Благовісник

«Щойно було пророцтво…»

«Щойно було пророцтво, щоб о 00:00 звершили дуже сильну молитву...»

«Через пророчі слова Бог говорив, щоб народ молився в такі години: 18:00, 21:00, 00:00, 03:00-04:00. Розішліть по групах».

«Було сказано, щоб у цю ніч мазали одвірки своїх домів, бо буде йти ангел губитель...»

Упевнений, що ви не раз стикалися з масовою розсилкою повідомлень подібного змісту.

Я завжди скептично ставлюсь до таких пророцтв. Насамперед тому, що нам невідоме джерело їхнього походження, де й ким було сказане це слово та наскільки перевірений той чи цей «пророк». Аргумент, що «інформація на 1000%, бо мій шваґер живе в Америці й скинув це в сімейну групу» — виглядає доволі смішно.

По-друге, варто поставити уточнювальне запитання: «За яким часовим поясом потрібно звершувати ці молитви, чи Бог не уточнив?» Бог є над часом, а тому дні, хвилини й секунди для нього не мають принципового значення. Молитва, яка була сказана за багато часу до настання якоїсь події, не втрачає своєї сили й в момент її настання. Молитва матері за сина, наприклад, діє навіть після її смерті. Якщо вночі має статися якась біда, то ваша молитва вдень матиме таку ж саму вагу, як і молитва вночі. Хоча є індивідуальні випадки, коли Бог спонукав молитися конкретно в якийсь час...

Загалом, такі пророцтва дискредитують п’ятде­сятників. Хтось казав мені так: «Вони ж не нашкодять, молитов забагато не буває, нічого немає поганого в тому, що люди будуть молитися в ці години». Погоджуюся в тому, що молитися треба завжди. Схвалюю й пропозиції об’єднуватися в молитві в певні години, у тому числі й нічні. Але якщо це рішення людей, то подаваймо його відповідно як людське, не маніпулюймо ім’ям Божим.

Людині, яка не має відповідного досвіду віри, такі пророцтва можуть нашкодити. Бо якщо вона не зможе молитися у вказані години, то відчуватиме вину й неповноцінність. А якщо все ж таки змусить себе йти за цими вказівками, то її емоційний і фізичний стан може зазнати руйнації. Через ці повітряні тривоги в людей і так сон порушений, хтось почергово спить. Замість того, щоб нормально помолитися перед сном із сім’єю чи в зібранні з народом Божим, мусять вставати опівночі, потім, тільки заснувши, вставати о 3-й годині ночі. Бо «Бог сказав» молитися в такі години... Вранці людина ніяка, не може нормально ні думати, ні працювати. Бо потрапила в рабство чиїхось переконань... А ми, брати, до волі покликані. То навіть і нелогічно, коли церква зійшлася, щоб молитися, а Бог, мовляв, каже: моліться в такі-то години...

Усе досліджуючи, тримаймося кращого!

Олександр ГЕНІШ

Благовісник, 1-2,2022