Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

3,2014

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: "Як створити щасливу сім`ю"

Сторінка редактора

2014 рік оголошений Церквою християн віри євангельської України роком сім'ї. Серед багатьох важливих духовних, соціальних та життєвих питань старші брати виокремили питання сім`ї як надто важливе. На перший погляд може здатися, що в українському протестантському середовищі в цьому питанні більш-менш все гаразд. У порівнянні зі світськими шлюбами, християнські ще «тримають марку». Але це лише на перший погляд. Насправді є чимало проблем і у християнських шлюбах.

Боротьба між статями, Сергій ВІТЮКОВ

Починаючи говорити про шлюб, я хочу дати йому визначення. По-перше, шлюб — це заповіт. Багато людей, беручи шлюб, думають, що це договір. Вона відповідальна за те, а я — за те. І якщо вона не робить того, я не робитиму цього. Мета договору — прибуток, вигода. І багато людей, беручи шлюб, свідомо чи несвідомо шукають якусь вигоду. Такий шлюб є договірним. Але шлюб — це заповіт. А заповіт передбачає посвяту однієї особистості іншій.

Сім порад змученим батькам, Джеймс ДОБСОН

Напружений графік, що не дозволяє ані на мить розслабитися, який я називаю «панічною гонкою на виживання», є однією з бід багатьох сімей у двадцять першому столітті. Але навіть в нашому неспокійному, квапливому суспільстві можна на певний час сповільнити божевільний темп життя, щоб насолодитися кожним днем, зміцнити шлюб та сім'ю і побудувати близькі та трепетні стосунки з Богом.

Тихе розлучення небезпечніше гучного скандалу, Володимир ХВАЛОВ

Як пастор церкви, багато років консультуючи подружні пари, я все більше переконуюся в необхідності звертати увагу на дуже важливу частину повсякденного життя будь-якої людини, ім'я якої — спілкування. Буває, чоловік та жінка тижнями не розмовляють між собою і не бачать в цьому нічого поганого. Робота, діти, друзі чи особисті амбіції здаються дорожчими від марних балачок. Однак нехтування щоденним спілкуванням приводить навіть найщасливіший шлюб до безмірного краху.

Неспалені кораблі на березі кохання, Юрій ВАВРИНЮК

У знаменитій Енеїді не менш знаменитого древньоримського поета Вергілія є цікавий епізод. Після захоплення Трої ворогами жителі цього міста встигли втекти на кораблях у море. Згодом вони пристали до берега Тибру в Італії. Жінки, втомлені втечею та війною, наважилися на відчайдушний крок. Вони спалили всі кораблі, на яких припливли, щоб чоловіки не мали можливості мандрувати далі. Таким чином втікачі залишилися на Апеннінському півострові назавжди.

У здоровій сім`ї — здорові діти, Віктор ШЕВЧУК

Багато вже сказано про сім'ю. Але скільки б ми не прочитали літератури, скільки б знань не отримали щодо того, як правильно себе поводити, це не змінює нашого характеру. Наш характер поміняти може лише Бог. Але тільки за однієї умови: коли ми визнаємо, що маємо недолік і що наші намагання його подолати чи щось змінити не працюють.

Тепер ми щасливі!, Валерій ЧАЮН

Мене звати Валерій, мою дружину — Лена. Багато років ми знали й вірили, що Бог є, але ніколи до Нього не зверталися і Йому не служили. Ми жили звичайним мирським життям. Я працював завфермою в колгоспі, Лена доглядала дітей, яких у нас народилося двоє. Коли я поїхав до Румунії на заробітки, то ніщо не віщувало біди. А вона вже була поряд. Коли я повернувся додому, Лена вже лежала паралізованою в районній лікарні.

Біллі та Рут Грем: Союз двох людей, які вміли прощати

Усі ми знаємо Біллі Грема, чи не так? Про цього всесвітньовідомого проповідника написано стільки, що, куди б він не приїхав, його точно впізнають. Але який Біллі Грем удома? А Рут Грем? Що означає бути замужем за такою знаменитістю? Ви знаєте, що жодний шлюб не можна назвати типовим. Будьте певні, шлюбу Біллі Грема це стосується повною мірою. Читаючи про нього, ви знайдете багато такого, що стане корисним для вашої власної сім'ї.

Український дотик до Японії

Надія ЦВІЛЮК, 25 років, перший український місіонер в Японії: «Ми знаємо про Японію як про багату країну, яка попереду всіх у науці, техніці, медицині. Найкращі автомобілі, найсучасніші роботи, найшвидші поїзди… Але чомусь ми не чуємо про християн із Японії. Православні, католицькі та протестантські церкви разом узяті там становлять лише 1% від усього населення. Разом з матеріальним процвітанням в країні великий духовний занепад. При цьому місіонери туди практично не їдуть…»

Віктор ШЕВЧУК: Найактуальніше завдання Церкви — передати віру власним дітям і внукам

Віктор Андрійович ШЕВЧУК народився 1952 року в с. Башлики Ківерцівського району Волинської області. Закінчив Національний технічний університет України «КПІ» за спеціальністю інженер-механік. Захистив ступінь кандидата технічних наук і працював доцентом цього університету. У 1982 році став членом церкви. Закінчив Євангельську теологічну семінарію. У 1991-1992-х роках працював у Союзі церков ХВЄ, з 1992 до 1999 — в місії «Кожен дім для Христа». З 1999 до 2001 очолював КБІ, з 2002 до 2005 був директором коледжу «Святого Якова». З 2006 року — декан Київської богословської семінарії «Благодать та істина». З 1996 — пастор церкви «Християнська надія», м. Київ.

Не спокушуй Господа Бога твого, Павло ФЕДОРУК

«Тоді забирає диявол Його в святе місто і ставить Його на наріжника храму, та й каже Йому: «Коли Ти Син Божий, то кинься додолу, бо ж написано: «Він накаже про Тебе Своїм Аголам, і вони на руках понесуть Тебе, щоб об камінь коли не спіткнув Ти Своєї ноги» (Мт. 4:5,6). «Коли Ти Син Божий, то кинься додолу…» — складно вловити логіку в цій фразі. Але, схоже, сенс у цьому має бути такий: «Бо ж написано: «…На руках понесуть Тебе, щоб не спіткнувся...»

Забуваючи те, що позаду..., Геннадій АНДРОСОВ

У деяких християн (особливо поважного віку) прокидається ностальгія за минулим. Це можна зрозуміти, бо раніше ми були молодими, здоровими, енергійнішими. І як би не було погано раніше в чомусь іншому, але молодечий запал перемагав, і тепер здається, що буквально все було добре. Але такі згадки й хвастощі минулим (що колись було добре) досить небезпечні для християн. «Не кажи: «Що це сталось, що перші дні були кращі за ці?» — бо не з мудрості ти запитав про це» (Екл. 7:10). Якщо не від мудрості це запитання, то від чого?

Донецьк: хрещення вогнем

Сьогодні увага, без перебільшення, усього світу прикута до подій на Сході України. Там іде війна. Страшна, жорстока, кривава. Це горе та біль людей, які втратили спокій, житло, здоров'я і — близьких. А хтось втратив віру в справедливість та в Бога. Церква не може стояти осторонь того, що відбувається в суспільстві. І особливо, коли бачить горе та чиюсь біду. Пропонуємо додбірку матеріалів, яка розповідає про ситуацію на Донеччині з погляду служителів.

Не дайте супер-духовним людям нашкодити вашій церкві, Лі Грейді

Декілька років тому відомий сьогодні проповідник набув популярності, коли сказав, що ангел регулярно навідував його під час телевізійних зустрічей пробудження. Це й ангел нібито був посланий, щоб почати велике відновлюючи пробудження в Сполучених Штатах. Тільки одна велика проблема: пробудження так і не почалося.

Заборонена дружба, Дмитро ДОВБУШ

Наближались до Нього всі митники й грішники, щоб послухати Його. (Лк.15:1)
Австралійський пастор і професор місіології Майкл Фрост якось висловив неймовірно нахабну думку, порівнюючи Ісуса Христа з Його сучасними послідовниками: «Ісус проводив час із людьми. Він любив служити неспасенним. Дуже схоже, що й грішникам, зневаженим, відкинутим, теж подобалася його товариство. І це ті люди, які сьогодні не хочуть мати нічого спільного з послідовниками Христа…»

У пошуках любові, Роман ЛИЖЕЧКО

Свою біографічну розповідь присвячую дітям-сиротам, випускникам школи-інтернату, усім тим, кому не вистачає батьківської любові й підтримки. Я народився в с. Кушниця Іршавського р-ну Закарпатської обл. в 1990 році. Коли мені було сім років, ми з мамою і братом переїхали в Житомирську область. Там мама влаштувалася на роботу, на ферму дояркою, і нам дали будинок. Незабаром вона зустріла чоловіка, якого, на її думку, вона полюбила, і стала з ним жити в громадянському шлюбі.

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"