Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
3,2020
«Віра, що змінює світ»

 

 

 

 

3,2020

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: «Віра, що змінює світ»

Два віруси. Михайло ПАНОЧКО
Ісус з’явився своїм учням після Свого воскресіння. Це були особливі люди. Того, що вони бачили і чули, ніхто з нас не чув. Вони були свідками надзвичайних подій. Вони бачили безліч оздоровлень, бачили, як демони увійшли в свиней і кинулися з кручі, бачили, як Лазар із гробу виходив, як буря на морі втихомирювалася. Вони пройшли таку потужну школу віри! І ось результат. Після воскресіння Христос з’являється серед учнів і докоряє їм за невірство і твердосердя. Це два віруси, яких треба боятися, хоча вони невидимо підкрадаються до нас. І якщо це вчепилося до учнів Ісуса, то тим більше ми можемо підхопити його.

Євангелія, схожа на старий сервіз
. Олег ПАВЛІЩУК
У нашій культурі є таке поняття, як «сервіз у серванті». Ще 30 років тому в кожному домі, у кожній квартирі й навіть у кімнатах гуртожитків була шафа, у якій за склом стояли чайні сервізи, набори стопок, салатниці й різні вази. Цей сервіз має минуле. Ми намагалися дістати його на базі, вистоювали в черзі в універмагах, але в якийсь день просто отримали його в подарунок. Має цей сервіз і майбутнє. Колись (!) ми будемо пити з нього чай і насолоджуватися гарним спілкуванням. Але цей сервіз не має іншого теперішнього, ніж стояти за склом у шафі.

Маленьке велике покликання. Володимир ЯРОШЕНКО
Один зі шляхів, яким християнство змінило світ — це місіонерське служіння. Боже повеління нести Добру Вістку «до краю землі» надихає послідовників Христа від апостолів до наших днів. У багато нерозвинутих країн місіонери принесли не лише «нову віру», а й медицину, освіту, соціальне піклування для найбільш незахищених верст населення. Але, мабуть, кожен місіонер підтвердить, що це служіння не меншою мірою змінило його самого. Про свої африканські дороги та внутрішні трансформації розповідає місіонер в Кенії Володимир Ярошенко.

Біблія і цивілізація. Джеймс КЕННЕДІ, Джеррі НЬЮКОМБ
Уявімо, що сорока різним художникам доручили написати картину, причому жоден із них нічого не знає про завдання, яке дали іншим, і чи взагалі дали його ще комусь. Тепер уявімо, що хтось збирає всі ці окремі частини, написані кожним художником, і вивішує їх як мозаїку на одній величезній стіні. І виходить картина, яка досконало відтворює усі риси Ісуса Христа. Жодна інша книга в усьому світі ніколи не створювалася таким способом — без видавців, редакторів і редколегій. Тому, як казав письменник Джеймс Хефлі: «Біблія — це щось більше, ніж творіння рук недосконалої людини»

Американська християнська революція і конституція

Діалоги. Церква і політика

Христос у світовій історії

Історичні постаті. Християни, які змінили світ


Покажіть людям Христа. Марія МОКІЄНКО

«Ідіть же, і навчіться…». Юрій СИПКО

Oлександр ДОВИДЕНКО: «Біблійний інститут змінив мій погляд на п’ятидесятництво»
Родом я з Чернігівщини, де виховувався в благословенній консервативній церкві. Батьки — щиро віруючі люди, богобоязливість яких, напевно, найбільше вплинула на моє рішення в юначому віці прийняти водне хрещення. У той час я навіть гадки не мав, щоб іти навчатися в християнський ВНЗ. У нас було прийнято бути проти християнської освіти, і я був проти. Але Бог послав у моє життя двох людей, які спонукали змінити таку позицію.

Народний протест і покірність владі. Сергій ГОЛОВІН

Радіопередачі «Жива надія» — 50 років. Геннадій АНДРОСОВ
Християнська радіопередача «Жива надія», яка спочатку мала назву «Дорога до Бога», започаткована пастором Іваном Дем’яновичем Зінчиком у 1970 році й транслювалася на всю територію СРСР та Європу через короткі радіохвилі. А з набуттям незалежності України, з 1992 року, через дротове радіо щотижня лунала по всій території України. Це була одна з перших християнських програм, на якій зросло декілька поколінь християн. Пастор Зінчик вів цю програму зі своєю дружиною Настею. Отже, цього року передачі виповнюється 50.

«Жива надія» у моєму житті. Ольга КРАСУН

Представляємо область. Рівненське об’єднання церков УЦХВЄ
Старший пресвітер об’єднання церков УЦХВЄ Рівненської області Олександр КОТОК: «Поставте вічне в пріоритет»

У який час ми живемо? Олександр КОТОК
Я дякую Богу за той час, у якому Він призначив мені жити. Саме так говорить Євангелія: «Він визначає часи й межі існування» людини на землі. І для вас, і для мене Бог визначив жити в цій місцевості, жити в новій ері — у період Нового Заповіту. Навіть люди, які відстоюють атеїзм, щоразу, як називають певну дату, наприклад, 2019-й рік від Різдва Христового, мусять констатувати Його народження і початок нової ери. Хай Бог нам допоможе цінувати цим часом і можливостями, які Він відкриває.

Читати навпаки. Анастасія БАБІЙ

Катерина МАЦИК: «Мою руку ніби хтось легенько змащує кремом»

Тільки б не втомитися сяяти! Світлана ГАЛЮК

Практичне християнство. Дорога до ювілею

Некролог. Відійшов у вічність Віктор Куриленко

Новини УЦХВЄ

 

 

Ви — сіль землі.
Там де немає солі, буде гниття.
Ми можемо зібратися у домі молитви й критикувати світську систему.
Але від цього нічого не зміниться. Сіль не приносить користі, якщо вона зберігається у мішку.

Михайло ПАНОЧКО

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"