Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

3,2016

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Спеціальний випуск до ІІ Світового конгресу ХВЄ, м. Львів

Тема номера: "П’ятидесятниця — відповідь на виклики сьогодення"

Сутність та значення хрещення Святим Духом, Марек Камінський

Повернімося на мить у часи пророка Іллі. Божий народ у духовному занепаді. Єгова більше не хвилює їхніх умів. Вони самі знають, що робити зі своїм життям. Вони мали змогу чути Божих пророків, які проголошували істину. Проте прислухалися й до тих пророків, які служили іншим богам, і не знали, який вибір зробити. І одного дня Ілля сказав до народу: «А чому б вам не піднятися зі мною на гору Карміл». І одну дуже важливу пораду дав ізраїльському народу: «Якщо Єгова — Бог, то поклоняйтеся Йому й служіть Йому. А якщо Ваал ваш бог — то йдіть услід за ним».

Михайло ПАНОЧКО: «Церква має не здавати позицій, а навпаки — позитивно впливати на суспільство!»

— Сьогодні всюди відбувається агресивна секуляризація суспільства, пропаганда безбожності, спостерігається духовне ослаблення в багатьох країнах. Тому Церква має не здавати своїх позицій, а навпаки — позитивно впливати на суспільство. Єдиним ефективним інструментом для цього в усі віки після приходу Христа була проповідь Євангелії. Віруючій людині треба занурюватися в Слово Боже й посвячувати час для молитви. Бо сьогодні Церква має зберегти своє значення солі, стовпа утвердження Божої Правди на землі.

Віктор ПРОХОР:«П’ятидесятниця — це проявлення Божої сутності в практичному християнському житті та служінні»

— У моєму розумінні термін «п’ятидесятниця» має найпростіше пояснення: це весь потенціал, що захований в обітниці Ісуса Христа — Дусі Святому, Яким Бог наділив Церкву в день П’ятидесятниці. Тобто Дух Святий — це не свято, яке згадуємо через п’ятдесят днів після Пасхи, і не академічна доктрина для дискусій, це, я би сказав, прояви Божої сутності в практичному християнському житті та служінні, які описані в Діях апостолів та супроводжували Церкву протягом її історії.

Михайло Роман: «Служіння звільнення розпочалося зі звичайного співчуття»

Голова Об’єднання церков християн віри євангельської Полтавської області, єпископ Степан Павлусь з братами-служителями практикує особливі служіння — служіння звільнення. У чому ж полягає особливість цих служінь? Саме у звільненні людей від демонічного впливу, і навіть залежності. А характеризуються вони поглибленими бесідами з тими, хто відчуває душевний та духовний дискомфорт, а також наполегливими молитвами.

Нове Боже покоління Єлисеїв. Рейнхард БОННКЕ

Місіонерське повеління Ісуса Христа — це не шматок паперу, який прилетів до наших ніг із глибини віків. Сам Ісус у всі часи стоїть посеред Церкви й каже: «Ідіть… а Я буду з вами!» Той, хто запитує, чи «актуальним» є місіонерське повеління, міг би також запитати, чи актуально ще сіяти й жати, чи вставати з ліжка! Справа не в актуальності. «Актуально» — не те слово. Це термінове завдання! І воно повинне стати змістом нашого життя. Християнин — це свідок.

Фотопроповідь. Життя сильніше за смерть

Ця дівчинка прийшла набрати води в пластикову пляшку до дому молитви «Церкви Христа Спасителя» у м. Красногорівка Донецької області. На стіні будинку видно сліди від осколків снарядів, що недавно розривалися біля церкви. Коли розпочалася війна, то в першу чергу місцеві жителі відчули гостру нестачу питної води. Тому члени «Церкви Христа Спасителя» не стали чекати на допомогу ззовні, а своїми силами вручну пробили свердловину.

П’ятидесятниця як виклик, Юрій ВАВРИНЮК

П’ятидесятниця не тільки є відповіддю на виклики сьогодення. Вона сама — це завжди виклик. Так було ще до того дня, коли в Єрусалимі на свято П’ятидесятниці — цей термін набув нового, особливого значення. Так було і в той день, коли люди з широко розкритими очима дивилися на апостолів та, слухаючи їхні полум’яні слова, не могли зрозуміти, що відбувається. Так було потім, протягом двох тисячоліть, коли сила з неба розбивала усталені, звичні форми християнства та змінювала хід історії. Так є і сьогодні, коли сучасне суспільство взяло чіткий та самовпевнений курс на секуляризацію і, на думку більшості, не має особливої потреби в Бозі.

Що таке «П’ятидесятниця»?, Дмитро ДОВБУШ

Пропоную мозковий штурм! Спробуйте подумки дати коротку відповідь на запитання заголовка. Тільки швидко — це ж легко! Чи не зовсім? Є поняття, на перший погляд, досить прості та звичні, а дати їм визначення не так і просто. Та це не тому, що вони складні, а тому, що — абстрактні або багатозначні.
Тепер «П’ятидесятниця» — досить гучне слово. Але що за ним стоїть? Тобто що ми маємо на увазі, коли вигукуємо гасла на кшталт: «П’ятидесятниця врятує світ!»?

Чого нам не вистачає? Джим ЦИМБАЛА

Джим ЦИМБАЛА — старший пресвітер багатонаціональної мега-церкви «Скинія Брукліна» в Нью-Йорку. Американець українського походження. Коли в 1971 році він починав служіння, у церкві налічувалося не більше 30 чоловік, тепер — 16000 членів. Досвід його служіння поклав початок заснуванню нових церков у інших районах Нью-Йорка, а також у Гаїті, Домініканській Республіці, Ізраїлі, Гайані, Філіппінах. Церква «Скинія Брукліна» відома зокрема своїм хором, який співав на інавгурації Президента США. Ставши пресвітером, Джим Цимбала перш за все усвідомив необхідність справжньої молитви для вивільнення благодаті й сили Божої.

«Опинитися там, де ти дуже потрібний», Олексій ФЕДОРОВ

Олексій Аркадійович Федоров народився 1961 року в с. Танабаєво Суржомського району Кіровської області (РФ). Після того, як закінчив школу, вступив у Орджонікідзівське (згодом Владикавсказьке) військове училище (тепер його закрили). Після училища за розподілом потрапив в Україну. Служив під Хмельницьким, у Вінниці та під Вінницею, в Ізяславі. Останнім місцем служби стали Чернівці. Саме в цьому місті відбулася його зустріч із Богом і виникло палке бажання служити Йому.

Дональд ДЖІ: апостол рівноваги

Хоча Дух Святий став поособливому виявлятися в церкві 20-го століття, чіткого вчення про хрещення Святим Духом, яке б відповідало запитам тогочасних християн, не було. Християни стверджували, що Дух Святий діє де хоче і як хоче, і не піддається людському аналізу. У таких церквах можна було стикнутися з явними крайнощами, які викликали упереджене ставлення до них інших протестантських церков.
Зрештою Бог став піднімати людей, які могли б чітко обґрунтувати основні положення п’яти­десятницького вчення. Серед таких людей був і англійський богослов Дональд Джі (Donald Gee).

Дари Духа Святого: погляд у трьох напрямках, Дональд Джі

Найосновнішим фактором, який допомагає краще зрозуміти сутність духовних дарів, із погляду аналітичного методу, є натхнення. Якщо ми відкинемо цю істотну ознаку зі свого уявлення про дари Святого Духа, тим самим послабимо до невпізнаваності їхню схожість із новозавітним християнським досвідом. Натхнення — як надприродна ознака духовних дарів ранньої церкви — майже однодушно визнається всіма, щонайменше щодо таких дарів, як дар зцілення, чудотворення, пророцтва та мов.

Алла ВОЗНЮК: «В мене було відчуття, що я занурилася в любов»

Кажуть, що життя жінки складне, а життя дружини служителя ще складніше. Чи дійсно це так, я намагалася розпитати жінку з досвідом, дружину керівника відділу освіти Церкви християн віри євангельської України Аллу Вознюк. З якими труднощами довелося зустрітися в перші роки подружнього життя, чи питала в пророків волі Божої на свою долю, про складний період, коли втрачала дітей під час вагітності, а згодом отримала невтішний діагноз «безпліддя», — дружина служителя розповіла у відвертому інтерв’ю.

91 рік молодості

Еліс Шевкенек — відома євангелістка, місіонерка світового рівня. Корені її роду виходять із України, бо її батьки ще на початку XX сторіччя емігрували з України до Канади. Їй уже 91 рік, але вона, незважаючи на свій вік, прибула до України на декілька тижнів. Три дні сестра Еліс провела на Всеукраїнському молодіжному з’їзді в Малині. Щодня вона мала зустрічі в церквах різних міст України (Житомир, Бердичів, Буча, Київ, Чорнухи, Пирятин, Кременчук, Первомайськ, Херсон, Миколаїв). Сестра Еліс із молодечою заповзятістю проводить свої виступи (безперервно годину чи навіть дві). У неї досить напружений графік.

Бог, що забирає біль

Я хочу розповісти про диво в нашому житті, яке відбулося в 2013 році. Я до цих пір під враженням від дій Господа, і донині Він дивує мене, зміцнює мою віру!
У мене є 12-річна дочка, яка отримала в спадок від моєї мами погану хворобу — мігрень. Деякі люди пов’язують звичайний головний біль із мігренню.

 

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"