Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

Благовісник у Фейсбуці



Сторінка редактора

...Останніми днями настануть тяжкі часи.
2 Тим. 3:1

Християнство зародилося майже дві тисячі років тому на палестинській землі за певних історичних, соціальних, культурних обставин. Взявши початок з юдаїзму, воно дуже швидко вийшло за національні межі, ставши за кілька століть світовою релігією (за термінологією цього часу). З тих пір минуло багато років. Змінився світ, суспільство, філософія та погляди людей, але вчення Ісуса Христа все-таки домінує на планеті. Незважаючи на те, що Біблія була написана дуже давно, мовою та образами людей, які жили зовсім в інших обставинах, аніж сучасне населення, Слово Боже залишається вічним, зрозумілим та актуальним. Хоча останнім часом і робляться спроби «оновити» його або й взагалі відкинути як «застаріле», для мільйонів християн Євангелія залишається єдиним джерелом істини.
Однак життя вносить свої корективи в духовне життя послідовників Христа. Коли ми кажемо, що Біблія дає відповіді на усі запитання людської душі, ми перш за все маємо на увазі питання спасіння та основних принципів практичного життя віруючих. Але є теми, про які Слово Боже мовчить, чи дуже мало говорить лише тому, що їх або не існувало на момент його написання, або вони не були настільки актуальними, щоб їх згадувати. І коли апостол Павло казав, що останні дні будуть тяжкими, це означає не лише збільшення гріха та зла, якого вистачало і за часів апостола, але й зародження нових форм гріха та спокус, про які він і не здогадувався. Саме це ми і бачимо в двадцять першому столітті.
Ми не могли на сторінках журналу згадати усі спокуси та проблеми, які ворог сіє в останні роки, лише зупинилися на основних. Можна було б згадати наркоманію, евтаназію, клонування, екологічні проблеми, аборти, сучасну індустрію розваг, науково-технічний прогрес і багато інших проблем сьогодення, мимо яких Церква не може пройти. Ще якихось 50-60 років про це і не здогадувалися. Сучасний християнин стоїть перед непростим рішенням: як йому ставитися до тих нововведень, які голосно заявляють про себе в суспільстві і проникають у Церкву? Неймовірно фантастичні зміни відбуваються не лише в навколишньому світі, революційні події стаються і в самій Церкві, яка змушена реагувати на суспільний рух. Виникають нові вчення, старі догмати піддаються сумніву, вводяться нові форми богослужінь і навіть з’являються спроби по-своєму редагувати Біблію.
Наш час непростий. І віруючим потрібно дуже швидко зорієнтуватися у ситуації. Бо, якщо ми зараз не дамо правильної біблійної відповіді на виклики часу, вже наші діти можуть втратити чистоту вчення. Вони вже живуть у зовсім іншому світі, який старшому поколінню важко зрозуміти. І якщо, збагачені досвідом, старші християни зуміють правильно розставити пріоритети, правильно оцінити ситуацію, можна буде уникнути чимало помилок як зараз, так і в майбутньому.

Юрій Вавринюк,
головний редактор журналу

 

Українська християнська поезія