Благовісник

 

Благовісник у Фейсбуці
Благовісник
у «Facebook»

 

Останній номер
2,2023
«Друге дихання від Бога»

 

 

 

 

2,2017

Дивитися PDF

Скачати PDF (rar)

Тема номера: «R500. Через духовну реформацію
до відродження країни»

Реформація і ми, Михайло ЧЕРЕНКОВ

Увесь християнський світ відзначає ювілей Реформації. 500 років тому почалася нова епоха — і для християнської церкви, і для всієї нашої цивілізації. 31 жовтня 1517 року чернець-професор Мартін Лютер прибив до дверей каплиці у Віттенберзі свої 95 тез. У них він розкритикував зловживання католицької церкви й владу Папи відпускати гріхи за гроші. Слід розуміти, що Лютер та інші реформатори ставили за мету відродити церкву, повернути їй первісний вигляд і добрий вплив на суспільство.

Про європейських протестантів, ювілейні профанації та реформу Церкви.

Розмовляємо з доктором богослов’я Романом Соловієм про поїздку в Європу, нестачу просвітницької роботи в контексті R500 та потребу внутрішньої реформації.

5 SOLA для Церкви, Дмитро ДОВБУШ

П’ятисотий ювілей Реформації велика (більша?) частина протестантів чомусь сприйняла виключно як нагоду для євангелізації. Це виглядає досить парадоксально не тільки з тієї точки зору, що ідеї Мартіна Лютера стосуються внутрішньоцерковних реалій, а й з тієї, що не почавши з себе, не можна реформувати когось: «Бо час уже суд розпочати від Божого дому…»

Сергій Санніков: «Сьогодні нам потрібна реформація як зміна світогляду пострадянської людини»

Для України Реформація може значити дуже багато, якщо вона почує голос Реформації. Тобто країна знаходиться в такому стані, коли конче необхідні зміни. Якщо цих змін не відбудеться, усе закінчиться черговим вибухом, потрясінням, і знову буде революція. Отже, Реформація однозначно необхідна. Проте друга частина питання ставить перед іншою проблемою: а чи можлива Реформація тепер?

Реформація сьогодні. Віктор ШЕВЧУК

Реформація — це зовсім не те, що пропонує нам словник. Це рух за навернення до першоджерел християнства — Біблії. Чому це було необхідно? Тому що церква за п’ятнадцять століть відійшла від тих істин, які проповідував Ісус Христос та апостоли. Тодішні служителі так далеко зайшли, що в церкві зрештою з’явилася корупція, посади єпископів та священиків купувалися, богослужіння проводилося католикам латинською мовою у Західній Європі та православним старослов’янською у Східній.

Чи потрібна реформація нам? Василь ПОПУДНИК

Говорити про якісь реформаційні ідеї чи бути реформатором трохи невдячна справа. Проте я хочу зайняти саме цю позицію. Передусім хочу запитати: «У якій церкві Мартін Лютер зробив реформацію?» На це питання ми одразу відповідаємо, що в католицькій. Але, по суті, це була його церква — він був монахом католицької церкви. Я розумію, що, говорячи про реформацію, ми дивимося довкола себе й бачимо: реформація потрібна мало не в кожній сфері — і в державі, і у владі, і в церквах інших деномінацій. Та постає питання: чи потрібна вона в нашій церкві?

Найбільш безбожна країна у світі може вас здивувати, Гюннар ГЮННАРСОН

Готуючи до друку добірку матеріалів, присвячених значенню Реформації для світового християнства й кожної людини зокрема, натрапили на цікаву інформацію, яка в контексті R500 змушує глибоко замислитися. Це оповідь молодого місіонера, який обрав місцем своєї праці Ісландію. Проте, напевно, те, що відбувається в цій країні, не є унікальним. Це можна побачити й в інших країнах, які, так би мовити, виплекали Реформацію й не змогли зберегти її досягнень.

Ранній протестантський рух в Україні

Починаючи з 1517 року, рух Реформації активно поширювався країнами Західної Європи, що спричинило виникнення ще однієї течії християнства — протестантизму. Чи ж мала Реформація вплив на православну Україну, і чому ми нині так багато уваги приділяємо відзначенню 500-річчя цієї події? Як відомо, активного поширення та розвитку ідеї пізнього протестантизму в Україні набули на початку ХХ століття. 1920-ті роки характерні великим духовним пробудженням та виникненням сотень баптистських та п’ятидесятницьких громад. Але підґрунтя для цих процесів, як свідчать історики, було сформоване набагато раніше.

Місія OPERATION MOBILIZATION: Кожна людина на Землі має право почути Євангелію!

Анастасія Тараненко — волонтер корабля Logos Hope місії Operation Mobilization — нещодавно повернулася в Україну після трирічного плавання. Детальніше про незвичайну місію, пригоди, пережиті під час довгої подорожі, та особисті враження — читайте в інтерв’ю.

Любов, загартована вогнем. Свідчення Анни Муравицької

Часто ми думаємо, що будуємо для того, щоб мати успіх у житті. Але Слово Боже показує, що ми будуємо для того, щоб прийшов вогонь і випробував. Анна Муравицька змалечку відвідувала церкву. Туди її водила, точніше — носила, бабуся, яка першою з їхньої родини прийшла до Бога. Коли дівчинці було 3-4 роки, до Бога навернулася її мама, і вони разом стали відвідувати зібрання. Підрісши, Анна стикнулася з ситуацією, з якою нерідко стикаються діти з християнських сімей. Ось що розповідає про це вона сама.

Не судіть про свій духовний стан, опираючись на почуття, Девід ВІЛКЕРСОН

В Тілі Христовому немає місця для безцільності, ліні чи затримки росту. Але як щодо вашого зростання в Господі? Чи бачите ви постійне зростання у вірі, надії, любові, самовіддачі? Якщо бачите, то як ви можете виміряти свій ріст?
На жаль, багато християн вимірюють свій духовний ріст за зовнішніми ознаками. Звичайно ж, більшість віруючих заявляють, що вони живуть вірою, а не почуттями. Але в щоденній практиці багато хто з них все ж вимірює своє духовне життя за тим, що вони відчувають, і переконані, що не зростають духовно.

Зустріч із цікавою людиною. Роман СОЛОВІЙ

Роман Павлович Соловій (народився 27 січня 1974 року в селі Мацошин Жовківського району Львівської області) — український історик та богослов, доктор філософських наук зі спеціальності «богослов’я», кандидат історичних наук, керівник Ресурсно-дослідницького центру Євро-Азійської акредитаційної асоціації, старший науковий співробітник Центру дослідження релігії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Фотопроповідь. Криваві літери на стіні церкви. Юрій ВАВРИНЮК

…Нещодавно, у черговий раз переглядаючи пожовклі фото, зацікавився однією світлиною. Точніше — невеликою деталлю на ній, яка була всього-на-всього заднім фоном. На світлині — молодь однієї із сільських протестантських церков. Село Горичів, що біля Володимира-Волинського. Дата: десь кінець 40-х — початок 50-х років минулого століття. Світлина як світлина, в альбомі моїх батьків таких десятки. Любили молоді тоді фотографуватися, хоча й селфі ще не винайшли. Дуже багато фото є саме на цьому місці, біля того ж будиночка. Хоча не просто будиночка, це — дім молитви баптистів. Ще довоєнна будівля, він зберігся з численними реставраціями донині.

Поетичне слово. Галина ГУНЧЕНКО

Багатій, Микола МУЧИНСЬКИЙ

Мирон Степанович ось уже другу ніч не міг заснути. Та воно й не дивно. Адже він тепер багатій. У такій ситуації сон продпав би і в людей набагато молодших за віком, а Мирону Степановичу вже стукнуло небагато-немало — сімдесят. Заглянемо в скромне помешкання пенсіонера і дізнаємося, що ж таке трапилося з ним на старості літ. Коли ви твердо вирішили розгадати цю загадку, то прошу дуже…

Дмитро Беспалов: «Я не маю ні в чому нестачі, виконуючи волю Божу»

4 травня 2017 року в м. Лондоні (провінція Онтаріо, Канада) у віці 91 року відійшов у вічність відомий євангельський служитель Дмитро Захарович Беспалов.
Пропонуємо вам інтерв’ю з братом Дмитром, у якому він розповідає про своє життя, сім’ю та працю для Господа.

Шукайте лиця Господнього, Дмитро Беспалов

Коли Ісус ходив і служив на землі, за Ним ходило безліч людей. Яка це була чудова можливість — бачити Ісуса, бути поряд із Ним. Та більшість із тих людей не цінувала тим привілеєм, який їм було дано. Я умовно поділив би тих людей, які в той час ішли за Христом, на три основні групи (хоча, думаю, що були там й інші люди). Перша група складалася з людей зацікавлених, їх ще називають зіваками. І в наші дні ми часто стикаємося з такими людьми, які приходять на наші служіння просто подивитися, що відбувається. Вони будуть першими там, де стається якась аварія чи інша пригода. Такі люди йшли за Христом, керуючись природною цікавістю.

 

 

 

У нас є місія від Господа — приводити людей до Нього. І ми маємо підкорити не тільки своє служіння та всі свої здібності звершенню цієї місії, але й усе своє життя.

Анатолій КОЗАЧОК

Українська християнська поезія Місія "Голос надії"