Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
4,2023
«Чи є справедливість на світі»

 

 

 

 

2,2017

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: «R500. Через духовну реформацію
до відродження країни»

Реформація і ми, Михайло ЧЕРЕНКОВ

Увесь християнський світ відзначає ювілей Реформації. 500 років тому почалася нова епоха — і для християнської церкви, і для всієї нашої цивілізації. 31 жовтня 1517 року чернець-професор Мартін Лютер прибив до дверей каплиці у Віттенберзі свої 95 тез. У них він розкритикував зловживання католицької церкви й владу Папи відпускати гріхи за гроші. Слід розуміти, що Лютер та інші реформатори ставили за мету відродити церкву, повернути їй первісний вигляд і добрий вплив на суспільство.

Про європейських протестантів, ювілейні профанації та реформу Церкви.

Розмовляємо з доктором богослов’я Романом Соловієм про поїздку в Європу, нестачу просвітницької роботи в контексті R500 та потребу внутрішньої реформації.

5 SOLA для Церкви, Дмитро ДОВБУШ

П’ятисотий ювілей Реформації велика (більша?) частина протестантів чомусь сприйняла виключно як нагоду для євангелізації. Це виглядає досить парадоксально не тільки з тієї точки зору, що ідеї Мартіна Лютера стосуються внутрішньоцерковних реалій, а й з тієї, що не почавши з себе, не можна реформувати когось: «Бо час уже суд розпочати від Божого дому…»

Сергій Санніков: «Сьогодні нам потрібна реформація як зміна світогляду пострадянської людини»

Для України Реформація може значити дуже багато, якщо вона почує голос Реформації. Тобто країна знаходиться в такому стані, коли конче необхідні зміни. Якщо цих змін не відбудеться, усе закінчиться черговим вибухом, потрясінням, і знову буде революція. Отже, Реформація однозначно необхідна. Проте друга частина питання ставить перед іншою проблемою: а чи можлива Реформація тепер?

Реформація сьогодні. Віктор ШЕВЧУК

Реформація — це зовсім не те, що пропонує нам словник. Це рух за навернення до першоджерел християнства — Біблії. Чому це було необхідно? Тому що церква за п’ятнадцять століть відійшла від тих істин, які проповідував Ісус Христос та апостоли. Тодішні служителі так далеко зайшли, що в церкві зрештою з’явилася корупція, посади єпископів та священиків купувалися, богослужіння проводилося католикам латинською мовою у Західній Європі та православним старослов’янською у Східній.

Чи потрібна реформація нам? Василь ПОПУДНИК

Говорити про якісь реформаційні ідеї чи бути реформатором трохи невдячна справа. Проте я хочу зайняти саме цю позицію. Передусім хочу запитати: «У якій церкві Мартін Лютер зробив реформацію?» На це питання ми одразу відповідаємо, що в католицькій. Але, по суті, це була його церква — він був монахом католицької церкви. Я розумію, що, говорячи про реформацію, ми дивимося довкола себе й бачимо: реформація потрібна мало не в кожній сфері — і в державі, і у владі, і в церквах інших деномінацій. Та постає питання: чи потрібна вона в нашій церкві?

Найбільш безбожна країна у світі може вас здивувати, Гюннар ГЮННАРСОН

Готуючи до друку добірку матеріалів, присвячених значенню Реформації для світового християнства й кожної людини зокрема, натрапили на цікаву інформацію, яка в контексті R500 змушує глибоко замислитися. Це оповідь молодого місіонера, який обрав місцем своєї праці Ісландію. Проте, напевно, те, що відбувається в цій країні, не є унікальним. Це можна побачити й в інших країнах, які, так би мовити, виплекали Реформацію й не змогли зберегти її досягнень.

Ранній протестантський рух в Україні

Починаючи з 1517 року, рух Реформації активно поширювався країнами Західної Європи, що спричинило виникнення ще однієї течії християнства — протестантизму. Чи ж мала Реформація вплив на православну Україну, і чому ми нині так багато уваги приділяємо відзначенню 500-річчя цієї події? Як відомо, активного поширення та розвитку ідеї пізнього протестантизму в Україні набули на початку ХХ століття. 1920-ті роки характерні великим духовним пробудженням та виникненням сотень баптистських та п’ятидесятницьких громад. Але підґрунтя для цих процесів, як свідчать історики, було сформоване набагато раніше.

Місія OPERATION MOBILIZATION: Кожна людина на Землі має право почути Євангелію!

Анастасія Тараненко — волонтер корабля Logos Hope місії Operation Mobilization — нещодавно повернулася в Україну після трирічного плавання. Детальніше про незвичайну місію, пригоди, пережиті під час довгої подорожі, та особисті враження — читайте в інтерв’ю.

Любов, загартована вогнем. Свідчення Анни Муравицької

Часто ми думаємо, що будуємо для того, щоб мати успіх у житті. Але Слово Боже показує, що ми будуємо для того, щоб прийшов вогонь і випробував. Анна Муравицька змалечку відвідувала церкву. Туди її водила, точніше — носила, бабуся, яка першою з їхньої родини прийшла до Бога. Коли дівчинці було 3-4 роки, до Бога навернулася її мама, і вони разом стали відвідувати зібрання. Підрісши, Анна стикнулася з ситуацією, з якою нерідко стикаються діти з християнських сімей. Ось що розповідає про це вона сама.

Не судіть про свій духовний стан, опираючись на почуття, Девід ВІЛКЕРСОН

В Тілі Христовому немає місця для безцільності, ліні чи затримки росту. Але як щодо вашого зростання в Господі? Чи бачите ви постійне зростання у вірі, надії, любові, самовіддачі? Якщо бачите, то як ви можете виміряти свій ріст?
На жаль, багато християн вимірюють свій духовний ріст за зовнішніми ознаками. Звичайно ж, більшість віруючих заявляють, що вони живуть вірою, а не почуттями. Але в щоденній практиці багато хто з них все ж вимірює своє духовне життя за тим, що вони відчувають, і переконані, що не зростають духовно.

Зустріч із цікавою людиною. Роман СОЛОВІЙ

Роман Павлович Соловій (народився 27 січня 1974 року в селі Мацошин Жовківського району Львівської області) — український історик та богослов, доктор філософських наук зі спеціальності «богослов’я», кандидат історичних наук, керівник Ресурсно-дослідницького центру Євро-Азійської акредитаційної асоціації, старший науковий співробітник Центру дослідження релігії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Фотопроповідь. Криваві літери на стіні церкви. Юрій ВАВРИНЮК

…Нещодавно, у черговий раз переглядаючи пожовклі фото, зацікавився однією світлиною. Точніше — невеликою деталлю на ній, яка була всього-на-всього заднім фоном. На світлині — молодь однієї із сільських протестантських церков. Село Горичів, що біля Володимира-Волинського. Дата: десь кінець 40-х — початок 50-х років минулого століття. Світлина як світлина, в альбомі моїх батьків таких десятки. Любили молоді тоді фотографуватися, хоча й селфі ще не винайшли. Дуже багато фото є саме на цьому місці, біля того ж будиночка. Хоча не просто будиночка, це — дім молитви баптистів. Ще довоєнна будівля, він зберігся з численними реставраціями донині.

Поетичне слово. Галина ГУНЧЕНКО

Багатій, Микола МУЧИНСЬКИЙ

Мирон Степанович ось уже другу ніч не міг заснути. Та воно й не дивно. Адже він тепер багатій. У такій ситуації сон продпав би і в людей набагато молодших за віком, а Мирону Степановичу вже стукнуло небагато-немало — сімдесят. Заглянемо в скромне помешкання пенсіонера і дізнаємося, що ж таке трапилося з ним на старості літ. Коли ви твердо вирішили розгадати цю загадку, то прошу дуже…

Дмитро Беспалов: «Я не маю ні в чому нестачі, виконуючи волю Божу»

4 травня 2017 року в м. Лондоні (провінція Онтаріо, Канада) у віці 91 року відійшов у вічність відомий євангельський служитель Дмитро Захарович Беспалов.
Пропонуємо вам інтерв’ю з братом Дмитром, у якому він розповідає про своє життя, сім’ю та працю для Господа.

Шукайте лиця Господнього, Дмитро Беспалов

Коли Ісус ходив і служив на землі, за Ним ходило безліч людей. Яка це була чудова можливість — бачити Ісуса, бути поряд із Ним. Та більшість із тих людей не цінувала тим привілеєм, який їм було дано. Я умовно поділив би тих людей, які в той час ішли за Христом, на три основні групи (хоча, думаю, що були там й інші люди). Перша група складалася з людей зацікавлених, їх ще називають зіваками. І в наші дні ми часто стикаємося з такими людьми, які приходять на наші служіння просто подивитися, що відбувається. Вони будуть першими там, де стається якась аварія чи інша пригода. Такі люди йшли за Христом, керуючись природною цікавістю.

 

 

 

Людяність — це дуже важлива риса, особливо для християнина,
тому що Бог створив нас передусім не віруючими,
а людьми.

Віталій ЯЦЮК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"