Благовісник

Новини Церкви ХВЄ України

Відбулася конференція Південно-західного регіону Церкви ХВЄ України

З 2 по 4 грудня 2013 року в м. Яремче Івано-Франківської області відбулася конференція служителів південно-західного регіону ЦХВЄУ.

Розпочав зустріч, на якій були присутніми 80 делегатів з п'яти областей, заступник старшого єпископа України по південно-західному регіону єпископ Юрій Веремій. Прочитавши уривок з Послання до ефесян 1:15-23, служитель сказав: "Молитва апостола Павла до Бога була про ще більшу мудрість, про відкриття, яке дозволить пізнавати Божу волю на кожен день. Аналізуючи минулі зустрічі, ми вирішили провести цю конференцію, вибравши теми, які є актуальними на сьогодні. В минулій резолюції ми заклали рекомендації щорічно проводити тематичні конференції, виробити стратегію розвитку Церкви ХВЄ південно-західного регіону України, сформувати в церквах правильне ставлення до Інтернет-простору, доручити відділу освіти розробити та провести відповідне навчання для керівників церков, служителям церков постійно підвищувати власний духовний рівень та дбати про належний взаємозв'язок між поколіннями та віковими категоріями в церквах та ін. Саме для цього ми знову зібралися сьогодні".

Після декількох пісень семінар на тему "Місіологія церкви" прочитав кандидат історичних наук Михайло Мокієнко. Проаналізувавши ситуацію в деяких обласних об'єднаннях братерства, вчитель з Дніпропетровщини задавав важливі питання щодо стану місіонерства в наших церквах. Також проповідник визначив деякі причини спаду місіонерського успіху. "Євангеліє - це місіологічна книга. Слово "місія" означає посилати або бути післаним. Місія Церкви – це саморозкриття Бога в Ісусі для світу, а світ - це середовище, в якому здійснюється місія Бога", - зауважив Михайло Михайлович.

Також служитель роздумував над тим, як хрещення Духом Святим допомагає у місіонерстві (Дії 1:8).

"Місія - це спосіб присутності церкви в сівіті, а не просто особлива діяльність деяких людей. Місія – це погляд на світ через призму долучення його до Церкви", - такою була основна думка служителя.

Після перерви та короткої проповіді семінар на тему "Виклики сучасності та вплив новітніх технологій: позитив та негатив" прочитав Олександр Савчук з Хмельницького. Прочитавши уривок з Послання до ефесян 5:15-16, вчитель сказав: "Світ розвивається надзвичайно швидко. У себе вдома ми користуємося новими технологіями (не печемо хліб в печі), а в церкві ще думаємо чи використовувати щось нове чи ні".

Після того Олександр Федорович звернув увагу на негативи новітнього часу (доступність гріха, пропоганда насилля та толерантності до гріха, викривлений світогляд, поширення єресей, поширення нового виду залежностей (ігроманія, порнозалежність, ігрові автомати та ін.), відхід від живого спілкавання, поширення вітровчення, трансляції небіблійної богослужбової практики та ін.), а також назвав переваги використання сучасних технологій в служінні. "У наступних сферах ми маємо докласти зусиль: технічне забеспечання богослужіння, якісний звук, проектор, звук в інших приміщеннях, хороша комунікація, розвиток ЗМІ", - зауважив Олександр Савчук і також порадив, як можна використовувати програму "Скайп" у розвитку служіння (засіб комунікації, засіб проведення зустрічей і нарад для служителів).

Заключну молитву цього робочого дня звершив старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко.

Наступний день розпочався з короткої проповіді та молитви єпископа ЦХВЄ Чернівеччини Петра Карпова.

Після того семінар на тему "Культура богослужіння" прочитав керівник відділу освіти ЦХВЄ Івано-Франківщини пресвітер Олег Карпюк. "На зібрання ми йдемо здійснити богослужіння - це наше поклоніння в серці. Це не музика і не спів, а серце людини. Але для досягнення Божих цілей все має бути благопристойно і чинно (відповідно до правил пристойності). Щоб зміст був зрозуілим, його потрібно зодягнути у форму. Якщо форма неправильна, вона заважатиме правильно поклонитися Богові (Екл. 4:7)", - сказав служитель і подав практичні поради стосовно поведінки на богослужіннях.

Після перерви коротку проповідь виголосив єпископ ЦХВЄ Закарпаття Віктор Хрипта, а старший пресвітер ЦХВЄ Хмельницької області Ростислав Мурах прочитав семінар на тему "Присутність Духа Святого в служінні".

Прочитавши уривок з Послання до ефесян 5:15-25, служитель звернув увагу на умови наповнення Духом Святим (віра, молитва, піст, читання та дослідження Біблії). Також брат Ростислав назвав фактори, які послабляють дію Духа Божого в служінні (не народженні згори люди, егоїзм, матеріалізм, грошолюбство, підміна духовного душевним, розділення в народі, духовна війна та ін.).

Після обговорення прослуханої теми присутні мали змогу переглянути фільм "Подорож по Ізраїлю", а також побачити визначні місця гірського міста Яремче та ГК "Буковель".

Після вечері делегати конференції провели час у спілкуванні на природі.

Третій день розпочався з молитви та проповіді пастора ЦХВЄ м. Нововолинська Володимира Грицака.

Після того керівник відділу євангелізації ЦХВЄУ пастор Олександр Попчук прочитав семінар на тему "Ефективні методи євангелізації сьогодні". "Благовістя - це зовнішня робота Церкви, - сказав служитель і прочитав уривок з Євангелія від Матвія 24:14. - Першим проповідником був Ісус Христос, пізніше - апостоли, а тепер – Церква. Бог дав нам жити у складний і відповідальний час. Сучасні технології та соціальні проекти - це допоміжні засоби для благовістя, а основний засіб для виконання нашого служіння – сповнення Духом Святим. Також варто пам'ятати, що молитва і піст не замінюють благовістя, але додають сил його звершувати".

Після обговорення теми представники різних областей ділилися своїм досвідом євангелізаційного служіння.

Після гарячої спільної молитви заключну проповідь наставлення для сімей служителів виголосив старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко. "Батьки повинні допомагати вибирати шлях для своїх дітей (Пс. 50:7, Пр. 29:15), тому що діти народжуються з природньою схильністю до зла, - зауважив служитель. – Але виховувати дітей потрібно з любов'ю та терпеливістю. Доброта, розуміння, стримання – це провідники, якими можна ефективно вести за собою. Наша головна ціль - знайти шлях до серця дитини, а Божа благодать змінить його".

Також старший єпископ зауважив, що головним у вихованні є душа дитини, а не її матеріальний стан. Також Михайло Степанович показав різницю між душевною та справжньою любов'ю ("Бог не дає нам те, що ми хочемо, а те, що нам потрібно").

"Особистий приклад – це найкраще навчання для наших дітей! Те, що вони побачать в нас, буде тримати їх все життя", - такою була основна думка служителя.

Після того Михайло Паночко подав коротку інформаційну довідку на тему "Церква ХВЄУ і суспільство на сучасному етапі. Міжконфесійні відносини та євроінтеграція" (на сьогодні ми маємо 1150 домів молитви, 109000 віруючих, 24000 молоді, 42000 дітей).

Вкінці зустрічі старший єпископ також звершив заключну молитву.

Результатом конференції стала прийнята служителями спільна резолюція, з текстом якої ви можете ознайомитися нижче.

Прес-служба ЦХВЄ Івано-Франківщини

 

Резолюція
Конференції служителів Південно-Західного регіону (Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області)

м. Яремче, 2-4 грудня 2013

1. Ми розуміємо, що живемо у час нових викликів, які постають перед сім'ями, суспільством, церквою і кожним християнином. Ми усвідомлюємо, що відповідальність покладена на церкву і кожного християнина у цей час як ніколи висока. Ми маємо взяти молитовне заступництво у повній мірі за людей, події, та ситуацію в наших сім'ях, суспільстві, державі і церквах.

2. Церква має бути носієм місії, що і заповідав нам Христос. Наше спільне завдання як церкви – нести Слово про спасіння у Христі і робити це з повним розумінням та віддачею у всіх сферах нашого життя. І робити ми це повинні якісно, як для Господа, в силі та помазанні Святого Духа.

3. Ми визнаємо, що швидкі темпи розвитку людства зіштовхнули нас з проблемами поширення гріха через засоби масової інформації, технічні засоби та в мережі Інтернет. Ми маємо докласти усіх зусиль, щоб зберегти християн від падіння при використанні сучасних технологій. Більше того, ми маємо використовувати наявні сучасні технічні засоби, щоб покращити якість богослужінь і поширювати Євангеліє в більших і масштабах і швидшими темпами.

4. Ми закликаємо належно ставитися до організації та проведення богослужінь в церквах ХВЄ, розуміючи, що перебування в Домі Божому – це святкування Божої присутності і сам Господь є безпосереднім учасником. Тому ми маємо підвищувати культуру поведінки в домах молитви і під час богослужінь, розуміючи, що наші слова, дії та поведінка є способом євангелізації і пошани до Господа.

5. В останні часи перед другим приходом Христа, основна загроза для церкви буде не стільки ззовні, як з середини, через прояв егоїзму, зовнішньої обрядовості, матеріалізму, підміни духового - душевним та активізування сил темряви. В церкву захочуть проникнути люди, які не народились з гори, не перероджені Словом і Духом Божим, що буде створювати певну перешкоду в дії Святого Духа. Тому радимо служителям особливу увагу приділити: посту, молитві, душеопікунству. Звертати увагу на ті служіння, які сприятимуть налагодженню стосунків між членами церкви. Своєчасно вирішувати назрівші питання. Мати навчання для всієї церкви, при цьому особливу увагу приділити навчанню для сімей.

6. Благовістя було, є і буде основним завданням церкви на землі. Проповідь Євангелії звучить вже близько 2000 років – найкращий приклад показав сам Ісус Христос, але потім передоручив цю справу церкві, тому ми не маємо права згасити запал благовістя. Кожен християнин має бути благовісником на своєму рівні і у своєму середовищі – словом та ділом. Церква, яка не благовістить, втрачатиме свої позиції та нагороди. Закликаємо до активної участі проповіді Євангелії усіма можливими євангельськими способами.

7. Міцна християнська сім'я була і є оплотом як церкви так і суспільства. В зв'язку з цим наголошуємо на важливості правильного виховання дітей на біблійних християнських принципах та в любові. Закликаємо чоловіків та дружин жити згідно Євангелії і Божих постанов для сім'ї, не давати можливості сучасним процесам у світі увірватися в християнські сім'ї. Церкви ж закликаємо провадити здорове вчення щодо відносин у сім'ї та вихованні дітей для правильного та ефективного життя.

8. Церква - це публічна інституція, орієнтована на людей і для людей. Ми не можемо залишатися осторонь процесів, які відбуваються в наших селах та містах. Найкращим інструментом церкви була і є молитва. Закликаємо молитися за Україну, за владу та народ, за спасіння, звільнення від гріха, зцілення від хвороб. Пам'ятаймо, що наша боротьба не проти тіла та крові, але проти усяких диявольських задумів. Нехай він не має перемоги в нашому краї, але нехай буде звеличений і шанований наш Господь Бог. Покладаймо на Нього нашу надію і ніколи не будемо посоромлені ні у цьому житті, ні у вічності.

Нехай усіх рясно поблагословить Господь!