Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Гостьова книга

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 




Новини Церкви ХВЄ України

В Івано-Франківську відбувся круглий стіл з нагоди святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія

18.12.2011. В Івано-Франківську у приміщенні центру підвищення кваліфікації держслужбовців відбувся круглий стіл з нагоди святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія. Він був організований з ініціативи місії «Добрий самарянин» за участю старших служителів Церкви ХВЄУ, науковців, представників освіти ЦХВЄУ.

Розкриваючи історичний аспект Пересопницького Євангелія, кандидат історичних Михайло Мокієнко (молодший) нагадав, що фундатором рукопису була волинська княгиня Анастасія Заславська. Над перекладом Євангелія працювали Михайло Василієвич із Сянока (Лемківщина) та архімандрит Пересопницького монастиря Григорій. Робота над цим унікальним рукописом, вага якого 9 кг 300 г, велася упродовж п’яти років і була завершена 29 серпня 1561 року.

Промовець зазначив також, що, подібно до того, як діяльність німецького реформатора Мартіна Лютера, який у XVI столітті переклав Біблію на німецьку мову, стала інтегратором німецької мови і нації. Пересопницьке Євангеліє, а не Котляревський, як дехто досі вважає, започаткувало літературну українську мову.

Кандидат історичних наук, доктор служіння, докторант Євангельського теологічного факультету університету м. Лувена (Бельгія) Роман Соловій прочитав доповідь на тему «Традиції та чистота Божого Слова». Показавши різницю між людськими традиціями та Божим Законом, доповідач пояснив, що будь-які традиції, на відміну від Божого Закону, — зовнішні і відносні, і закликав християн відмовитися від традицій, що не відповідають Біблії.

Віктор Вознюк — завідувач відділу освіти Церкви ХВЄ України, магістр релігієзнавства, аспірант кафедри психології Національного університету «Острозька академія» висловив хвилювання щодо проблеми XXI століття — відсутності живого спілкування між людьми, яке замінили мобільний зв’язок, телебачення та інтернет. Навівши результати досліджень, Віктор Володимирович повідомив, що залежність від інтернету психологи прирівнюють до алкогольної та наркотичної і припустив, що причина цього — оманлива альтернатива для людини реалізуватися у віртуальному світі.

Доктор служіння та вчитель Біблії Анатолій Кліновський розпочав свою доповідь з життєвої історії про те, як у 90-х роках він придбав іномарку і, вирішивши зекономити на оливі, заправив автівку продуктом вітчизняного виробника. Експеримент закінчився плачевно. Цим простим прикладом Анатолій Іванович дав зрозуміти, що люди ніколи не зможуть перехитрити свого Творця, намагаючись перекручувати Інструкцію життя людини — Євангеліє, вигадуючи свої правила чи приписи.

Говорячи про стосунки між Церквою та владою, заступник старшого єпископа Церкви ХВЄ України єпископ Микола Синюк закликав притримуватися біблійного принципу щодо ставлення до влади, наголосивши на тому, що Церква ХВЄ України відкрита до діалогу з суспільством та владою.

У другій частині зустрічі присутні переглянули відеосюжет, спеціально підготовлений знімальною групою християнської телепрограми «Вірую». Кореспонденти пропонували перехожим задати священнослужителю запитання, яке найбільше їх цікавить або хвилює. Після перегляду відеоролика на більшість із цих запитань були дані відповіді.

У заключній частині до присутніх звернувся старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко. Він наголосив на тому, що, попри загальну зневіру українців в існуванні якоїсь національної ідеї, здатної об’єднати суспільство і вивести країну з кризи, така ідея існує. Носієм і виразником її є вічно живе Боже Слово — Євангеліє. «Зробімо все, щоб сіялось Боже Слово. Поставмо Ісуса в центрі нашої проповіді».

Заключну молитву звершив єпископ Юрій Веремій, закликавши присутніх примиритися зі своїм Творцем через молитву покаяння і жити, керуючись Його волею і для Його слави.

Марічка ГАЛЮК

Фото Ярослава Ладики


Михайло Мокієнко


Микола Синюк


Роман Соловій


Анатолій Кліновський


Віктор Вознюк


Михайло Паночко

Українська християнська поезія