Благовісник

Іван Мунтян: «Кожен на своєму місці може служити Господу!»

Іван Миколайович Мунтян (народився 21 жовтня 1969 року в с. Опришени Глибоцького району Чернівецької області) — український політик, голова Чернівецької обласної організації ВО «Батьківщина», з грудня 2015 року голова Чернівецької обласної ради. За освітою — економіст, управлінець. Обирався депутатом Чернівецької обласної ради з 1998 року — III, IV, V, VI та VII скликань. Народився в багатодітній родині, де виховували 13 дітей. Найстарший у родині. Одружений, виховує трьох синів.
Матеріал з Вікіпедії

Іван Мунтян з грудня 2015 року очолює Чернівецьку обласну раду, вирішуючи актуальні питання життя області. І вирішує він ці питання не лише як економіст та політик, але й як християнин. Він член однієї з п’ятидесятницьких громад міста Чернівці. Про свою громадську діяльність, покликання та місце у служінні Богові Іван Миколайович розповідає читачам журналу.

— Чи розглядаєте ви свою діяльність і посаду обласного голови як покликання й служіння Богові?
— Я переконаний у тому, що моя теперішня посада (і не тільки ця, а й попередні, які я займав) — це воля Божа. І, вважаю, де б ми не працювали, кожен на своєму місці може служити Господу, допомагати й підтримувати інших, свідчити про Ісуса Христа.

— Але коли ви ставили перед собою певні кар’єрні цілі, політичні цілі, ви думали використати це й для служіння Богу, чи все саме собою прийшло?
— Знаєте, моя кар’єра стала для мене досить неочікуваною. Я ніколи не ставив за мету стати депутатом чи головою обласної ради. Але так сталося, що до мене прийшли й запропонували… Тоді я й не дуже добре розбирався в політиці. І коли вперше обрали депутатом обласної ради, сам був здивований — з-поміж 43 кандидатів чомусь переміг саме я. Поступово вникав у специфіку роботи. Тепер я усвідомлюю: було непросто, але це Господь так вів. На цьому етапі я вже чітко розумію, якою була моя місія й у чому моя відповідальність перед Церквою.

— А був якийсь конкретний момент, коли ви переконалися, що це ваше покликання?
— Таких моментів дуже багато. Вони бувають чи не через день. Я постійно стикаюся з відповідальними ситуаціями, коли є можливість свідчити, лобіювати певні рішення на місцевому рівні, які б сприяли не тільки нашим церквам, а й усім людям — щоб більше пізнавали Господа, щоб Боже Слово було поширене на всіх рівнях.

— Як сприймають вашу політичну діяльність віруючі люди?
— На Буковині я був першим, хто став депутатом обласної ради в таких молодих роках, і першим із християн-п’ятидесятників узагалі на такій відповідальній посаді. Звісно, для багатьох це стало новиною, за мною спостерігали — що буде далі? Але, зрештою, багатьом із тих людей, які не знали, як до цього ставитися, довелося прийти до мене за підтримкою в певних питаннях. І тоді стало зрозуміло, що це так зробив Бог, щоб віруючі мали до кого звернутися.

Пам’ятаю, ще в 1998 році була проблема з багатодітними сім’ями, більшість із яких — саме протестантські. Багатьом не платили допомогу на дітей — то я допомагав вирішувати ці питання.

Ще один приклад: була проблема стосовно приміщення церкви «Благодать» не дозволяли його експлуатувати, воно було в державній власності, відібране ще при СРСР. Колишній пресвітер звернувся — і я посприяв, щоб цю культову споруду передали саме нашій церкві. А могли передати й іншим. Було, що зібралася купа комуністів, не давала нам заходити. Місяцями, роками члени церкви молилися просто на вулиці. Теж було моє сприяння. І ще цілий ряд подібних прикладів.

— А як сприймають вашу конфесійну приналежність колеги?
— В обласній раді зараз 10 політичних сил. І я зумів об’єднати всіх незалежно від кольору прапору. На останніх виборах обласного голови за мене проголосували 80% депутатського корпусу. На сьогодні робота нашої обласної ради також є певним зразком. Адже є приклади в Україні, коли практично неможливо працювати. У цей непростий час така консолідація дуже важлива для нашої області й для всіх моїх колег. І вони підтримують, бачачи, що я заохочую до спільного вирішення усіх питань на рівні області.

— Тобто ваші особисті релігійні переконання не стоять на заваді професійній діяльності?
— Абсолютно ні. Мені доводиться бувати на заходах у різних місцях. І в католицьких, і в православних церквах мені надають слово, і я можу свідчити про Бога, про церкву, яку представляю. Як представник влади і представник громади, я зобов’язаний бувати скрізь, і на кожному місці можна показувати світло Спасителя Ісуса Христа. Це приносить тільки користь. Для віруючої людини абсолютно не протипоказано займати високі відповідальні посади.

— Вам вдається об’єднувати людей якраз завдяки своїй християнській позиції в тому числі?
— У тому числі. Хоча не можна прийти в політику — і відразу стати керівником тільки тому, що ти християнин. Це довгий шлях, який потрібно пройти. Я уп’яте обраний депутатом облради — це вже певний досвід. Але й християнська позиція теж, звичайно, допомагає.

— А у прийнятті певних відповідальних рішень відіграють роль ваші переконання й те, у що ви вірите?
— Ми можемо іноді сприяти рішенню щодо виділення коштів. Наприклад, я посприяв тому, щоб предмет «Християнська етика» викладався в школах і щоб виділили кошти для друку відповідних підручників. Також сприяємо наданю приміщень для християнських заходів, проведенню в школах вивчення Біблії. Більшість шкіл є власністю обласної ради, тому я безпосередньо в межах власних повноважень маю можливість на це впливати. І депутати, і батьки учнів бачать, що це приносить користь. Це ж не для розваги, навпаки — для духовного зростання. І мене в цьому підтримують. Минулого року в грудні ми надали приміщення філармонії для проведення гарного заходу на честь 500-річчя Реформації. Що тільки залежить від мене — я завжди використовую момент. Звичайно, є й докори, що, відколи я став головою, стали дозволяти те чи інше. Але, зрештою, коли бачать, що це добрі справи, то ніхто не має нічого проти.

— Чи є в області міжконфесійні тертя або конфлікти на релігійному ґрунті?
— Слава Богу — немає. Наша область вважається толерантною в цій сфері. Не можу сказати, що спроб розхитати ситуацію немає, але ми стараємося все відразу залагоджувати. Не можу сказати, що мене всі люблять і раді, що протестант на посаді голови області, але оскільки не бачать якихось поганих кроків з мого боку, то й не мають чим докорити.

— Що б ви хотіли досягнути на посаді голови області?
— Людина така істота, що ніколи не зупиняється на досягнутому, їй завжди хочеться йти далі. Я хочу, щоб із кожним днем можна було все більше відкривати людям правду, щоб вони прийшли до Бога; максимально позитивно вплинути на різні сфери життя суспільства. В економічному вимірі — хотілося б покращити фінансовий стан кожної родині подолати корупцію... Є ще багато над чим працювати. Віримо, що тільки з Божою допомогою все можна змінити на краще.

Розмовляли Дмитро Довбуш та Юрій Вавринюк

"Благовісник", 1,2018