Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
1,2023
«Особисті кордони»

 

 

 

 

4,2022

Дивитися PDF

Тема номера:
«Пастир, служитель, лідер.
Християнське лідерство сьогодні»

Мир у Церкві Христовій. Олександр КОТОК
Нині, коли в країні війна, ми особливо сприймаємо й по-особливому цінуємо слово «мир». Ми по-особливому цього прагнемо й по-особливому розуміємо цінність миру. Ми знаємо, що час миру — це час збудування, бо в час війни все лише руйнується. Отже, і церква, яка має мир, може будуватися, зростати, множитися. Мир — це стан спокою та гармонії, період між війнами, як каже один зі словників, це відсутність війни. Світ завжди прагнув миру. Була навіть визначена дата 21 вересня для відзначення Міжнародного дня миру. Проте мир — це не відсутність конфліктів. Це вміння на дипломатичному рівні вирішувати ці конфлікти без насилля й приниження.

Василь ЛЮБЧАК: «Я вірю, що Господь сильно благословить Україну»

Як вижити в умовах війни? Марія ФЕДОРАНИЧ

Хай ваше серце не тривожиться. Михайло ПАНОЧКО
Сьогодні звучить так мало слів утіхи й розради, більше таких, які штовхають людей до паніки. Я не раз натикаюся на християнських відеоблогерів, які намагаються тлумачити книгу Об’явлення чи Даниїла, що таке число 666, звір, роги й т. ін. Ці відео мало будують людей, а лише несуть розгубленість і страх. Я хочу звернутися до таких людей із проханням перестати сіяти паніку. Пам’ятайте, кожен важкий історичний період знаменується посиленням апокаліптичних настроїв. Таке було ще в часи апостола Павла. Тому він і написав процитовані вище слова.

Амбіція, гідна поваги. Освальд САНДЕРС
Чимало християн із острахом ставляться до бажання бути лідером. Вони не впевнені, що можна мати таке бажання. Зрештою, хіба не краще, щоб посада шукала людину, ніж людина — посаду? І чи не гордовиті амбіції стали причиною морального падіння деяких церковних діячів? Хіба не випробування славою звело багатьох благородних людей із правильної дороги?

«А воно мені треба?» Федір РАЙЧИНЕЦЬ

Як (не) стати токсичним лідером? Олександр НЄГРОВ

Лідерство навпаки. Олександр САВИЧ
…Учні були з Ісусом Христом вже три роки. Вони багато пережили разом, мали, що згадати. Зовсім недавно Петро, Яків та Іван побували з Учителем на горі. Там відбулося щось неймовірне! Ніколи раніше вони не бачили Його таким. Одежа Христа стала біла, навколо Нього було сяйво, на яке неможливо було дивитися. Вони відчули себе на декілька хвилин у небесах. Ісус заборонив розповідати про цей досвід, але схоже на те, що вони не зовсім Його послухалися… Через деякий час дорогою в Капернаум Спаситель запитав учнів, про що вони між собою говорили. І їм було соромно признатися про суперечку щодо того, хто із них більший.

«Духовне» і «світське» лідерство. Сергій ЧЕПАРА

5 порад для молодого лідера. Ярослав МІКУЧЕВСЬКИЙ

Чоловік на 360 градусів. Лео ФРАНК

Місія в професії. Олександр НЄГРОВ

Українсько-російський діалог про лідерство

Виклики часу. Лідерство під час війни

Пасторам, які залишили церкви. Микола РОМАНЮК

Що значить бути християнським лідером? Бліц-інтерв’ю

Медіа-ретрит на Київщині
З 23 по 25 вересня на базі «Територія змін» тривав навчальний інтенсив для служителів інформаційного служіння обласних об’єднань УЦХВЄ. Учасники з п’ятнадцяти областей вчилися будувати інформаційну стратегію своїх церков і правильно відповідати на виклики сучасної інформаційної доби. Практикувалися в редагуванні новин, вивчали нюанси фото та відеозйомки, специфіку соцмереж і сайтів, а також мали гарний час для відпочинку й спілкування.

Праведник проти Третього рейху. Дитріх Бонхьоффер

Сінгапур: історія успіху та духовні уроки. Дмитро ДОВБУШ

Церква на війні: заокеанський фронт. Михайло ЧЕРЕНКОВ
Війна в Україні — видиме виявлення глобального й глибинного конфлікту. Ким би ми не були та як би далеко не опинилися, ця війна торкається всіх нас — особисто, інформаційно, політично, економічно, морально, духовно. Більше того, ця війна не лише торкається, але й втягує нас у себе. У цій війні неможливо бути спостерігачем або стороннім, заперечуючи свою відповідальність і повторюючи: «Це не моя війна, я не там, я ні при чому, я поза політикою». Кожен, хто дізнається про те, що відбувається, бере участь словами, молитвами, фінансами, слізьми або ж лайкою, прокляттями, стусанами й тим самим опиняється на тому чи іншому боці глобального й глибинного конфлікту.

Місія на післявоєнних Балканах. Федір РАЙЧИНЕЦЬ

Молитися. Наталка СВОЙКІНА

Подарунок від Бога. Ірина БОРОВКОВА

Служіння під окупацією. Свідчення родини Кібишів

Єпископ Михайло Мокієнко: «Хочеться, щоб після війни українці повернулися додому...»

Як розпізнати фальшивих пророків? Олександр ЧМУТ

Михайло Мокієнко (молодший): «Церква у воєнний період виявляє власну сутність»

Хата з подертим дахом

100-річчя церкви села Цепцевичі

Журнал «Благовісник» — 30 років на духовній ниві

Мандрівник із Біблією за пазухою (до 300-ліття від дня народження Григорія Сковороди). Олег БЛОЩУК

Новини УЦХВЄ

 

 

Повага до особистих кордонів людини — це один із виявів любові до ближнього. Тому, якщо ми хочемо будувати стосунки з іншою людиною, варто знати ці кордони й чітко окреслити іншим власні межі.

Юлія ПОПОВА

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"