Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Гостьова книга

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 




Новини Церкви ХВЄ України

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ
учасників спільного засідання Громадських рад по співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві охорони здоров’я України та Міністерстві у справах сім’ї, молоді та спорту України
м. Київ 9 листопада 2010 року

Серед багатьох проблем нашого суспільства однією з найважливіших є питання здорового способу життя. Тому ми, учасники спільного засідання Громадських Рад по співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві охорони здоров’я України та Міністерстві у справах сім’ї, молоді та спорту України, звертаємось до батьків, на яких лежить головна відповідальність і переважне право виховувати своїх дітей та розвивати в них навички здорового і відповідального способу життя, сумлінно виконувати свої батьківські обов’язки, керуючись загальнолюдськими духовно-моральними цінностями. В Святому Письмі наголошується: «Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї» (Біблія, Приповісті 22:6).

Статеве виховання завжди було невід'ємною частиною виключно родинного виховання. Водночас на сьогодні до шкільної програми включено навчальні предмети, що торкаються згаданої тематики. Поширеною також є практика проведення заходів (в тому числі різними неурядовими організаціями і фондами) з профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу і захворювань, що передаються статевим шляхом, які супроводжуються відповідними наочними посібниками, фільмами, рольовими іграми, анонімним тестуванням, анкетуванням, роздачею предметів статевої гігієни, контрацептивів тощо.

Громадські Ради, які об’єднують фахівців у галузі медицини, освіти, а також представників Церков і релігійних організацій, наголошують на тому, що навчальні та профілактичні програми повинні ґрунтуватися на повазі прав і гідності людини та пропагувати традиційні духовні, морально-етичні та культурні цінності. Учні та слухачі таких програм мають у першу чергу привчатися до відповідальної поведінки, розуміти цінність утримання від раннього початку статевого життя, важливість стриманості від до- та позашлюбних статевих стосунків, що є найефективнішими засобами профілактики епідемії ВІЛ/СНІД та інших хвороб, абортів та недопущення інших чинників, які завдають шкоди фізичному та духовному здоров’ю.

Звертаємось до батьків із переконанням, що ми, дорослі, маємо будувати з нашими дітьми довірчі стосунки. Разом з тим, пам’ятаймо, що на нас лежить відповідальність за те, чому навчають і як виховують наших дітей у дитячих садках, школах, професійних та вищих навчальних закладах. Батькам слід детальніше ознайомлюватися зі змістом навчальних підручників і виховних заходів, а також більш цікавитися тим, як, де і з ким їхні діти проводять позашкільний час.

Наголошуємо на тому, що батьки мають право впливати на зміст та організацію навчально-виховного процесу, що гарантовано статтями 5, 151, 152, 154 Сімейного кодексу України, статтями Закону України «Про загальну середню освіту», статтями 50, 56, 59, 60 Закону України «Про освіту», статтями 16 і 34 Конвенції ООН про права дитини 1989 р. (ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-ХII від 27.02.1991 р.), статтею 7 Закону «Про захист суспільної моралі».

Також заохочуємо батьків звертатись до Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки (голова – народний депутат України В.С. Марущенко, вул. Грушевського, 5, м. Київ, 01008; тел.: (044) 278-71-93), Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій (голова – академік Ю.І.Кундієв, вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01061, тел.: (044) 284-34-27), Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (вул. Артема, 73, м. Київ, 04053; тел.: (044) 486-11-61) та органів місцевого самоврядування з інформацією про порушення їхніх прав у сфері освіти та виховання, а також вносячи свої пропозиції.

Батьки, пам’ятайте, що саме на вас лежить основна відповідальність
за виховання своїх дітей як високоморальних, духовних і відповідальних особистостей!

Учасники засідання

 

Українська християнська поезія