розвитку людства. Ми часто не замислюємося, що дуже багато з них були глибоко віруючими людьми, які мотивувалися у своїх творчих пошуках покликанням від Бога, черпали мудрість та натхнення з Біблії. Особливо це стосується сфер, які пов’язані зі служінням ближньому, що є одним із головних постулатів вчення Христа. До вашої уваги — лише кілька імен талановитих християн, які залишили глибокий слід у світовій історії.

Покажіть людям Христа. Марія МОКІЄНКО
Кілька років тому мені випала нагода побувати в країні Шрі-Ланка. До цього часу я ніколи не думала служити народам Азії. Бентежило все — відстань, погода, мова. Але саме тоді я відчула відповідальність за цей народ, у мені все говорило, що я повинна туди повернутися. Повернувшись в Україну, єдине, що я могла робити, — це молитися за Шрі-Ланку. Через півроку я знову купила квиток у Коломбо (з собою у мене було 150 $) і полетіла в невідомість.

«Ідіть же, і навчіться…».
Юрій СИПКО
Недавно був свідком… Сущий бесідував із людьми. Ну як бесідував. Вечеря була. Ісуса запросили. Народ гідний зібрався. Чини владні. Церковне начальство. Бесіди про важливе, про вічне. Усе як по маслу. Але раптом…

Oлександр ДОВИДЕНКО: «Біблійний інститут змінив мій погляд на п’ятидесятництво»
Родом я з Чернігівщини, де виховувався в благословенній консервативній церкві. Батьки — щиро віруючі люди, богобоязливість яких, напевно, найбільше вплинула на моє рішення в юначому віці прийняти водне хрещення. У той час я навіть гадки не мав, щоб іти навчатися в християнський ВНЗ. У нас було прийнято бути проти християнської освіти, і я був проти. Але Бог послав у моє життя двох людей, які спонукали змінити таку позицію.

Народний протест і покірність владі. Сергій ГОЛОВІН
«Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога», — пише апостол (Рим.13:1). Неодноразово доводилося чути, як будь-який наділений владою чиновник (а частіше — його полум'яний шанувальник) з висот власної духовності трощить цією цитатою будь-які прояви невдоволення з боку представників народу, який його цією владою наділив.

Радіопередачі «Жива надія» — 50 років. Геннадій АНДРОСОВ
Християнська радіопередача «Жива надія», яка спочатку мала назву «Дорога до Бога», започаткована пастором Іваном Дем’яновичем Зінчиком у 1970 році й транслювалася на всю територію СРСР та Європу через короткі радіохвилі. А з набуттям незалежності України, з 1992 року, через дротове радіо щотижня лунала по всій території України. Це була одна з перших християнських програм, на якій зросло декілька поколінь християн. Пастор Зінчик вів цю програму зі своєю дружиною Настею. Отже, цього року передачі виповнюється 50.

«Жива надія» у моєму житті. Ольга КРАСУН
Це був початок 1970-х років. Мені тоді було десь 14 років. На канікулах я з сестрою Ірою поїхала відвідати своїх дідуся та бабусю, які жили в с. Глинськ. Якось бабуся попросила нас помити підлогу в кімнаті. Сказала, що ввечері прийдуть сусіди слухати Зінчика. Усі стільчики, які були в хаті, поставили навпроти приймача, який стояв на столику під стіною. І ось стали сходитися люди. Усі старалися сісти якнайближче до приймача, щоб добре було чути й нічого не пропустити, бо тоді дуже «глушили» цю радіохвилю.

Представляємо область. Рівненське об’єднання церков УЦХВЄ
Старший пресвітер об’єднання церков УЦХВЄ Рівненської області Олександр КОТОК: «Поставте вічне в пріоритет»

У який час ми живемо? Олександр КОТОК
Я дякую Богу за той час, у якому Він призначив мені жити. Саме так говорить Євангелія: «Він визначає часи й межі існування» людини на землі. І для вас, і для мене Бог визначив жити в цій місцевості, жити в новій ері — у період Нового Заповіту. Навіть люди, які відстоюють атеїзм, щоразу, як називають певну дату, наприклад, 2019-й рік від Різдва Христового, мусять констатувати Його народження і початок нової ери. Хай Бог нам допоможе цінувати цим часом і можливостями, які Він відкриває.

Читати навпаки. Анастасія БАБІЙ
Ніколи не була в абсолютно іншомовному, незрозумілому для мене середовищі. Та що там. Буває важко зорієнтуватись просто тоді, коли не розумію про що йде мова контекстуально чи понятійно, навіть якщо слова звучать рідною. З цікавістю і здивуванням дивлюсь часом, як розмовляють між собою маленькі діти. Коли одна дитина говорить трохи більше, ніж «тато-мама», а інша — видає лише набір звуків. І при цьому вони якось розуміють одна одну.

Катерина МАЦИК: «Мою руку ніби хтось легенько змащує кремом»
Мені тоді було 39 років, ще молода. Аж ось одного дня відчула, як тягне праву руку від грудей. Думала, що це через протяг, бо часто відчиняли на кухні вікна. Перед кожною робочою зміною нас перевіряла медсестра. Пам’ятаю, як перед черговим виходом на зміну мої груди стали на очах набрякати. Показала медсестрі, а та стривожено сказала: «Катю, бігом до лікарні!»

Тільки б не втомитися сяяти! Світлана ГАЛЮК
Коли день ставатиме коротшим, а темряви побільшає — Твоє Слово все одно буде світильником для моєї ноги. Коли життєві обставини затиснуть мене, наче лещата оброблювану заготовку, — Ти все одно даватимеш мені простір у тісноті. Коли обвіяні шквальними осінніми вітрами дерева сумним поглядом дивитимуться на власну наготу серед спустошеного лісу — Ти все одно нагадуватимеш мені, що я Твоя зіниця, дочка ока й завжди можу знайти притулок у тіні Твоїх крил.

Некролог. Відійшов у вічність Віктор Куриленко
24 серпня 2020 року близько сьомої ранку відійшов у вічність наш брат і служитель Божий Віктор Павлович Куриленко.

Практичне християнство. Дорога до ювілею

Новини УЦХВЄ

 

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"