Благовісник

Новини Церкви ХВЄ України

Біля Києва пройшла конференція Церкви ХВЄ України

26 березня 2015 року в новозбудованому молитовному будинку церкви «Благодать» (с. Софіївська Борщагівська, вул. Київська, 40, старший пресвітер – Василь Кватерчук) відбулася щорічна звітна конференція Церкви християн віри євангельської України. Цього року через фінансові труднощі у зв'язку з подіями в нашій країні вона була одноденною. У ній взяли участь понад 500 делегатів – служителів зі всієї України.

Конференція проходила під гаслом «Блаженні миротворці!», що мало на меті закцентувати увагу присутніх на великій потребі миру для країни, церков, сімей, кожної окремо людини та на самому подателю миру – Ісусі Христі.

Єпископ Михайло Мокієнко, старший пресвітер Об'єднання церков ХВЄ Дніпропетровської області та один із заступників старшого єпископа, привітавши делегатів, оголосив конференцію відкритою і закликав усіх до щирої молитви. Таким чином розпочалося ранкове богослужіння, на якому співом служив вокально-інструментальний гурт церкви-господаря. Першому було надано слово Анатолію Козачку – старшому пресвітерові Київського об'єднання громад Церкви ХВЄ України. В основу своєї проповіді він поклав 13-й вірш 3-го розділу Першого послання апостола Павла до Тимофія, доводячи, що дуже важливо для служителя цінувати своє обрання та покликання, цінувати Церкву та навіть власні випробування, через які Господь вдосконалює людей, формує в нас здорову науку Господню.

Другу проповідь виголосив Віктор Вознюк – завідувач відділу освіти Церкви ХВЄ України – на тему «Мир священнослужителя», взявши за основу вірші з Книги Чисел (11:11, 23) та Першої книги Самуїлової (30:6-8). Основні думки цієї проповіді: Мойсей відкрив свою душу Богові, а не людям. Мойсей промовляв до народу Господні слова, а не свої. Коли воїни обурилися на Давида після того, як амаликитяни спалили Ціклаг і забрали їхніх жінок, дітей і все добро, то сам Давид зміцнився в Господі і звелів принести ефод. Тобто Давид у першу чергу звернувся до Господа за силою і порадою. Так само варто робити і всім служителям Божим.

Єпископ Михайло Близнюк, старший пресвітер Об'єднання церков ХВЄ Волинської області, в основу третьої проповіді поклав перші вірші п'ятого розділу Послання апостола Павла до римлян: «Отож, виправдавшись вірою, майте мир із Богом через Господа нашого Ісуса Христа, через Якого ми вірою одержали доступ до тієї благодаті, що в ній стоїмо, і хвалимось надією слави Божої» (Рим.5:1,2). Він наголосив, що мир особливо цінується, коли його немає, коли війна, коли горе, коли привозять убитих, коли руйнуються в одну мить будинки, нажиті тяжкою працею. Але якщо проаналізувати Слово Боже, то побачимо, що кожна трагедія мала початок, і цим початком було боговідступництво. Без Бога нема миру. Повний сердечний мир може мати тільки людина, яка в мирі з Богом, а мир з Богом можна мати тільки через Христа. У кінці проповіді єпископ М. Близнюк закликав присутніх до молитви, якою і закінчилася перша частина конференції – ранкове богослужіння.

Звітну частину конференції вів перший заступник старшого єпископа ЦХВЄУ єпископ Микола Синюк. Перед її початком було затверджено порядок денний конференції та обрано її секретаря для написання протоколу. Далі було надано слово для звіту президентові Церкви ХВЄ України старшому єпископу Михайлові Паночку. Він привітав усіх присутніх Господнім вітанням «Ми вам!», подякував Богові та братові Андрію Мартинову за прекрасний молитовний будинок, зусиллями та коштами якого він збудований і в якому зібралися служителі України. А далі оголосив статистичні дані, що стосуються ЦХВЄУ, зокрема такі: Церква ХВЄ України нараховує 1576 церков, 111 097 членів, 1160 молитовних будинків, а ще 118 будуються; має 11 навчальних закладів, 1635 недільних шкіл, 26 місій, 11 благодійних фондів, 19 сиротинців, 12 притулків для літніх людей, 85 реабілітаційних центрів, проведено 65 тис. доброчинних обідів. Церква ХВЄ України активно долучилася до допомоги в зону АТО та біженцям: зокрема доставлено понад 12 млн. гривень, понад 3 тис. тонн продуктів, 800 тонн одягу, взуття та медикаментів, 180 куб. м. будматеріалів, 300 куб. м. пиломатеріалів. Прийнято біженців понад 2 тис., їх прийнято транзитом понад 12 тис. У зоні АТО працюють 23 брати, які там свідчать про Господа Ісуса Христа. 250 чоловік там працювали будівельниками, а понад 200 працюють волонтерами. Наприкінці свого звіту Михайло Паночко подякував керівникам відділів та усім, з ким він співпрацює.

Свої звіти виголосили скарбник – старший пресвітер Об'єднання церков ХВЄ Чернівецької області єпископ Петро Карпов та голова ревізійної комісії Анатолій Козачок. Звіти одноголосно було прийнято. Присутнім запропонували ставити питання керівникам Церкви, на які вони відповідали. На кінець звітної частини конференції було надано слово єпископові з Росії Анатолієві Боярчуку, який привітав українських служителів, подякував за місіонерів у Росії, передав вітання від церков, якими він опікується, висловив свої побажання та закликав до молитви.

Після обіду конференцію вів єпископ Юрій Веремій. Він закликав присутніх до молитви, після якої надав слово одному з гостей – братові Янові з Нідерландів. А потім виголосив проповідь Микола Синюк, взявши за основу слова Господа Ісуса Христа: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Мт.5:9). Однією з ілюстрацій його проповіді був епізод з життя патріарха Якова, як він мирився зі своїм братом Ісавом (1М.32), пройшовши долину приниження. Одна з думок проповіді – миротворець має бути готовий до приниження і навіть до вигнання, але все одно має іти вперед, іти в наступ на зло – це його призначення. Такий уділ і Божої Церкви.

Єпископ Микола Синюк дав інформацію про Центральний регіон (Київська, Черкаська, Чернігівська, Сумська області та м. Київ), яким він курирує як перший заступник старшого єпископа, та запропонував, щоб опікувався цим регіоном старший пресвітер церков м. Києва Анатолій Козачок. Пропозицію Миколи Петровича було прийнято.

Анатолій Козачок проінформував про ідею Дня служіння, який відбудеться 30 травня. У цей день можна робити добрі справи і представляти свою роботу суспільству. У цей день потрібно залучати й інших людей навколо до добрих справ. Добрі справи можна робити й протягом року, 30 травня вважатиметься тільки їхнім початком. Такі заходи допоможуть показати Церкву як позитивну організацію, яка здатна відповідати на потреби та виклики суспільства. Дуже важливо, щоб Церкву Божу не називали секта, бо це відштовхує людей від неї. Добрі справи покажуть, що євангельська Церква відкрита для суспільства. Тепер відомі українцям волонтери – переважно євангельські християни. Тому суспільство повинне знати, що волонтерський рух – це фактично християнство. «Добрими справами ми досягнемо позитивної впізнаваності, покажемо культуру благодійності для суспільства, покажемо людям євангельські принципи і, можливо, замінимо слово «суботник» на «день служіння», і воно утвердиться в суспільстві, – сказав Анатолій Козачок.

Коли надано було слово старшому єпископові для заключної проповіді, то він закликав старшого пресвітера церков Житомирської області Володимира Бричку розповісти про гуманітарну діяльність волонтерів-християн на сході України. Володимир Бричка побував з гуманітарними вантажами в зоні АТО понад 30 разів. Його там знають, до нього звертаються за допомогою представники влади. Справді, євангельські християни не байдужі до бід свого народу і роблять усе можливе до полегшення його страждань.

В основу своєї проповіді старший єпископ Михайло Паночко поклав слова Ісуса Христа: «Зоставляю вам мир, мир Свій вам даю! Я даю вам не так, як дає світ. Серце ваше нехай не тривожиться, ані не лякається! (Iв.14:27). Проаналізувавши висловлювання книг Старого та Нового Заповітів про мир, єпископ закликав усіх до єдності з Князем миру – Ісусом Христом. Висловив своє побажання, щоб євангельська церква була церквою миротворців, але не тих миротворців, які згоджуються зі злом, а які злу протистоять, бо ж Христос не тільки Князь миру, але й Вождь воїнства небесного.

Помолившись, присутні вислухали вдячні слова служителів Донецької області, зокрема пастора Миколи Ареф'єва, за допомогу Церкви ХВЄ України у їхніх потребах. Особливо теплі слова були сказані на адресу братів та сестер із церков західної України, які постійно надсилають вантажі з продуктами, одягом, будматеріалами, організовують бригади для відновлення зруйнованого житла. Відповідно у місцевих жителів, отруєних антиукраїнською пропагандою, змінюється ставлення до, як вони кажуть, «бандер». Вони розуміють, що були обманутими, що жителі західних областей хочуть їм тільки добра.

Учасники конференції звершили ще одну молитву за особисті потреби присутніх служителів.

Після молитви звернувся зі словом подяки та благословень до учасників конференції Андрій Мартинов, стараннями якого і був побудований дім молитви Церкви «Благодать», яка приймала гостей-служителів. Зокрема брат Андрій закликав тих, хто працює над будівництвом дому молитви чи свого духовного храму, твердо вірити в Ісуса Христа, бо тим, хто сильно хоче звершити справу, Він обов'язково допоможе. «Коли, як не тепер, іти й служити людям, коли, як не тепер, іти й говорити людям, що Ісус Христос не тільки любить, але й через Церкву Свою Він може допомагати й благословляти», – сказав Андрій Мартинов.

Наприкінці конференції старший єпископ Михайло Паночко зробив оголошення, одне з них, що Рада євангельських протестантських церков України вирішила оголосити 9-11 квітня днями молитви й посту за мир та подолання корупції в нашій країні. А також закликав членів Комітету та працівників офісу ЦХВЄУ вийти наперед, щоб за них помолилися делегати конференції. Молитву виголосив старійшина єпископ Степан Веремчук. Звучали подяка й молитва й за церкви України, за Україну, за церкву, яка прийняла Конференцію, за благополучне повернення додому.

Василь МАРТИНЮК