Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Гостьова книга

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 




Новини Церкви ХВЄ України

Рада євангельських протестантських церков Дніпропетровської області провела круглий стіл на тему Пересопницького Євангелія

30.08.2011. Рада євангельських протестантських церков Дніпропетровської області провела у Дніпропетровську круглий стіл на тему: «Пересопницьке Євангеліє: історичний, літературний та культурно-духовний аспект».

Захід відбувся у залі круглого столу у Домі Союзів, що знаходиться на просп. Карла Маркса, 93.

У роботі круглого столу брали участь старший пресвітер церков ХВЄ у Дніпропетровській області єпископ Михайло Мокієнко, перший пресвітер Центральної церкви ЄХБ м. Дніпропетровська Сергій Сизоненко, старший пастор Церкви Християн Адвентистів Сьомого Дня у Дніпропетровській області Лев Вертило, голова релігійної громади «Пробудження» християнської церкви м. Дніпропетровська Генадій Гвоздецкий, представник УПЦ КП отець Орест, вікарій Римо-католицької церкви у Дніпропетровській області Матій, директор інституту церковно-державних відносин Сергій Найдьонов (м. Київ), представник регіонального Біблійного Товариства у Дніпропетровську Тамара Нестерова, кандидат історичних наук Михайло Мокієнко (мол.), модератор засідання та магістрант релігієзнавства Сергій Губеня та інші.

Під час Круглого столу відбулось обговорення таких питань як:
— уроки, які ми можемо взяти із історії Пересопницького Євангелія;
— вплив Євангелія на Україну і українців у різних сферах;
— духовна сутність і сила Євангелія;
— подолання розриву між Євангелієм і суспільством;
— Україна як форпост поширення Євангелії в світі.

Було озвучено багато цікавих думок. Зокрема отець Орест зазначив, що «дуже важливо знайти порозуміння між нашими церквами, спираючись на Святе Письмо».
Михайло Мокієнко (мол.) під час свого докладу про історичну цінність повідомив, що «виникнення Пересопницького Євангелія допомогло зберегти українську мову. Таким чином, воно стало інтегратором української нації».

Вікарій Матій наголосив на тому, що «нам слід не втрачати свої коріння — мову та культуру. Церква повинна докладати зусиль задля цього».

Тамара Нестерова внесла пропозицію видати двомовні Нові Заповіти — україно-російські.
Сергій Найдьонов висловив думку, що Церква та Держава мають працювати пліч-о-пліч, щоб вирішити суспільні проблеми: «Україна буде тоді сильною, коли регіон від регіону не буде відділятися».

Лев Вертило закликав присутніх служителів «проповідувати практичне Євангеліє».
Сергій Сизоненко нагадав про те, що Євангеліє має впливати на суспільство.

Генадій Гвоздецкий висловив жаль з приводу того, що «ми, як нація, зберегли Пересопницьке Євангеліє, проте не зберегли його принципи у своєму серці».

Михайло Мокієнко закликав присутніх розповсюджувати Святе Письмо: «бо у нашої нації буде майбутнє тільки тоді, коли життя кожного буде базуватись на принципах Євангелія».

Учасники круглого столу підписали кілька документів.

Проект резолюції круглого столу

«Ми вважаємо, що розвиток України має ґрунтуватись на спільних цінностях і, власне, Пересопницьке Євангеліє засвідчує, що фундаментальні цінності в Україні є християнськими. З великим жалем мусимо зазначити, що відхід від Євангельських цінностей деморалізує суспільство та підриває устої української держави».

Звернення до Президента, Кабінета Міністрів та Верховної Ради України

«Наша мета — це щасливі справжні родини. Тому ми невідступно і послідовно будемо відстоювати і впроваджувати сімейні цінності в суспільстві, а також вимагати того, щоб всі державні органи влади здійснювали свою діяльність на користь натуральної моделі сім’ї»

Звернення до Міністерства освіти і науки України

«Викладання предметів християнської етики передбачає формування у дітей та молоді високоморальних якостей, патріотичної та громадянської свідомості, ціннісних орієнтирів, які ведуть людину шляхом пізнання Істини, Добра, Краси; виховання в учнів поваги до свободи совісті, релігійних та світоглядних переконань; здатності до співжиття у полікультурному і поліконфесійному українському суспільстві»

«Я дуже дякую всім учасникам засідання круглого столу, під час якого нам вдалось знайти взаємопорозуміння між християнськими конфесіями. Обговорення були цікавими та інформативними. Шкода, що не було представників влади, хоча ми запрошували і вони обіцяли прийти. Тема є досить актуальною, і саме на цьому круглому столі вона була добре розкрита. Всі учасники задоволені. Була зроблена пропозиція, щоб такі засідання проводились хоча б два рази на рік», — зазначив єпископ, старший пресвітер Дніпропетровського обласного об’єднання церков християн віри євангельської Михайло Мокієнко.

Джерело: сайт Дніпропетровського об’єднання церков ХВЄ

Українська християнська поезія