Благовісник

ЮОВОМ ЮЄОВТ, або Читати навпаки

Ніколи не була в абсолютно іншомовному, незрозумілому для мене середовищі. Та що там. Буває важко зорієнтуватись просто тоді, коли не розумію про що йде мова контекстуально чи понятійно, навіть якщо слова звучать рідною.

З цікавістю і здивуванням дивлюсь часом, як розмовляють між собою маленькі діти. Коли одна дитина говорить трохи більше, ніж «тато-мама», а інша — видає лише набір звуків. І при цьому вони якось розуміють одна одну.

Але найбільше вражає те, якою мовою Творець спілкується зі Своїм творінням! Ще на початку Він сказав, щоб сонце світило вдень, а місяць вночі. І вони світять. Їм не потрібно повторювати це щодня. А що одного разу зробив Ісус? Сказав до бурі на морі: «Заспокойся, перестань!» — і вона вщухла.

З людиною Бог також говорить! І з кожною — тією мовою, яку вона розуміє.

Якщо мені, наприклад, достатньо тільки надихатись ароматом весняних дерев у цвітінні й зрозуміти, що цьому всьому є автор, то комусь потрібно заглянути в кожну квітку та розібрати всі її складники аж до найменших елементів клітини, щоб зрозуміти, що тільки Бог міг стати першопричиною всього.

І в цьому контексті Бога можна назвати найкращим поліглотом. Бо Він знає всі «мови», якими може говорити до людей так, щоб вони Його розуміли.

До когось Він говорить через «збіги обставин» та випадкові «пощастило»; до іншого — через трильйонні цифри чи світлові роки неосяжної Вселенної; до когось — через злагодженість системи живих організмів... А до когось через хворобу, втрату, безвихідь... При цьому Він не має кишенькового словника, де б шукав заготовлені фрази «на всі випадки життя». Його мова завжди оригінальна й дуже індивідуальна. Так щоб адресат точно зрозумів те, що Він сказав.

Усі хотіли б почути голос Бога отак, як ми чуємо мову один одного. У нас навіть є якісь класичні уявлення, як би він звучав. Але в більшості випадків Бог говорить до нас без слів. І якщо ми хоч трішки уважні та проаналізуємо своє життя, то побачимо, який метод Він використовує, щоб говорити до нас.

«...Чи Його не відчують і не знайдуть, хоч Він недалеко від кожного з нас», — говорить Біблія (Дії 17:27).

Анастасія БАБІЙ

"Благовісник", 3,2020