Благовісник

Роздуми над Словом Божим

Дух дихає, де хоче

Як важливо, щоб кожен член тієї чи іншої помісної християнської церкви не був просто прихожанином, у ролі стороннього глядача, а переживав присутність Духа Святого. Кожен приходить на служіння і чекає дії, руху від Духа Святого.

Але важливо знати, що Дух Святий — толерантна і суверенна особа. Суверенітет Божий — це не є Його недоторканістю (як інколи малюють свій суверенітет люди чи держави), навпаки, Бог бажає, щоб кожна людина не тільки доторкнулася до Нього, а й сповнилася Духом Божим. «Дух дихає, де хоче, і його голос ти чуєш, та не відаєш, звідкіля він приходить, і куди він іде. Так буває і з кожним, хто від Духа народжений» (Ів. 3:8). Мало того, щоб лише почути голос Духа Святого, важливо пережити особисто Його присутність, дію. Але ми не можемо диктувати Богу! Написано, що Він дихає, де хоче. Деякі християни намагаються оперувати Духом Святим, вказуючи Богові, як Він повинен зробити. Для цього навіть цитують Слово Боже, що ось так написано, і — «Боже, Ти повинен так і так зробити...». Не ми вказуємо Богу! Насамперед, кожен християнин повинен навчитися смиренню, навчитися просити в Бога милості. Ми молимося щодня: «Отче наш, нехай буде Твоя воля…». Божа воля, але не наша.

Одного разу до Ісуса Христа підійшла людина, хвора на проказу (див. Мт.8:2). Той прокажений благально звернувся до Сина Божого: «Господи, якщо хочеш, можеш мене очистити!». Він не сказав «якщо можеш», він знав, що Христос може все. «Якщо хочеш…» І що зробив Христос? Він доторкнувся до прокаженого і сказав: «Я хочу, будь чистий!» Я вірю, що й сьогодні лунає голос Христа: «Я хочу, щоб ти став чистим!» Дух Святий бажає приторкнутися до тебе. Можливо, ти відчуваєш тиск гріха, відчуваєш себе прокаженим як той чоловік. Христос каже: «Я хочу, щоб ти прийшов до Мене, щоб ти став чистим. Я хочу приторкнутися до тебе».

Я був на конгресі Церкви ХВЄ у Львові, в останній день було богослужіння, я просто фотографував події на прохання братів, і навіть не сподівався, що щось станеться особливе. Але в якусь мить щось змінилося, прийшло віяння Духа Святого. Зійшов Дух Святий. Я покинув фотокамеру, і сльози полилися, і полилася молитва. Ніхто з присутніх не був байдужим, бо діяв не проповідник, а діяв Дух Святий. Я повернувся додому, включив відеозапис того богослужіння, сподіваючись пережити знову те, що було. Але дивитися запис служіння – це не означає бути в тому служінні. Пересвідчився: як важливо бути безпосередньо в живому спілкуванні – в церкві. Лише тоді зрозумієш, відчуєш, переживеш. Нам важливо бути в присутності Божій, де діє Дух Святий.

Геннадій АНДРОСОВ

"Благовісник", 4,2013