Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
1,2024
«Що робити з почуттям вини?»

 

 

Інтерв’ю

Інтерв’ю

1 2 3

Вільям Вілсон: «Я приїхав до України, щоб підтримати ваші руки», 2.07.2024
22-23 травня Україну відвідав голова Всесвітнього п’ятдесятницького об’єднання (Pentecostal World Fellowship) Вільям Вілсон. Він узяв участь у щорічний конференції УЦХВЄ, яка проходила в Луцьку. Під час конференції в Луцьку він узяв участь у прес-конференції для християнських журналістів. Пропонуємо текстовий варіант цього заходу.

Богдан Левицький: «Служачи молоді, я навчився бачити невидиме», 2.07.2024
Богдан Левицький народився 1963 року в с. Городниця Тернопільської області. 1984-го ввійшов у заповіт із Господом. У 1987-1991 роках виконував служіння керівника молоді в церкві м. Підволочиськ. 1991 року був рукопокладений на пресвітера. 1993-го у Волочиську Хмельницької області заснував громаду ХВЄП, у якій виконував служіння пастора. 1995-го був обраний до обласної пресвітерської ради та служив керівником відділу молоді в Хмельницькій області. 2000 року обраний заступником завідувача відділу молоді ВСЦХВЄП, а 2002-го — завідувачем молодіжного відділу, і служив на цій посаді до 2018 року. 2022-го обраний директором новоствореного Відділу душеопікунства УЦХВЄ.

Оксана Маліщук: «Душеопікунство — це відновлення цілісності людини», 2.07.2024
Що спільного у психології та душеопікунства? Що є основою служіння душеопіки? Яка роль Господа у цьому процесі? Про це та інше говоримо з Оксаною Маліщук — координаторкою очно-заочного навчання КБІ, викладачкою загальної та вікової психології, координаторкою Служіння дівчатам при Департаменті жіночого служіння УЦХВЄ. Багато років Оксана Василівна навчає служителів різних напрямків, як правильно користуватися інструментами психологічної науки, опираючись на досвід Священного Писання та християнського консультування. Вона надає душеопікунську підтримку різним людям, які звертаються до неї за допомогою, а також організовує та викладає на різноманітних семінарах, конференціях, зустрічах.

«Святий Дух — музикант, який натискає на клавіші». Бліц-інтерв’ю, 2.07.2024
— Яку роль у душеопікунстві відіграє Святий Дух? Чи можете навести приклад, як ви були спрямовані Святим Духом під час душеопікунської бесіди?

Директор Департаменту соціального служіння В’ячеслав Когут:«У важкий час церква має бути поруч зі своїм народом», 2.05.2024
15-17 лютого 2024 року в церкві «Спасіння», що в Підгайцях Волинської області, відбувся семінар для капеланів. Навчання організували працівники відділу капеланського служіння Волинського обласного об’єднання УЦХВЄ. До вашої уваги матеріал про цей захід, підготований студією «Крок назустріч».

Віктор ВОЗНЮК. «Менахем» — «той, хто дає спокій», 2.05.2024
Департамент освіти УЦХВЄ у співпраці з громадською організацією «Renewal» активно працює над розробкою онлайн-платформи «Оновлення», на якій буде розміщено проєкт «Менахем». Він міститиме матеріали для підготовки людей, які хочуть надавати першу духовно-психологічну допомогу тим, хто потребує. Про мету проєкту, про його ініціаторів та розробників, про організацію процесу навчання говоримо з директором Департаменту освіти Віктором ВОЗНЮКОМ.

Служіння Церкви в умовах війни. Погляд юриста, 14.12.2023
Що робити в такому випадку християнам, які отримали повістку? По-перше, потрібно звернутися із заявою до місцевої державної адміністрації про проходження альтернативної служби, оскільки це питання належить до повноважень саме місцевих органів виконавчої влади. По-друге, звернутися до ТЦК із окремою заявою, надавши підтвердження попереднього звернення до місцевої державної адміністрації та довідку про церковне членство.

Адам МЕЛЬНИК: «Казати, що у нас війна, і через те опустити руки, буде неправильно», 14.12.2023
Адам Мефодійович Мельник — відомий підприємець із Миколаївщини. Сфера його діяльності — чи не найбільш благородна зі всіх занять. Він фермер, працівник землі — землі, яка годує мільярди людей. Україна особливо багата родючими землями й працьовитими землеробами. Це чи не найбільше багатство та благословення Боже. Війна зруйнувала основний бізнес Адама Мефодійовича. Землі фермера потрапили під окупацію. Його поля та агропідприємство довгих вісім місяців, аж до визволення Херсону перебували в руках ворога.

Міхаель Цин: «Бог, коли дає нам незалежність, очікує, що ми зможемо взяти відповідальність за свій вибір», 14.12.2023
Мій покійний батько колись казав: «Найостанніше, що я б хотів, — це бути вибраним Господом Богом». Йов був вибраним, і його спіткала та сама доля. І якщо ви прочитаєте 11-й розділ Послання до євреїв, то побачите, що ті люди, які були вибрані Ним, страждали найбільше. Та зазвичай я не люблю всіх цих кальвіністських ідей. Вірю, що Господь дав кожному з нас вільну волю — право чинити так, як ми вважаємо за потрібне.

Андрій Лисенко: «Пробудження... десь зовсім поруч», 14.12.2023
Я розумів, що як єпископ відповідальний за церкви, за людей, тому повинен згуртувати пасторів, церкви й робити все можливе, щоб віруючі могли відчувати єдність, турботу й не сумнівалися в Божому захисті. Що я й намагався робити. За все хвала Богові. Ми до цієї ситуації не дуже були готові, але Бог давав мудрість, що треба робити. Давав нам спрямування молитов, про що говорити людям, як їх заспокоювати.

Ярослав Котилко: «Правознавство мене зацікавило тим, що воно дає можливість захищати інших людей», 14.12.2023
Навчаючись у школі, я дуже любив історію та право. Навіть викладав їх у 9-му класі, заміняючи вчительку. Пам’ятаю, що до нас додому приходила вчителька й говорила батькам, що в мене є здібності з цих предметів. Зокрема, правознавство мене зацікавило тим, що воно дає можливість захищати інших людей. Я уявляв себе в майбутньому адвокатом. Вірю, що на це була Божа воля — щоби піти вчитися на юриста.

Чи є справедливість на світі? Блiц-iнтерв’ю, 14.12.2023
— Чи є справедливість на світі?
— Чому Бог допускає несправедливість?
— Що робити нам, щоб у суспільстві, у якому живемо, була справедливість?

Ілля Герасим: «Протягом війни я обійняв більше мільйона людей», 14.12.2023
У січні 2022 року Іллю Герасима було обрано старшим пресвітером церков Харківської області. А через місяць почалася війна — і Харків опинився у вогні ворожих обстрілів. Служитель не покинув міста, попри серйозні ризики для життя, його команда активно працювала над евакуацією та гуманітарною допомогою місцевому населенню. Спілкуючись із пастором, дивувався його простоті, чутливості, оптимізму та любові до українського народу. Пропонуємо вашій увазі розмову з людиною великого серця й незвичайної посвяти.

Василь ЛЮБЧАК: «Я вірю, що Господь сильно благословить Україну», 10.10.2023
Я зрозумів, що життя дуже коротке, і потрібно зробити все можливе, щоб невіруючі люди могли дізнатися про Христа. Кожного разу, коли ми зустрічали людей, які втратили багато матеріальних речей, то бачили, що найперше, що вони потребували — не їжі, не одягу, а Ісуса Христа. І я зрозумів, що головний ресурс — це не фінанси, не час, не якісь земні речі, головний ресурс — це людина, яка знає Господа та може поділитися своїм знанням із іншими людьми, які Його ще не пізнали.

Анатолій Безкровний: «Христос має бути в центрі нашої уваги», 10.10.2023
Продовжуємо знайомити читачів зі служінням церков ХВЄ у прифронтових областях. Сьогоднішня наша розмова з головою Об'єднання УЦХВЄ у Донецькій та Луганській областях єпископом Анатолієм БЕЗКРОВНИМ.

1 2 3

 

 

Емоції — потужний двигун усередині нас, який штовхає до добра чи зла. Почуття сорому, страху, провини й гніву — похідні гріхопадіння. Це емоції, які людина раніше не переживала. Гріх викривив наші емоції, вони стали вбивчими, отруйними.

Ростислав МУРАХ

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"