Благовісник

Що Біблія говорить про службу в армії?


Ілюстрація до книги «Духовна війна» Джона Буньяна

Перш за все варто зауважити, що у Святому Писанні немає жодного місця, де засуджується військова служба. Більше того, в Біблії неодноразово використовується військова термінологія для роз’яснення принципів царства Божого.

Наприклад, широко відоме місце про екіпірування праведника закликає «надягнути повну зброю Божу, щоб за лихої години бути спроможним дати опір, перемогти та встояти» (Еф.6:13).

Саме ж Слово Боже часто порівнюється з мечем. «Візьміть і шолома спасіння, і меча духовного, який є Слово Боже» (Еф.6:17). Це все одно, що сьогодні сказати: «Візьміть духовного кулемета, яким є Слово Боже».

Коли до Івана Хрестителя підійшли військові й запитали, що їм робити, він відповів: «Нікого не кривдіть. Не вчиняйте наклепів. Будьте задоволені своєю платнею».

По суті, Іван Хреститель дає нам образ покаяного військового:
1. Він закликає не використовувати зброю за межами закону (не для грабунку чи мародерства, а для порядку й захисту призначена його зброя).
2. Не вчиняти наклепів — не використовувати свою владу чи становище для несправедливої приватної розправи, помсти чи ще чогось незаконного або аморального.
3. Бути задоволеним платнею — знову ж таки заклик не спокушуватися різноманітними можливими «чорними підробітками». Перебувати в межах державних та моральних законів. Спокуса легких незаконних грошей — це дуже сильна спокуса, якої мають усі остерігатися, а особливо ті, хто гідний носити зброю.

Апостол Павло пише, що людина, яка представляє законну владу й використовує зброю, — Божий слуга, месник, який реалізовує гнів Божий проти тих, хто чинить зло (див. Рим.13:3).

Це дуже добре нагадування для кожного воїна-християнина: пам’ятати свою справжню місію — бути Божим слугою й карати злочинця.

Військова служба дуже складна емоційно та фізично. Тож підтримуймо тих, хто виконує це непросте служіння. Підтримуймо молитовно, морально та фінансово.

А якщо ми з тих, хто виконує цю службу — то нагадуймо собі постійно, що ця служба для Бога, і що лише в Ньому джерело сили та енергії для наших душ. Він показав приклад служіння, Йому було також важко, але Він виконав свою місію й потім воскрес. І Його воскресіння — це наша надія, це повна перемога над всіма силами зла.

«Упаде тисяча з боку від тебе, і десять тисяч праворуч від тебе, до тебе ж не дійде!.. Тільки своїми очима подивишся, і заплату безбожним побачиш» (Пс.91:7-8).

Тимофій НАГАЙЧУК

Благовісник, 3,2023