Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Гостьова книга

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 
Актуальне запитання

Чи реальний Бог?

Ми знаємо, що Бог реальний, оскільки Він виявив Себе трьома шляхами: у творінні, у Своєму Слові і в Своєму Сині, Ісусі Христі.

Найбільш фундаментальний доказ існування Бога — в тому, що Він зробив. «Тож Його невидиме від сотворення світу через творіння стає зрозумілим, — Його вічна слава і Божественність. Так що нема їм виправдання» (Римлян 1:20). «Небо звіщає про Божую славу, а про чин Його рук розповідає небозвід» (Псалом 19:2).

Якби посеред поля ми знайшли наручний годинник, то б не припускали, що він просто «з’явився» з нізвідки або що він існував тут завжди. Беручи до уваги модель годинника, ми б вирішили, що він був розроблений дизайнером. Але ми бачимо набагато величнішу і точну модель у навколишньому світі. Наше вимірювання часу основується не на годинниках, а на Божому творінні — регулярному оберненні Землі (а також на зміні радіоактивних властивостей атому цезію-133). Всесвіт демонструє величний задум, і це свідчить про Великого Творця.

Якби ми отримали закодоване повідомлення, то шукали би шифрувальника, щоб розгадати код. Нашим припущенням буде існування розумного відправника повідомлення — когось, хто створив код. Яким же складним є «код» ДНК, що міститься у кожній клітині нашого тіла! Чи не свідчить складність і задум ДНК про Розумного Автора коду?

Бог не лише створив складний і бездоганно налагоджений фізичний світ, Він також вселив відчуття вічності у серце кожної особи (Еклезіаст 3:11). Людина має вроджене відчуття того, що життя існує і поза очевидним світом, що є щось вище за цю земну рутину. Воно виявляється в нас як мінімум двома шляхами: встановленням моральних законів і поклонінням.

Кожна цивілізація в історії визнавала певні моральні цінності, які дивовижним чином повторювалися від культури до культури. Наприклад, ідеал любові цінується у всьому світі, в той час як неправда всюди засуджується. Загальні моральні принципи — це глобальне розуміння добра і зла — вказує на Найвищу Моральну Істоту, яка дала нам таке відчуття.

Таким же чином люди в різних куточках землі, незалежно від культури, завжди встановлювали систему поклоніння. Об’єкт поклоніння міг відрізнятися, але відчуття «вищої сили» є незаперечною частиною людського єства. Наші нахили до поклоніння відповідають тому факту, що Бог створив нас «на Свій образ» (Буття 1:27).

Бог також виявив себе через Своє Слово — Біблію. У всьому Святому Письмі існування Бога розглядається, як очевидний факт (Буття 1:1; Вихід 3:14). Коли Бенджамін Франклін писав свою автобіографію, він не марнував час на те, щоб довести своє існування. Так само Бог не витрачає багато часу на доведення власного існування у Своїй книзі. Природа Біблії, що змінює людські життя, її цілісність та чудеса, які супроводжували її написання, має бути — достатні підстави для її ретельного вивчення.

Третій шлях, яким Бог виявив Себе, — через Свого Сина, Ісуса Христа (Івана 14:6-11). «На початку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог… І Слово стало тілом, і перебувало між нами» (Івана 1:1,14). В Ісусі Христі «…тілесно перебуває вся повнота Божества» (Колосян 2:9).

Протягом Свого чудесного життя Ісус бездоганно виконував усі закони Старого Завіту і виконав пророцтво стосовно Месії (Матвія 5:17). Він виявляв співчуття і привселюдно творив чудеса, щоби підтвердити Свою місію і засвідчити Свою Божественність (Івана 21:24-25). А на третій день після Свого розп’яття Він воскрес із мертвих, що було підтверджено сотнями очевидців (1 Коринтян 15:6). Історичні записи переповнені доказами того, ким є Ісус. Як сказав апостол Павло: «…це не відбулося десь у закутку!» (Дії 26:26).

Тим не менше, ми розуміємо, що завжди будуть скептики, які мають свою власну точку зору щодо Бога, і будуть відповідно до цього тлумачити докази. Будуть і ті, кого не переконають жодні докази (Псалом 14:1). Усе обертається довкола віри (Євреїв 11:6).

http://www.gotquestions.org/Ukrainian/index.html

Читать статью на русском языке

Українська християнська поезія