Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
3,2023
«Герої віри»

 

 

 

 

4,2013

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: "Блаженні миротворці"

Сторінка редактора

Коли я навчався у радянській школі, добре розумів, що не все, що там навчають, особливо в царині активної пропаганди соцалістично-атеїстичної ідеології, було правдою. Я виховувався у віруючій родині, зі свідомого віку розумів (скоріше серцем, аніж розумом) істинність того, чому мене вчили вдома і в церкві та брехливість офіційних ідеологів. Тому багато в що зі шкільної науки я не вірив і всерйоз не сприймав.

Блаженні миротворці, Ярл ПЕЙСТІ

Той, хто хоч якоюсь мірою знайомий зі Священним Писанням, знає, що в Біблії багато йдеться про мир. Христос сказав: «Мир майте між собою», а в іншому місці Він каже: «Мир залишаю вам, мир Мій даю вам». А з якою наполегливістю закликає нас апостол Павло у своїх посланнях: «Живіть у мирі з усіма людьми, — пише він ефесянам і римлянам. — Пильнуймо про мир». В Біблії щонайменше 400 разів мовиться про мир; це означає, що Бог надає дуже велике значення миру.

Мир та миротворці, Ісаєнко А. І.

«Блаженні миротворці», — сказав Господь. Тому ті, хто хочуть бути блаженними, щасливими, увійти в Царство небесне, повинні бути миротворцями, тобто повинні творити мир, і передусім – у душі власній. Ми повинні умиротворити самих себе, тобто привести себе в такий стан, щоб наш дух нічим не обурювався. Ми повинні спокійно ставитися до втрат, образ – і взагалі до всього того, що може порушити душевну рівновагу, мир душі.

Парадокси миротворництва, Юрій ВАВРИНЮК

Перед тим, як сісти за написання цієї статті, зазирнув в інтернет із запитом «миротворці». Google-зображення на цей запит на 99 відсотків подають фото озброєних до зубів найсучаснішим військовим знаряддям міцних хлопців із суворими зосередженими поглядами. Так-так, це і є сучасні миротворці.
Парадокс? Авжеж. Слово, у корені якого присутнє таке тепле та оптимістичне «мир», асоціюється перш за все з військовим контингентом і усім, що йде за цим: збройними сутичками, вбивствами, біженцями, кров'ю та руйнуваннями.

Відновлюючи зруйноване спілкування, Рік УОРЕН

Розладнані стосунки завжди варті того, щоб їх відновити
Оскільки все життя полягає в тому, щоб учитися любити, Бог хоче, щоб ми по-справжньому цінували взаєминами з людьми і докладали всіх зусиль, щоб зберігати їх і не ставити на них хрест всякий раз, коли виникає непорозуміння, образа чи конфлікт. Більше того, в Біблії сказано, що Бог довірив нам служіння відновлення порушених взаємин (див. 2Кор.5:18). Не випадково значна частина Нового Заповіту присвячена вченню про те, як нам спілкуватися один з одним в мирі та злагоді.

Рецидиви непрощення, Джон БІВЕР

Декілька років тому один з наших служителів образив мене. За трохи більше року цей чоловік завдав мені не одну, а декілька серйозних образ. Я молився, постився і, нарешті, наважився сказати Богові: «Господи, я прощаю йому і більше не тримаю зла за все, що він мені зробив». І хоча я одразу відчув полегшення, це стало тільки початком шляху до мого духовного оздоровлення.

Мир над усе, Василь МАРТИНЮК

Мир — це щось надто дорогоцінне в очах Господніх, що Він, коли посилав учнів благовістити Царство Боже, наказав їм: «А входячи в дім, вітайте його, промовляючи: Мир дому цьому!» (Мт.10:12). Господь ніби дав зрозуміти учням, що вістка Царства — це насамперед вістка миру, миру настільки безмежного, що заповнює як душу самої людини, так і простір навколо неї. Мир притаманний єству Божому такою мірою, що Він одного разу сказав: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Мт.5:9).

Притча про Сонце, яке шукало темряву

Якось Сонце, оббігаючи, як завше, Землю, помітило серед трави незвичну тваринку, якої раніше не зустрічало. Та й поведінка її була якась дивна: вона ніби щось шукала, тупцюючи на місці, чи не знала куди йти.
— Егей, ти хто, і що ти тут робиш? — гукнуло Сонце.

Рушійні сили конфліктів, Сергій ВІТЮКОВ

Не раз у житті ми стикалися з гнівом, роздратуванням, конфліктами. Я хотів би глибше проаналізувати те, що змушує нас конфліктувати. Що нас дратує? Що змушує нас робити те, про що ми самі згодом шкодуємо? І чому ми не можемо вчасно спинитися? Писання стверджує: «Слава людині, що гнів покидає, а кожен глупак вибухає» (Пр. 20:3). А Новий Заповіт закликає нас не просто перемогти гнів, а спонукує увійти у сварку як мудрий миротворець, як той, хто творить мир.

Пам'ятник у Рурмонді

У середині дев'ятнадцятого століття в невеликому голландському містечку Рурмонді сталася незвична історія. Бравий полковник кавалерії ван Горкум, протестант, зустрів панночку-католичку зі шляхетної родини ван Афферден. Зустріч виявилася доленосною — вони полюбили один одного й вирішили одружитися. На жаль, міжконфесійні шлюби, та ще й між людьми з різних станів (а наш полковник міг похвалитися лише військовими заслугами, а не знатністю роду) у ті часи суспільством аж ніяк не заохочувалися.

Дон Ричардсон і його «дитя миру»

Одним із найбільш інтригуючих теоретиків практичної місіонерської діяльності на Заході сьогодні є Дон Ричардсон. Він написав книгу «Дитя миру» («Peace Child»), яка розійшлася тиражем майже в 300 000 екземплярів і стала книгою місяця за версією журналу «Огляд читача» («Reader's Digest»), а також книгу «Володарі землі» («Lords of the Earth»), тираж якої — близько 100 000 екземплярів. Автор наводить безліч свідчень щодо труднощів благовістя в умовах декількох культур, з якими стикаються прості християни.

Чи треба боятися Бога?, А. Суховський

Сучасний світ повен страхів. Це й різні загрози (глобального потепління чи нового льодовикового періоду), і дріб'язкові, суєтні ірраціональні страхи, що іменуються фобіями. Клаустрофобія — боязнь замкнутого простору, агорафобія – боязнь відкритого простору і т. ін. Чого тільки не боїться людина. Ми інтуїтивно розуміємо, що почуття, назване «страхом Божим», не може бути поміщене в одному ряду з боязню висоти, боязню лікаря й т. ін. Страх Божий іншого походження.

Ласкаве телятко..., Михайло Юнаковський

Знаєте таку приказку: «Ласкаве телятко двох маток ссе». Буквальний зміст її дуже простий: неноровисте теля в однієї корівки постояло, вим'я посмоктало. Потім, ніби ненароком, «соромливо» підійшло до іншої, постояло, потопталося на місці, потерлося поруч... і... вже біля іншого вимені. У моральному сенсі в цьому прислів'ї йдеться про те, що люди вміло уникають конфлікту, розумно користуються своєю здатністю делікатно змовитися з ким завгодно і скрізь знаходять свою вигоду.

Привид власної значимості, Марина Миронова

Мені було років із вісім, коли я, повернувши з під'їзду в бік катка, ковзала по сніговій доріжці в своїх білих ковзанах. Помітивши позад себе жінку з донькою приблизно мого віку, я доклала всіх своїх зусиль, щоб незнайомі тітонька й дівчинка оцінили мої успіхи; тому я попливла по засніженій сцені, відчуваючи глядача своєю спиною. Через мить я почула аплодисменти у фразі: «Дивись, як у дівчинки гарно виходить!»

Божа милість + сила волі. Зустріч з Віктором Куриленко

Віктор Куриленко — відома особа в християнстві й не тільки українському. Учитель Біблії, затребуваний спікер християнських конференцій, публіцист, поет, теле- і радіоведучий, духовний наставник. Автор книг «Наше «Нове життя»та «Життя, віддане Богу», поетичної збірки «Життя», а також багатьох дисків із біблійним вченням.

10 непристойностей, які люди роблять у церкві, Дж. Лі Грейді

Cьогодні багато речей в церкві нас дратують. Але нас повинно більш хвилювати те, що Бог вважає непристойним. Мене вже не дратує дзвінок телефону під час служіння. У ХХІ столітті це стало майже нормою. Але зізнаюся, що був вражений, коли нещодавно проповідував, а жінка, яка сиділа в третьому ряду, коли задзвонив телефон, дістала його з сумочки й довго розмовляла, наче вона була в салоні краси. Цей випадок спонукав мене поставити питання на Фейсбуці. Я попросив своїх друзів поділитися своїми розповідями про непристойну поведінку в церкві.

Дух дихає, де хоче, Геннадій Андросов

Як важливо, щоб кожен член тієї чи іншої помісної християнської церкви не був просто прихожанином, у ролі стороннього глядача, а переживав присутність Духа Святого. Кожен приходить на служіння і чекає дії, руху від Духа Святого.

Відвага не пройти мимо, Дмитро Довбуш

«Спочатку до мене ставилися дуже насторожено, — говорить Сано. — Питали: «Ти хто такий? А це що — отруєне? Ти ж не наш, чого ти це робиш?» У людей були підозри. Я казав: «Ми робимо це ради Ісуса. Навпаки, ми ще й молилися за цю їжу, щоб Бог її очистив!» Десь місяць-півтора я ходив за цими людьми, а потім вони вже самі збиралися. Побачать машину «Відвага» — і вже тут як тут!

«Тут мій дім!», Свідчення Ольги Саражанської

Ольга Саражинська у «Відвазі» вже півтора року. Це її пензлю належать картини на стінах притулку, також вона прикрашає кімнати композиціями з квітів. «Увесь дар, вкладений у мене Богом, сюди віддаю, — каже Ольга Миколаївна. — Хочеться, щоб було гарно. Хочеться, щоб ці знедолені люди бачили красу, а не ті смітники! Щоб вони тягнулися до чистоти. Минулого року вирішувалося питання, кому чергувати в притулку. Я відразу погодилася. І знаєте що? Я вже й додому не хочу йти. Буває, і зайду щось узяти, побуду з півгодини — і більше не можу. Все мене сюди тягне... Тут мій дім!»

«Щоб зрозуміти й полюбити Христа», Свідчення Ірини Гергішан

Як швидко плине час… Хоч відтоді минуло 25 років, а я пам'ятаю все, ніби це було учора. 1987 рік. Літо. Я, студентка Кишинівського держуніверситету, приїхала на канікули до батьків, та несподівано захворіла. Довелося звернутися до лікаря і щоденно їздити на процедури в місто. Одного разу, не заставши лікаря, який лікував мене, я вирушила блукати по місту. Попереду, постукуючи паличкою, йшов сліпий чоловік. Раптом він зупинився, ймовірно, намагаючись зорієнтуватися.

Поезія Мирослави Даниилевської-Милян

Ліки від самотності, Веніамін ЛАРІН

«Вони в автобусній тисняві, але кожен з них самотній», — пише Девід Різмен у своїй книзі «Одинокий натовп». Проблема самотності стала особливо гострою в останні півстоліття. Вона тисне на розлучених, йде услід за втратою близьких, мучить холостяків, читається між рядками ув'язнених, «кличе на подвиги» молодих, які проходять «важкий вік».

 

Ми сильні Божим Словом, яке наповнює наше серце вірою. Коли матимемо взаємини з Богом, то станемо сильними людьми. Але будувати ці взаємини зможемо тоді, коли навчимося практикувати те, що прочитали в Слові Божому.

Анатолій КОЗАЧОК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"