Благовісник

Новини Церкви ХВЄ України

Звернення місія «Добрий самарянин» щодо ситуаціїї навколо храмового комплексу у м. Львові

16.09.2013. Місія «Добрий самарянин» опублікувала звернення до громадськості не допустити передачу у власність УПЦ (МП) приміщення, в якому розташована Місія та церква ХВЄ «Воскресіння». За словами єпископа Василя Боєчка, передача приміщення, яким опікується громада ХВЄ, у власність іншій конфесії погіршить міжконфесійну ситуацію у місті та зашкодить євроінтеграційному напрямку України.

Мова йде про комплекс військового містечка № 212 по вул. Пекарській, 57 у м. Львові, що межує із храмом Христа Спасителя. У 1992 році частину приміщень у будівлі комплексу держава передала Українській Християнській Місії відродження і милосердя «Добрий самарянин» та церкві ХВЄ «Воскресіння».

У свій час християни немало попрацювали, щоб довести до ладу занедбані кімнати колишнього військового шпиталю. А нещодавно Міноборони запропонувало Львівській ОДА взяти на баланс цей об'єкт, з метою передачі його у власність Львівської єпархії УПЦ (МП). 5 вересня керівництво облдержадмістрації створило спеціальну робочу групу, яка нині вивчає це питання.

Керівництво Місії закликало владу, політиків та небайдужих людей України і закордоном втрутитися у ситуацію, та попередити імовірні негативні наслідки зведення двох конфесій в одному нероздільному Храмовому комплексі.

ЗВЕРНЕННЯ

Опубліковано на сайті місії «Добрий самарянин»

Українська Християнська Місія відродження і милосердя «Добрий самарянин» утворена Церквою Християн Віри Євангельської «Воскресіння» у 1991-му році. Зареєстрована як Місія, пізніше перереєстрована як «Братство милосердя» – у Львівській області. А у 2000-му році Місія зареєстрована Державним комітетом України у справах релігій з назвою, що згадана вище.

У 1992-му році Місії (тодішньому Братству) Розпорядженням Представника України у Львівській області був переданий в колективне користування Храм Христа Спасителя у Львові, по вул. Пекарській 59. Цей Храм є невід'ємною складовою єдиного Храмового комплексу, що будувався приватним власником Флоріном Моравським, а пізніше перейшов у власність братів ордену «Воскресіння». Будівництво велося в період 1863-1897 років.

У післявоєнні роки комплекс двох прихрамових будівель використовувався під клінічний військовий шпиталь 1120 Західного оперативного командування.

У Розпорядженні Представника Президента зазначено: «передати у власність безоплатно культові будівлі» та «звільнити приміщення, що використовуються не за призначенням».

Місії було передано тільки дуже обмежену частину захристійних кімнат, що донині суттєво обмежує статутну діяльність місії та Богослужбову Церкви «Воскресіння», що функціонує в структурі Місії.

Численні звернення Місії до вищих державних інстанцій про передачу Місії приміщень єдиного Храмового комплексу були безрезультатними. У 2004, 2006 роках згадані дві при храмові будівлі були повністю вивільнені шпиталем 1120, і знаходяться в стані занедбання та руїни, що безпосередньо загрожує Храму та прихожанам.

У 2009 році одна із будівель (по вул. Пекарській 57) була реалізована Міністерством оборони України, і зараз перебуває у приватній власності двох фізичних осіб. Ця дія була вчинена без відома Місії і Церкви «Воскресіння».

У квітні 2013 року листом до Прем'єр-Міністра України звернувся Керуючий Львівською Єпархією Української Православної Церкви (Московського Патріархату) з клопотанням про передачу Єпархії «колишнього військового майна в/я 212», – тобто згаданих при храмових будівель.

Відповідь Уряду на це клопотання була невідкладною, і на сьогоднішній день ці будівлі передані на баланс Львівської облдержадміністрації – з умовою передачі їх Єпархії УПЦ. Підготовка до цієї передачі йде дуже активно.

Ми звертаємо увагу всіх чесних людей України та за її межами, громадських, політичних та державних структур, а особливо – увагу прогресивного духовенства,- на згадані тут дії та на дуже імовірні наслідки зведення двох конфесій на одному подвір'ї, в одному нероздільному Храмовому комплексі. Ми кличемо до совісті та мудрості державних діячів – не допустити на 23-му році незалежності України деструктивних дій, які би зашкодили євроінтеграційному напрямку України та суттєво погіршили б міжконфесійну ситуацію в Краю напередодні майбутніх виборів Президента України.

Нехай благословить Бог усіх добрих і чесних людей світлим розумом та мудрістю – на благо України та її багатостраждального народу!

За дорученням колективу Місії та Церкви

д-р В. Боєчко, єпископ, Голова Ради Старійшин Церкви ХВЄ в Україні

15.09.2013 р.