Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

4,2018

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: «Будуйтеся в дім духовний»

«Будуйтеся в дім духовний», Віктор ПАВЛОВСЬКИЙ
Ми всі різні. Кожен із нас має певну позицію, певний світогляд, який відображає те, хто ми є. І це природно. Але для того, щоб споруджувався, будувався дім, каміння потрібно вкласти правильно. Купа каміння — це ще не споруда. Якщо зайти в магазин будматеріалів, то там є все необхідне для дому, але дому там немає. Ці окремі будматеріали ще не є домом.

Чому діти Божі інколи приносять проблеми? Василь ПОПУДНИК
Того вечора в 1992 році нас четверо було охрещено Святим Духом. Усе відбувалося в традиційній п’ятидесятницькій церкві під час звичної нам молитви. Я багато проповідую, навчаю у різних церквах. А ці люди не реалізувалися в служінні, одна навіть відійшла від церкви. Постає питання: чому в один і той же вечір, в одній і тій же церкві люди прийняли одного й того ж Духа, але напрямки життя зовсім різні? Дехто каже: «Ну, то одному Бог дав особливе покликання». Але ж напрошується питання: «А що — іншим не дав?»

Як отримати бачення від Бога? Ростислав МУРАХ
Перш ніж говорити про бачення, хочу дати визначення, що я маю на увазі під цим поняттям. Бачення — це розуміння волі Божої щодо нашого життя в загальних рисах. Мойсей отримав бачення вивести народ Божий з Єгипту. Він не мав покрокового розуміння, що, як і коли має робити. Проте він бачив загальний напрямок, і, звершуючи певні кроки та стикаючись із труднощами, він отримував настанови від Бога й відкриття щодо того, як далі вести народ.

На раменах і біля серця, Дмитро ДОВБУШ
Коли внаслідок власних духовних пошуків я навернувся до Бога (у літургійному значенні — публічно визнав себе грішником, ставши на коліна біля кафедри під час богослужіння) — і про це дізналися в університеті, де я навчався, підійшла викладачка-християнка, яка раніше належала до місцевої церкви, і сказала мені: «Тільки нікому не відкривайте свого серця!» Сенс її слів я зрозумів тільки через багато років.

Конфлікт, якого немає… Микола СИНЮК
Сучасний світ стає дедалі тіснішим. Проте мова не стільки про тісноту у фізичному вимірі, а більше про те, про що попереджував апостол Павло: «У нас вам не тісно, але тісно вам у ваших серцях!» (2Кор.6:12). Тіснота фізична передбачає обмеження нашого особистого фізичного простору. Тіснота внутрішня, у серці стає тим благодатним тлом, на якому з’являються й розквітають непорозуміння, сутички, інциденти…

Церква, яка складається з сімей, Йоганес РАЙМЕР
Тісний взаємозв’язок між сім’єю та церквою спонукав католицького священика Джеральда Фолі зробити висновок, що християнську церкву слід сприймати, як сімейно-центричну церкву і такою її розвивати. Зрозумівши це, він зосередив роботу в своїй парафії виключно на сім’ї. А концентрація на сім’ї потягнула за собою цілу низку радикальних змін в житті церкви та в її розвитку. Фолі навіть говорить про зміни в парадигмі, які виникли в перспективі розвитку церкви після рішення розглядати її, як сімейно-центричну.

Йонгі Чо: пастор, який вірив у чудо
Про так званий «корейський феномен» в останні десятиліття багато говорять, застосовуючи цей термін як до економічних, так і до духовних показників. І особливо це помітно на фоні того факту, що корейці, як нація, тепер розділені на два протилежних політичних табори: Північна Корея характеризується комуністично-диктаторською владою на фоні безправ’я та економічної бідності, Південна — неймовірно великим, навіть гігантським економічним стрибком та широкою демократією.

Служіння глухим: «Головне — їх любити, розуміти і стати для них другом»

Лілія Бояновська: «Сьогодні не вистачає перекладачів, відданих служінню!»

Віталій ЛИГУН. «Я — живе свідчення Божої слави...»
Я сам родом із Ланівецького району (Тернопільщина). Виростав, не знаючи рідного батька, він залишив мене ще 6-місячним немовлям. Жив із вітчимом. Мама навернулася до живого Бога й мені намагалася прищепити євангельську віру. Я з дитинства був знайомий з Євангелією і вірив, що Бог є, але не хотів Йому служити. Навіть відвідував церкву, але тільки ради поваги до мами. А мама молилася за мене…

Українській церкві християн віри євангельської в Іспанії бути!
Об’єднання українських церков ХВЄ в Іспанії «Спасіння Боже»
Іспанські дороги старшого єпископа. Інтерв’ю з Михайлом Паночко
На запитання журналу відповідає єпископ Юрій Веремій, координатор роботи Української Церкви ХВЄ у країнах Західної Європи.
Західна Європа як місіонерське поле. Інтерв’ю з Миколою Синюком

Дана МУРАВЙОВА. Я не можу співати вустами, але співаю серцем!
Мене і ще кількох колег запросила іспанська королева Софія, щоб організувати в Іспанії оперний театр. Я приїхала в Іспанію разом з чоловіком у 1990 році. Ми відкрити театр опери та балету. У нас був контракт на три роки, ми його продовжили, а потім залишилися в Іспанії назовсім. Я працювала викладачем, мала приватну музичну школу. Здавалося, все було чудово.

Валентина МІНЬКОВСЬКА. Кришталева жінка із залізним характером
Валентина Міньковська народилася 1968 року в м. Коростень Житомирської області. Була третьою дитиною в сім’ї. У Валентини діагностували недосконалий остеогенез — вроджену ламкість кісток. Свою історію жінка розповідає в книзі «Диригент мого життя» (2010), уривки з якої пропонуємо вашій увазі.

П’ятидесятницька ідентичність: уроки української П’ятидесятниці, Михайло МОКІЄНКО
Є така історична версія, що справжня християнська Церква, яка виникла після дня П’ятидесятниці, у кінці першого століття померла й лише на початку ХХ століття відродилася. Тобто 18 століть в історії Церкви були неєвангельськими, неп’ятидесятницькими. Прихильники ж іншої версії стверджують, що істинна Церква в першому столітті втратила свою ідентичність і лише невеликі групи людей у різні періоди передавали її один одному, а вже в ХХ столітті це все відновилося. Отже, хто такі ми, п’ятидесятники? Чи є в нас власне віровчення чи воно запозичене в інших і до нього просто додано певні тези?

Нерозумні, Юрій ВАВРИНЮК
Новинні стрічки багатьох світових ЗМІ наприкінці листопада цього року розповсюдили повідомлення, що на одному з індійських островів від стріл місцевих жителів загинув американський місіонер. Те, що християнські працівники у своєму служінні ризикують життям, далеко не новина. Однак у згаданій пригоді є одна важлива обставина: поведінку молодого місіонера не можна було назвати розумною. Він свідомо йшов на майже вірну смерть.

Віддайте кесареві кесареве, Ігор КРОЩУК
Бог передбачив інститут держави. Для того, щоб вона успішно розвивалась, формується державна політика в різних напрямках її діяльності. Позитивна динаміка спостерігається лише тоді, коли ці процеси відбуваються відповідно до засад Святого Письма. Один із найбільш проблемних секторів держави — податковий, який має безпосередній вплив на її економіку та соціальне становище громадян.

Поетична сторінка. Добірка різдвяної поезії

П’ять запитань про Різдво, Дмитро ДОВБУШ
Дід Мороз, ялинка, подарунки — саме ці атрибути асоціюються у великої кількості людей з Різдвом. І вже десь на другому плані з’являється Сам Ісус Христос, ясла, пастухи й мудреці. Реальність і казка буває настільки сплутана у свідомості, що нерідко й Божого Сина сприймають як міфічного персонажа, а не реальну історичну особу… Які є докази того, що Ісус Христос насправді народився і жив на землі?

Новини Української Церкви ХВЄ

 

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"