2,2023
Дивитися PDF
Тема номера: «Друге дихання від Бога»
Будь сильний і відважний. Михайло ПАНОЧКО
Ми належимо всесильному Богові, Який створив небо й землю. Для Нього немає нічого неможливого. І Господь вибрав нас із вами, щоб діяти через нас на людей, які навколо. А для того, щоб ми мали вплив на людей, Він наділив нас Своєю силою. Духовна сила потрібна живим людям, не мертвим. І для того, щоб дати нам силу, Бог зробив чудо — оживив нас.
Я люблю людей... Антонія Зоряна ШЕЛЕПИЛО
Iнтерв’ю з приводу. Анатолій Козачок, Михайло Паночко
18 травня 2023 року під час звітно-виборної конференції УЦХВЄ Михайло Паночко передав служіння старшого єпископа, яке він виконував протягом 25 років. Новим головою Української Церкви ХВЄ став Анатолій Козачок.З цього приводу ми задали їм декілька запитань.
Від редакції. Відкриваючи друге дихання
Тривалий стрес, виснаження, невизначеність і невпевненість у завтрашньому дні часто приводять людей до стану так званої «мертвої точки». Він характеризується зниженням працездатності при збільшенні енерговитрат для виконання певної дії. Зазвичай цим поняттям послуговуються спортсмени. Та це може стосуватися і морального чи духовного стану. Якщо людина зусиллям волі примушує себе працювати, то, як правило, неприємні відчуття зменшуються або зовсім зникають, сили повертаються. Цей стан отримав назву «друге дихання».
«Друге дихання». Микола САВЧУК
За цей час ми пережили багато чого. І навчилися багато чому. Ми навчилися жити одним днем. Навчилися лягати спати під вибухи та усвідомлювати, що ця ніч може бути останньою. І навчилися дякувати Богові за кожен новий ранок життя. Ми навчилися співпереживати, бо почули про безліч трагічних подій. Ми по-особливому зрозуміли, що світло в домі — це велике благо, і тепло — це не просто «так належить бути». Це, виявляється, велике благословення.
Віра під час війни. Дмитро Цолін
Певно, немає тяжчого, гострішого, боліснішого випробування твоєї особистої віри, ніж випробування війною. Звісно, буттєва сила релігійної віри піддається випробуванню щодня протягом усього життя. Часом більше, часом менше. Іноді випробувальні події йдуть одна за одною дуже щільно, не залишаючи місця для «передиху», і ми зазвичай називаємо це «чорною смугою».
Ганна Дідула: «Дякую за життя...»
Якось у фейсбуці натрапила на допис, який зворушив мене до сліз. Писала львів’янка Ганна Дідула, дівчина-католичка, яка щойно втратила свого нареченого Дмитра. Звісно, одразу ж уявила, як на щось подібне реагувала б я, як реагували б мої друзі-християни. Не знаю, чи змогла б у такий складний момент дібрати такі особливі слова. Відчула в словах цієї дівчини неймовірну силу віри, яка допомагає їй триматися Бога попри нестерпний біль. І справжню надію на зустріч у небесах, якої іноді нам так бракує.
Яма, мовчання Бога і торжество смерті. Олександр ЧМУТ
Вирва, яка утворюється від ракети, може мати 5 м глибини і 8 м ширини. Тільки за перших 5 місяців війни в Україну прилетіло понад 2000 ракет. Вони лишили після себе 2000 ям. Може здаватися, що після всього, що трапилося, в України немає майбутнього. Ми самі ніби опинилися в ямі, із якої немає виходу. Але Бог дивиться на яму з іншої перспективи — як на плацдарм для благословень та унікальних можливостей.
Дорогами війни. Таємниця нашої незламності
У вівторок, 6 вересня, мені зателефонувала дружина й сказала, що мене розшукують. Звісно, що в мене був страх, хоча я й не знав, за що мене можуть шукати. Виїхавши в поле, став молитися, щоби Бог скерував мене, бо не розумів, що маю робити далі. Тільки-но я почав молитву, як пролунав ще один дзвінок від дружини. Вона запитала, де я та сказала, що вона в церкві, її «забрали». Коли я під’їхав до церкви, то там стояло декілька машин і багато озброєних росіян. На мене одразу ж направили автомати, тому я мовчки пішов туди, куди мені звеліли. Зайшовши в приміщення церкви, побачив там безлад. Усе було перевернуто.
Ремесло відновлення. Олег АБРАМОВ
Кінцуґі — це японське мистецтво відновлення розбитих предметів. Розбитий на уламки предмет не викидається на звалище як такий, що втратив своє призначення, форму, образ, але відновлюється — дбайливо, ретельно, послідовно... Уламки знову з’єднуються, але їх пов’язує не клей, а золото! Саме золота суміш тримає воєдино те, що перетворилося на уламки, і дає їм нове життя, форму, образ та призначення у відновленому статусі.
Потенціал пружності... Хуан Карлос ЕСКОБАР
Бог говорить, що є надія. А коли є надія — є майбутнє. Якщо немає надії — немає майбутнього. Ми служителі надії. І наше служіння — та вістка, яку ми несемо, — гарантує майбутнє народу, якому ми служимо. Від нашого служіння залежить доля майбутнього покоління. Ми більше, ніж релігія. Ми маємо вістку, якою повинні поділитися зі своїм народом та з іншими народами, про те, що надія — тільки в Бозі.
Утома, спричинена депресією
Дарина — 34-річна жінка, чоловік якої загинув рік тому, на початку війни. Вона та вся родина важко переживали смерть чоловіка. На час, коли він помер, у них було мало грошей, до того ж Дарина втратила роботу. Гроші швидко витратилися на купівлю продуктів та інших потрібних речей. Діти ж постійно потребували їжі, а іноді й ліків. Незабаром сім’я залишила свій зруйнований дім і переїхала в іншу частину країни, яка також зазнала значних руйнувань.
Ріст моєї віри перед лицем смерті. Тімоті КЕЛЛЕР
19 травня 2023 року після тривалої хвороби відійшов у вічність видатний пастор, теолог, апологет Тімоті Келлер — один із найвпливовіших християнських мислителів сучасності. Здобувши ґрунтовну богословську освіту, він став пастором у штаті Вірджинія, згодом відкрив церкву на Манхеттені. Також заснував організацію Redeemer City to City, яка готує пасторів для служіння в мегаполісах. До вашої уваги уривки зі статті-сповіді Тімоті Келлера, написаної в березні 2021 року.
Три практики, коли починаєш життя заново. Станіслав ГРУНТКОВСЬКИЙ
Ми жили в мирі, раптом прийшла війна… Для всіх українців це означає — жити заново, жити так, як ми ніколи не жили. Нас ніхто не вчив жити під час війни. Ті, хто втратив бізнес, починають його заново. Ті, хто втратив помешкання, відбудовують його заново. Хтось втратив найрідніших людей і хотів би сам покінчити з життям, але мусить жити, починати життя заново вже без них…
Уроки ходьби по воді. Валентин ЯРОШЕНКО
Ходити по воді — значить робити неможливе, те, що перевищує наші здібності й можливості. Цей вираз походить із історії про Ісуса й Петра, записаної в Євангелії, коли учні опинилися в човні серед бурі далеко від Учителя.
Для тих, хто тихо здався. Стівен ФУРТИК
Нещодавно в журналі «Гарвард бізнес рев’ю» я натрапив на статтю про те, що, на думку автора статті, є соціальним феноменом. Однак у Біблії чітко йшлося про це задовго до того, як це стало відомо діловому співтовариству. Автор написав про те, що нині працівники, хоча й не звільняються з роботи, працюють абияк. Він назвав це явище «Тихим звільненням».
Чи не ображаєтеся ви на Бога? Девід ВІЛКЕРСОН
Я переконаний, що немає нічого небезпечнішого для християнина, ніж зачаїти в собі почуття образи на Бога. Однак я шокований тим, як стрімко зростає кількість віруючих людей, які роздратовані на Господа. Вони можуть не зізнаватися в цьому, але глибоко всередині тримають якесь невдоволення щодо Нього. Вони думають, що Його не цікавить їхнє життя та їхні проблеми! Вони переконані, що Йому байдуже до них, тому що Він не відповів на певну молитву або не діяв у їхніх інтересах.
Якщо ти дихаєш, ти живеш. Лілія БОЙЧУК
Ти прокидаєшся, і у твоїй власності сьогоднішній день. Можливо, ти зараз більше нічого не маєш, але в тебе є час. 1440 хвилин. 21600 вдихів на добу. Уявляєш?
Ісус у твоєму човні! Ілля ГЕРАСИМ
Я людина структури, тому завжди багато планую. Багато читаю, багато пишу й багато рахую. На той момент, як мене обрали на посаду старшого пресвітера церков Харківської області, у мене було дуже-дуже багато планів — на кожен день, на цілий рік усе було розписано. Я завжди навчав: якщо бажаєш бути успішним у житті, недостатньо мати тільки одне джерело прибутків. Потрібно хоча би два, а найкраще — чотири джерела. На той момент у мене було дев’ять джерел прибутків, тому й так багато планів. Усе було благословенно, але — до 23 лютого…
Ілля Герасим: «Протягом війни я обійняв більше мільйона людей»
У січні 2022 року Іллю Герасима було обрано старшим пресвітером церков Харківської області. А через місяць почалася війна — і Харків опинився у вогні ворожих обстрілів. Служитель не покинув міста, попри серйозні ризики для життя, його команда активно працювала над евакуацією та гуманітарною допомогою місцевому населенню. Спілкуючись із пастором, дивувався його простоті, чутливості, оптимізму та любові до українського народу. Пропонуємо вашій увазі розмову з людиною великого серця й незвичайної посвяти.
Хроніки війни. «Кожен поїзд брали штурмом»
Мене звуть Ліза. Я харків’янка. Три роки тому помер мій чоловік, і я залишилася з 4-річним сином. 23 лютого 2022 року ми приїхали зі школи, сходили до магазину та провели звичайний зимовий вечір. Останні кілька тижнів у ЗМІ звучала тривожна інформація про можливе вторгнення росії. Не вірилося, але внутрішня тривога була. Всю ніч мій кіт тупцював по моїй подушці й голові, не давав спати. Раніше він ніколи так не поводився. О 04:50 я почула вибухи і зрозуміла, що «почалося».
Війни Господні. Микола СИНЮК
Нам властиво шукати початок або ж корінь подій, явищ, проблем. Це стосується як особистого, так і соціального аспектів життя. Минулий рік ми жили в реаліях повномасштабної війни. Безліч питань, викликів, трагедій — і як підсумок: «Чому? Де коріння цього зла, яке має назву — війна?» Отже, війна. Що це, звідки початок, де ховається той, хто це пекельне лихо вивів з небуття в реалії сьогодення?
Зустрiч із цiкавою людиною. Вадим Гейко
Із перших днів війни Вадим Гейко вивозить людей із найгарячіших точок. І за весь оцей час ні разу не постраждав ні він, ні люди, які були з ним. Пошкоджували лише автомобілі. Дехто може сказати, що повезло, що це удача, але для Вадима — це Божа оберігаюча рука та відповідь на Його молитви.
Смуток, що спустошує душу. Юрій СІПКО
Буває, хандра навалиться… Начебто й причини немає. І сонце на місці. І хліб є. І благодать — незмінна благодатно благодатна. А ось, гляди ти, туга — звідки не візьмись, і томить душу. Так було і в царя Єзекії, Ісая розповідає про це: «Пищу я, мов ластівка чи журавель, воркочу, мов той голуб; заниділи очі мої, визираючи до високости... Господи, причавлений я, поручися за мене!»
Федір Урдюк: «Ми й говоримо ніби по нотах…»
Я був серед тих, хто готував збірник християнської поезії «Досягаючи неба». Моїм завданням було — упорядкувати його й зробити літературну редакцію. У процесі роботи над збірником відбувалися зустрічі з його авторами, які організовував Петро Боско в «Домі Євангелія» в Луцьку. Отож, одним із цих авторів і був Федір Урдюк. Це була одна із робочих зустрічей, і я, крім знайомства, навіть і не мав особистої довірливої розмови з братом Федором, про що тепер жалію.
Новини УЦХВЄ
Звітно-виборна конференція УЦХВЄ
|