Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
2,2024
«Служіння Утішителя»

 

 

 

Статті

Життя навколо нас

1 2 3

Горе як засіб зближення. Ольга КОНДЮК, 24.04.2024
Я бачила декілька пар, які розлучилися після того, як пережили спільне горе. Вони не змогли пробачити один одному, що горюють по-різному. Через цей різний спосіб горювання часом здається, що інший насправді не любив втраченого. Комусь легше проживати біль мовчки, комусь зі словами й плачем. Одного катує це мовчання, а другому плач розриває душу, і він відсторонюється ще більше. Я думаю, кожен це бачив, а хтось навіть переживав. Але є стосунки сімейні або дружні, де люди пройшли через втрату й стали ще ближчими.

Поверхневе душеопікунство. Дмитро ДОВБУШ, 24.04.2024
«Коли ж брат чи сестра будуть нагі і позбавлені денного покорму, а хто-небудь із вас до них скаже: Ідіть з миром, грійтесь та їжте, та не дасть їм потрібного тілу, що ж то поможе?» (Як.2:15-16). Роздумуючи на тему фасадних стосунків у контексті служіння душеопікунства, хотілося б з’ясувати, чому душпастирство буває поверховим, формальним і малоефективним, причому розглянути цю проблему з обох полюсів — з боку того, хто консультує, і з боку того, хто консультується.

Бути поруч: підтримка в кризових ситуаціях. Олена ТАМТУРА, 24.04.2024
У певний момент життя кожен із нас може опинитися поруч із людиною в кризовій ситуації, яка потребує підтримки. Це може статися не лише за власним рішенням (особисте покликання до душпастирського служіння) чи під впливом соціуму (наприклад — усі мої друзі стали капеланами), а й просто за збігом обставин. У такі моменти люди часто не знають, що сказати, або говорять слова, які зовсім не підтримують.

Порушення кордонів з благими цілями. Віолетта ВИНОГРАДОВА, 10.12.2023
Розглянемо чотири основних типи порушення кордонів: 1. Подробиці особистого життя. Досить часто люди ставляться з цікавістю до різних особистих історій. Вони допомагають усвідомити якісь свої складні стосунки, знайти рецепти для власного щастя або підняти власну самооцінку.

Найважча робота у світі
Компанія American Greetings, яка виготовляє привітальні листівки, якось провела зворушливий флешмоб, давши оголошення про фіктивну вакансію «Начальник управління» в мережу та газети, а потім провівши реальні онлайн-співбесіди з кандидатами.

Мама за серцем Божим: 10 порад. Людмила БЕНДУС, 10.12.2023
Було б добре прочитати десь 5-10-20 чи скільки там порад, дотримуючись яких, можна автоматично стати «мамою за серцем Божим». Мій досвід материнства, однак, показує, що навіть найкращі поради щодо виховання не завжди працюють у конкретній ситуації з конкретною дитиною. Та є кілька універсальних, базових підказок, які можуть стати доброю основою для виховання в кожній родині.

Я ніколи тебе не забуду, учителю! Іван ЛЕЩУК, 10.12.2023
Я тебе ніколи не забуду, учителю. Я пишу ці рядки, бо я дуже пам’ятаю. Я пам’ятаю, як ти стояв за мене перед керівництвом інституту. Я пам’ятаю, як ти мене боронив, як ти мене обстоював. Ти мене не зрадив, ти не залишив мене.

Плачте з тими, хто плаче. Ольга КОНДЮК, 10.12.2023
Ми всі знаємо, що коли хтось має фізичні потреби, то ігнорувати їх або задовольнятися поверхневими порадами — це зовсім не допоможе й буде немилосердно: «Коли ж брат чи сестра будуть нагі, і позбавлені денного покорму, а хто-небудь із вас до них скаже: Ідіть з миром, грійтесь та їжте, та не дасть їм потрібного тілу, що ж то поможе?». Проте люди також мають емоційні потреби, потреби в стосунках, потреби душі.

Федір Урдюк: «Ми й говоримо ніби по нотах…», 10.12.2023
Я був серед тих, хто готував збірник християнської поезії «Досягаючи неба». Моїм завданням було — упорядкувати його й зробити літературну редакцію. У процесі роботи над збірником відбувалися зустрічі з його авторами, які організовував Петро Боско в «Домі Євангелія» в Луцьку. Отож, одним із цих авторів і був Федір Урдюк. Це була одна із робочих зустрічей, і я, крім знайомства, навіть і не мав особистої довірливої розмови з братом Федором, про що тепер жалію.

Три практики, коли починаєш життя заново. Станіслав ГРУНТКОВСЬКИЙ, 10.12.2023
Ми жили в мирі, раптом прийшла війна… Для всіх українців це означає — жити заново, жити так, як ми ніколи не жили. Нас ніхто не вчив жити під час війни. Ті, хто втратив бізнес, починають його заново. Ті, хто втратив помешкання, відбудовують його заново. Хтось втратив найрідніших людей і хотів би сам покінчити з життям, але мусить жити, починати життя заново вже без них…

Якщо ти дихаєш, ти живеш. Лілія БОЙЧУК, 10.12.2023
Ти прокидаєшся, і у твоїй власності сьогоднішній день. Можливо, ти зараз більше нічого не маєш, але в тебе є час. 1440 хвилин. 21600 вдихів на добу. Уявляєш?

Утома, спричинена депресією, 10.12.2023
Дарина — 34-річна жінка, чоловік якої загинув рік тому, на початку війни. Вона та вся родина важко переживали смерть чоловіка. На час, коли він помер, у них було мало грошей, до того ж Дарина втратила роботу. Гроші швидко витратилися на купівлю продуктів та інших потрібних речей. Діти ж постійно потребували їжі, а іноді й ліків. Незабаром сім’я залишила свій зруйнований дім і переїхала в іншу частину країни, яка також зазнала значних руйнувань.

Ганна Дідула: «Дякую за життя...», 10.12.2023
Якось у фейсбуці натрапила на допис, який зворушив мене до сліз. Писала львів’янка Ганна Дідула, дівчина-католичка, яка щойно втратила свого нареченого Дмитра. Звісно, одразу ж уявила, як на щось подібне реагувала б я, як реагували б мої друзі-християни. Не знаю, чи змогла б у такий складний момент дібрати такі особливі слова. Відчула в словах цієї дівчини неймовірну силу віри, яка допомагає їй триматися Бога попри нестерпний біль. І справжню надію на зустріч у небесах, якої іноді нам так бракує.

«Татусю, поцілуй мене!» Iван ЛЕЩУК, 10.12.2023
«Якось я дуже суворо покарав свою дочку, справедливо покарав, непокірність «вибивав» із її свідомості, «учив» життю. Тоді їй було лише шість років, але я ніколи не забуду, як пильно й серйозно вона дивилася на мене. Зіщулившись у клубок, то відвертаючи, то знову повертаючи до мене своє залите сльозами обличчя, вона чекала від мене головного — її схвильована душа просила заспокоєння й втіхи. Не маючи сили стримуватися, вона буквально прошепотіла: «Татусю, поцілуй мене, будь ласка».

А як же послух? Генрі КЛАУД, Джон ТАУНСЕНД, 10.12.2023
Щоразу, коли заходить розмова про встановлення кордонів дружиною, хтось обов’язково порушує питання про біблійну ідею покори. Ми не маємо змоги глибоко проаналізувати цю ідею, тому розглянемо лише кілька загальних аспектів, на які слід зважати. По-перше, коритися повинні не тільки дружини, а й чоловіки — «корячися один одному у Христовім страху» (Еф.5:21). Послух — це завжди вільний вибір однієї сторони щодо іншої. Дружини самі вирішують коритися чоловікам, а чоловіки — дружинам.

Неправильне розуміння кордонів, 10.12.2023
Деякі з цих помилок дісталися нам у спадок від батьків. Деякі сягають своїм корінням у церковні традиції та «популярне» богослов’я. А інші є результатом нашого власного неправильного розуміння. Але яким би не було джерело цих вигадок, схожих на істину, спробуймо з молитвою дослідити їх.

Коли двоє — одне, і одне — двоє. Богдан ГАЛЮК, 10.12.2023
У сім’ї двоє стають одним, але кожен зберігає індивідуальність. Кожен будує стосунки, але веде й особисте життя. Бо в кожного свій шлях вдосконалення, духовного росту, спілкування з Богом. Нам легко тримати кордони в речах, які стосуються матеріальної сфери: до прикладу, дружина не одягає речі чоловіка — і навпаки (хоча, правди ради, інколи Марічка любить без дозволу взяти мої футболки чи теплі шкарпетки).

Як зберегти особистий простір у стосунках. Яніна ДАНИЛЬЧЕНКО, 10.12.2023
Чому любов чоловіка/дружини часом «душить»? Чому ми іноді радіємо, якщо чоловік і діти їдуть на дачу, а нам належить кілька днів самотності? Чому час від часу чоловіки радісно втікають на риболовлю замість того, щоб провести вихідний із родиною?

Прохідний двір. Василь МАРТИНЮК, 10.12.2023
Жила собі звичайна родина у звичайному селі, у звичайній сільській хаті. Ця звичайна селянська родина мала свій хлів, свій льох, свій город, свій сад, своє подвір’я, огороджене частоколом. Жила собі, господарювала, біди й горя не знала. Але біда не спить, вона підстерігає простих і непростих людей завжди, чекає зачіпки, щоб заявитися в гості. І не просто так, а з претензіями. Тож дочекалася — і прийшла до нашої звичайної родини: «Вітайте, я ваша родичка». Прийшла разом із невісткою.

Експеримент, 10.12.2023
Ще в 1974 році відома сербська мисткиня Марина Абрамович створила один зі своїх найскладніших і найбільш відомих перформансів, який отримав назву «Ритм 0». Щоб перевірити межі зв’язку між митцем і глядачами, пані Марина розмістила в галереї Morra в Неаполі на столі 72 об'єкти, якими люди могли користуватися так, як захочуть. Собі вона призначала пасивну роль.

Маніпуляція та знецінення. Оксана ГРАБЧУК, 10.12.2023
Одна з форм поведінки, яка явно порушує межі іншої людини, — маніпуляція. Як часто ми піддаємося маніпуляції, щиро поважаючи ту людину, яка виявляє тиск? Як часто ми плачемо в подушку від того, що чинимо за волею іншої людини, але не за волею власного серця? Як пояснити, що повага — це не беззаперечний послух і підпорядкування своєї волі іншій людині?

12 типів особистих кордонів, 10.12.2023
Усі знають потребу в тому, щоб вибудовувати особисті кордони в спілкуванні з людьми. Але навряд чи хтось зможе перерахувати всі складники цього поняття. Особисті кордони — це більше, ніж вміння відстоювати свою думку та не відповідати на незручні питання. Ми склали список типів особистих кордонів, які кожен із нас може окреслити в спілкуванні з іншими людьми.

Вікторія Демиденко: «Його позивний був «Борець», а мене він називав Квіточка», 10.10.2023
Вікторія вийшла заміж за Вадима у 2021 році, а вже через 7 місяців почалася велика війна. Вадим чітко знав, що йому робити — він рішуче став на захист України. На жаль, подружжю не судилося бути разом на річницю весілля. Кохана зустрічала чоловіка в церкві, але не для святкування, а для того, щоб попрощатися…

Сінгапур: історія успіху та духовні уроки. Дмитро ДОВБУШ, 10.10.2023
Років 7 тому мені на очі потрапив матеріал про місто-державу, яке здивувало світ своїм непересічним економічним злетом. Зацікавившись, я перечитав багато статей про цей феномен і згодом навіть підготував презентацію для молодіжної зустрічі. Окрім того, що сама по собі історія успіху цієї острівної країни вражаюча, вона також наштовхнула мене на ряд духовних роздумів. Чим Сінгапур унікальний?

1 2 3

 

 

 

Святих Дух — немов музикант, який використовує ті клавіші, які ми маємо. Клавіші однакові, а послідовність і відповідно мелодія для кожного випадку унікальна.

Віктор ВОЗНЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"