Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 




Віра та життя

Випробування вiри

«Майте, брати мої, повну радість, коли впадаєте в усілякі випробовування, знаючи, що досвідчення (випробування) вашої віри дає терпеливість» (Як. 1:2).

У житті дуже часто ми щось випробовуємо: літаки, автомобілі, навіть прості буденні речі. Те, що випробуване, дуже ціниться, бо надійне, міцне, довговічне, і йому можна довіряти. Те ж саме можна сказати і про нас: якщо людина випробувана, надійна, ми їй довіряємо.

Як же проходить випробування? Зазвичай двома найбільш розповсюдженими методами: навантаженням і часом. Цими методами випробовують все: речі, шлюб, дружбу, любов. Якщо щось протягом тривалого часу витримало випробування навантаженням, воно дуже ціниться.

Так само випробовується і наша віра. Вона випробовується скорботами, спокусами, різними навантаженнями і — часом. Дехто приходить в Церкву, щиро любить Бога, радіє спасінню, прощенню, ніби все добре, але коли бачить, що віра — це серйозно, це марафонський біг, кажуть: «Ні, це не для мене!» Віра повинна пройти випробування навантаженням та часом.

Випробування нашої віри відбувається через спокуси в думках та обставинах. Думки можуть бути важкими, нестерпними, такими, що приводять до розчарування, депресії. І той, хто справився зі своїми думками, навчився їх сортувати, він витримає і випробування в життєвих обставинах.

Інша категорія випробувань: обставинами життя, які тягнуть, ваблять нас до гріховних насолод. Це як батіг та пряник: думки, що призводять до депресії, розчарування, діють як батіг, а гріховні насолоди — як пряник. Спочатку диявол діє на нас батогом: у голову лізуть думки про те, як нам важко, Бог нас не чує, на серці тягар, приходжу на зібрання, молюся, а Бог не відповідає; а після цього підсовує отруєний пряник: «А якщо ти зробиш ось те, чи те, отримаєш насолоду, будеш щасливий».

Так ми проходимо випробування на вірність Богові. Чому деякі християни відпадають від віри в Бога? Тому що вони не вміють захищатися в спокусах. Коли приходять спокусливі думки, чи то депресивні, розчаровуючи, чи, навпаки, такі, що ведуть до гріховних насолод, важливо виграти битву в думках. Бо те, що є в наших думках, ми будемо робити і насправді. Наші думки тісно пов’язані з усім нашим життям, і диявол це добре знає. Головне — захопити думки, а далі людина буде говорити і робити те, що в думках. Це лише питання часу: при сприятливих обставинах думки стануть реальністю.

І є два види зброї, які допоможуть нам вистояти у випробуваннях: меч Слова Божого та щит віри (Еф. 6:10-18). У наших випробуваннях нам потрібно мати знання Слова Божого та тверду віру в Бога. Саме вони допоможуть справитися зі спокусами у думках та в реальності. У Посланні до коринтян апостол Павло каже: «Зброя бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь, ми руйнуємо задуми, і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові» (2 Кор. 10:4,5). Якщо наші думки будуть «полонитися на послух Христу», наша віра витримає будь-які випробування.

З проповіді Віктора КУРИЛЕНКА
«Випробування нашої віри»

"Благовісник", 4,2011

Українська християнська поезія