Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

4,2015

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: "Християнин і влада"

Лабіринтами влади, Віктор ВОЗНЮК

Українське суспільство заражене темою влади. Ми стаємо свідками різноманітних зловживань, намагання переформатуватися на демократичний лад, мати вплив. Але в цьому політичному різноголоссі не потрібно забувати про істинну суть влади.

Влада в церкві: будувати не можна руйнувати, Микола СИНЮК

Три гілки влади зосереджені в Божих руках. Він — Законодавець і Гарант дотримання Своїх законів, Він — справедливий Суддя, Він — Цар над царями. Окремим людям у церкві чи державі Бог делегує владні повноваження для належного виконання Його суверенних, одвічних планів: «Ти цар... якому Небесний Бог дав царство, й владу, міць та славу. І скрізь, де мешкають людські сини, польова звірина та птаство небесне, Він дав їх у твою руку» (Дан.2-37). Це повноваження імператору Навуходоносору делегував Бог. Це від Нього — влада царів, президентів, прем’єрів на рівні держав і народів до часу, Ним визначеного!

Зловживання владою, Чарльз КРАФТ

Відповідальність за використання влади — одне з найактуальніших питань у нашому суспільстві. Майже щодня ми чуємо про політиків, працівників правоохоронних органів, директорів великих корпорацій і навіть популярних християнських лідерів, які брутально зловживали владою. Безвідповідальне користування владою світу цього — вже велика біда, але ще більш сумно таке ставлення до влади духовної. Даючи нам одночасно владу й свободу, Бог ризикував, тому що, як ми вже бачили, можна використовувати все це з неправильною метою або, що ще гірше, не за призначенням.

Суверенна влада, Джон ЛЕЙК
Я хочу розповісти вам про деякі важливі моменти зцілення, про які люди навіть не здогадуються. Ісус Христос дає кожній християнській душі розуміння своєї суверенної влади. Саме усвідомленням своєї суверенної влади керувався апостол Петро, коли зустрівся з кривим чоловіком біля храмових воріт, названих Красними. Замість того, щоб молитися за його зцілення, Петро сказав: «У Ім’я Ісуса Христа Назарянина устань та й ходи!» (Дії 3:6). І жодної молитви. Жодного заступництва.

«Служитель Церкви повинен і урядувати, і служити, це поєднання двох обов’язків»
Про владу загалом, церковну та політичну зокрема, розповідає старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Степанович ПАНОЧКО

Влада християнина або Хочу чуда, Вадим ЛИСЕНКО

Нерідко доводилося бачити й чути, як віруючі командують дияволом, топчуть його, кричать: «Дияволе, я забороняю тобі! Я повеліваю! Вийди геть!» Але навіть ця практика тьмяніє на фоні зухвалих вимагань у Бога того, що належить людини від обітниць Всевишнього. Нерідко можна натрапити й на третю крайність, коли починають наперед дякувати, навіть не отримавши того, що просили. До речі, і не факт, що отримають. Запитуєш у тих, хто повеліває дияволом: «Чому ви так кричите і до диявола звертаєтеся? Думаєте, що він буде вас боятися?» Відповідають з великою впевненістю: «Ось Я владу вам дав наступати на змій та скорпіонів, і на всю силу ворожу, і ніщо вам не зашкодить»

Інформаційна влада: битва за душі, Юрій ВАВРИНЮК

Пройшовши довгу еволюцію, влада на даний момент сформувалася в класичний трикутник: законодавча, виконавча та судова. І над усіма ними потужним та непереможним Голіафом стоїть четверта влада, влада інформації. Хоча, напевне, правильніше було б поставити її першою. Бо, розумно (чи хитро) озброївшись інформацією, можна досягнути більше, аніж усі гілки влади разом узяті. Чому ж медіа удостоїлися такої честі називати себе владою? Чи це, може, гарна метафора? Ні, насправді так воно і є. Четверта влада була і є потужним інструментом впливу на людей і навіть на хід історії. Тому було б неправильним нехтувати цим впливом.

Християнин і державна влада, Олексій КОЛОМІЙЦЕВ

Не раз християнину в житті доводиться стикатися з питаннями державної влади, особливо під час її виборів. Я хочу проаналізувати деякі принципи, щоб кожен міг сформувати собі правильне ставлення до цього питання й не зайняв одну з двох не зовсім правильних позицій. Перша позиція — апатія, коли людина каже: «Я не знаю, що там і до чого. Хай собі йде, як іде, а Господь Сам приведе до потрібної мети». Інша крайність, коли люди впадають у паніку, не сплять ночами, ходять на демонстрації, піднімають різні лозунги й посилено намагаються добитися того, щоб їхній кандидат переміг, пов’язуючи дуже багато з його перемогою.

За всіх, хто при владі, Віктор КОТОВСЬКИЙ

Відповідаючи на цей заклик, ми, звісно ж, нічого поганого для них у Бога не просимо, хоча іноді й хочеться, аби Господь гарненько всипав тому чи іншому великому зверхнику, бо таки ж заробили. «Дай їм, Господи, мудрості, пошли їм необхідну твердість та мужність у їхній діяльності, наповни їхні серця милосердям та турботою за країну, за народ…» і так далі в тому ж дусі. Накриваємо загальною молитвою злих і добрих, чесних і нечесних. Мені важко уявити, що, дуже бажаючи задовольнити щирі благання Своїх улюблених, Бог може дати більше мудрості міністрові-хабарнику, сили – хижакові-бізнесмену й таким іншим. Отож, Йому доводиться якось сортувати наші молитовні благання, чи не так?

Глава, а не главар!, Віктор РЯГУЗОВ

Одного разу мені довелося доповідати на конференції для чоловіків. Одним із доповідачів був Дейн Блаунт, який із притаманним йому гумором заявив: «Чоловіки — вимираюча порода людей. Бути чоловіком стає політично некоректно… Фемінізм спочатку намагався усунути нерівність між статями, а тепер намагається знищити й саму відмінність між ними». У цих потворних тенденціях помітний задум диявола створити на планеті моральний хаос, щоб збиті з толку люди втратили здатність відрізняти істину від заблудження.
Дейн Блаунт не перебільшував. Чоловіки — і справді вимираюча порода людей, але, слава Богу, ще не вимерла.

Історичні постаті. Джон Г. Лейк: Влада, здобута в стражданнях

Творці історії, Ярослав ЛУКАСІК

Бог питає, чи є в цій місцевості достатня кількість праведників, заради яких Він може втрутитися в історію. Богові потрібна критична маса людей — праведників, без яких Він з усією Своєю могутністю і геніальністю не може робити преображення. Далі читаємо, як іде змагання, «торги» Бога з Авраамом: 45 праведників, 40, 30, 20, 10… Бог сказав: «Не знищу і ради десяти». Тобто на таку кількість нечестивих людей, які жили в Содомі й Гоморрі, Богові потрібно було хоча б 10 праведників. Чи знайшлися вони там? Ні, не знайшлися.

Поганий настрій, Михайло ЮНАКОВСЬКИЙ

Вулицею брів пес. А оскільки життя в собаки було, у прямому й переносному значенні слова, собачим, то він мав поганий настрій. Йому сьогодні не везло. Напевно, просто був не його день. Назустріч собачці йшов звичайний перехожий. Пес стомлено підняв голову й подивився на нього. Виглядав він добродушним і, найімовірніше, був занурений у свої думки. Але на його обличчі була ледь помітна усмішка. «О, посміхається! — зауважив собака подумки. — Від поганого життя не посміхаються… Значить, добре живеться… А тут… Образливо!.. Несправедливо!»

Зустріч з цікавою людиною
Тарас Потамашнєв: «У житті мені найбільше не вистачає присутності Божої»

Тарас ПОТАМАШНЄВ, теперішній керівник молоді церков ХВЄ Одеської області, разом із дружиною Вікторією проживає в Іллічівську, виховує двох синів — Максима на Ігната. Доля, сповнена ударів і несподіваних поворотів, сформувала в ньому тверду й упевнену особистість. Дитинство без батька, вулиця, кримінал, наркотична залежність, зустріч із Богом і чудове зцілення, служіння в церкві, одруження, переїзд в іншу область…

Поетичне слово. Ольга ЛАЗАРУК

«Місіонерський бум» на Кубі

Острівна держава Куба розташована лише за дев’яносто миль від побережжя США, але вона все ще залишається  загадкою. Протягом десятиліть режим Кастро здійснював жорсткий контроль над громадянами країни, її економікою й релігійним життям. Тепер же, коли стосунки між Кубою та США розморожені, увесь світ може по-новому поглянути на Кубу, а також на її церкву.

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"