Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Гостьова книга

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

Благовісник у Фейсбуці



КОНЦЕПЦІЯ Дня подяки Богові

Історичне підґрунтя
Народ України в усі часи своєї історії пережив багато лихоліть і скрутних часів для усієї нації. Період національно-визвольної боротьби XVII – XIX століть, тяжкі часи Великої вітчизняної війни та голодомору 1932 – 1933 рр. складають ті сторінки життя українського народу, які вдалось перегорнути лише завдяки благодаті та милості Всевишнього. Внутрішня сила, мужність та незламність української нації має свій початок у давніх християнських коренях, які обумовили наявність у переважної частини українського суспільства потреби і у теперішній час звертатись до Бога зі словами вдячності та шукати допомоги. Ідея вдячності Богу і ближньому – це ознака високої культури, духовності та економічного процвітання нації.

Загальна характеристика
Святкувати День подяки Богові пропонується у першу неділю жовтня. Вибір цього дня у році для святкування Дня подяки Богові пояснюється традиційним для українського народу звичаєм збиратися разом після збору врожаю та дякувати Богові за родючість землі, зібраний з полів хліб та добробут кожної родини.
Смисл свята полягає у тому, що віруючі різних конфесій перед лицем Божим дякували Йому за дари Господні, якими мають змогу користуватися щоденно. Мету свята відображає гасло: „Богові подяка за хліб, за мир, за Україну!”
При цьому зазначена ініціатива не передбачає визначення цього свята неробочим днем, а її практична реалізація в перспективі може бути подібною до встановлення Дня соборності України.

Цілі і завдання
День Подяки Богові пропонується святкувати на міжконфесійному рівні з тією метою, щоб увесь український народ міг єдинодушно звернутись до Бога з подякою за Його милість, яка була явлена до українського народу в різні історичні часи та проявляється у теперішній час. У цей день кожний матиме особливу нагоду звернутися до Всевишнього з молитвою про очищення від гріхів і духовне зцілення, з подякою про добробут і добрі врожаї у нашій країні, з проханням про збереження миру, єдності та незалежності нашої держави.

Очікувані результати
В сучасному суспільстві, яке уражено тенденціями у бік секуляризації, існує загроза втрати духовних надбань та моральності українського народу.
Встановлення Дня подяки Богові в Україні буде сприятиме збереженню духовної спадщини нашого народу, підняттю рівню суспільної моралі та консолідації українського народу в спільній подяці Всевишньому за мир та добробут в Україні. Це також буде сприяти розвитку міжконфесійних стосунків у релігійному середовищі України.

http://uupc.org

 

Українська християнська поезія