Благовісник

Сторінка редактора

2014 рік оголошений Церквою християн віри євангельської України роком сім'ї. Серед багатьох важливих духовних, соціальних та життєвих питань старші брати виокремили питання сім`ї як надто важливе. На перший погляд може здатися, що в українському протестантському середовищі в цьому питанні більш-менш все гаразд. У порівнянні зі світськими шлюбами, християнські ще «тримають марку». Але це лише на перший погляд. Насправді є чимало проблем і у християнських шлюбах. Не такими вже й рідкими стали розлучення, почастішали проблеми в родинах, до вирішення яких доводиться залучати служителів. Не дивина й повторні шлюби.

Тому-то старші служителі, знаючи проблему зсередини, оголосили про такий захід. Це значить, що в церквах більше говоритимуть на сімейну тему, проводитимуть спеціальні заходи, зустрічі, бесіди. Більше молитов, навчання та роз'яснення. Одним словом — більше уваги сім'ї, тому, що створює здоровий християнський клімат у родинному колі.

Наш журнал неодноразово звертався до сімейної тематики. Але, вважаємо, говорити про це ніколи не забагато. Можливо, деякі речі, про які писатиметься на сторінках журналу, загальновідомі та зрозумілі. Але нагадати про них не зайве. Бо секуляризація сучасного суспільства, характерного легковажним ставленням до сімейних питань та позашлюбних стосунків, вплинула й на християнське середовище. Про сімейні стосунки, точніше, про те, чим їх замінили, говорять усі, кому не лінь. Секс став синонімом кохання. Легковажне ставлення до шлюбу знецінило сам шлюб настільки, що чимраз частіше його замінюють тимчасовими стосунками без будь-яких зобов'язань. Це реалії сучасного життя, у якому живуть християни.

Тому так важливо нагадувати про біблійні принципи щасливого шлюбу. Важливо навчити християн цінувати шлюб та стосунки один з одним. Важливо застерегти від необдуманих кроків, на які все частіше наважуються віруючі.

Розуміємо, що, використавши в назві теми словосполучення «щаслива сім'я», ми не можемо дати точної та дієвої формули щасливої сім'ї. Сімейне щастя не падає з неба як дарунок долі, не приходить за «щучим велінням», воно будується довго й наполегливо, виборюється виснажливо і боляче. Його потрібно постійно берегти і плекати. Це постійна, героїчна, але благородна справа. Можна добре знати всі секрети сімейного щастя, прочитати всі книги з цього питання, навіть бути вчителем у цій царині — і самому бути нещасним.

Коли я буваю на весіллях, то звертаю увагу на одну особливість. Як правило, друзі та родина бажають молодим лише всього хорошого. Нікому не спаде на думку побажати молодому подружжю сварок та негараздів, а тим більше розлучень. Самі молоді та їхні батьки моляться лише про благословення, щастя та взаєморозуміння. А насправді іноді буває якраз навпаки. Чому?

Відповідь проста. Її озвучив Господь ще коли благословляв народ ізраїльський. У Нього, як у Батька, було лише благословення для людей. Але це благословення мало одну важливу умову, від якої саме залежало, будуть люди благословенні чи ні. «І прийдуть на тебе всі оці благословення, і досягнуть тебе, коли ти слухатимешся голосу Господа, Бога свого» (5М.28:2). «Та коли ти не будеш слухатися голосу Господа, Бога свого, щоб додержувати виконання всіх Його заповідей та постанов Його, то прийдуть на тебе прокляття…» (5М.28:15,16).

Дотримання заповідей Слова Божого й мудрих правил сімейного життя, народжених попередніми поколіннями, — це і є запорука щасливої християнської сім'ї.

Юрій Вавринюк,
головний редактор журналу "Благовісник"