Благовісник

Братство любіть!

Ще у 2016 році комітетом УЦХВЄ було прийняте рішення про започаткування особливої традиції. З того часу щороку наступної неділі після Трійці Українська Церква Християн Віри Євангельської відзначає День братерства. Свято започаткували задля того, щоб розповісти суспільству про себе: про історію місцевої громади християн віри євангельської та загалом п’ятидесятництва в Україні. Донести до людей інформацію про сьогодення й плани Церкви Господньої в Україні, представити її соціальну доктрину.

До вашої уваги звернення старшого єпископа УЦХВЄ Михайла ПАНОЧКА з нагоди Дня братерства.

Дорогі сестри, дорогі брати, дорога Церква Христова!

Дозвольте привітати всіх вас із великим для нас святом — із Днем братерства! Можливо, для декого з нас це щось нове, але ми прийняли таке рішення й хочемо, щоб у нашому братстві, в Українській Церкві Християн Віри Євангельської, наші люди, які прийняли Ісуса Христа у своє серце, знали, в Кого вони вірують, до якого братства вони належать; щоб вони знали, що це за братство, які його мета й завдання.

Хочу повідомити вам, що на даний час братерство, яке живе й працює в Україні, куди входить і ваша церква, налічує понад 1700 місцевих церков. 28 років тому, коли Україна отримала незалежність, в об’єднанні налічувалося близько 400 церков. За період великої свободи, яку Бог нам подарував, ми зуміли, з Божою допомогою, зрости більше ніж у чотири рази. Це свідчить про те, що Бог благословляє Україну, що Бог благословляє кожного з нас і що Його велика благодать є над нашою землею.

Тепер братство живе на сході, на заході, на півдні, на півночі — у всіх 24 областях ми маємо об’єднання церков ХВЄ.

У нашому братстві є понад 115 тис. членів, спасенних людей. Майже 50 тис. діток, які відвідують недільні школи. І за це ми вдячні Богові. Також у нас є чудова молодь, якої є більше, ніж 26 тисяч. Це наше майбутнє, це наш золотий резерв, це наші кадри, яких ми хотіли б приготувати на служіння Господові.

Чому важливе братерство? Звичайно, кожна місцева церква може жити своїм життям, мати свого пастора, свою братерську раду, своїх членів, свої ресурси. Але одна місцева церква може впливати тільки на вузьке коло людей там, де вона розташована. Звісно, це потрібно й це правильно. Але братство — це те, що народжене від одного Батька, від однієї крові, від одного Духа. І Він хоче бачити братство в Україні єдиним, тому що в єдності сила.

Як часто нам би хотілося вести відокремлене, відособлене життя! До цього вабить наша природа. Але, дорогі мої, для того, щоб ми впливали на суспільство, щоб ми могли стати опорою один для одного, нам потрібна спільність. Наодинці ми не впораємося з тими завданнями та викликами, які стоять перед нами. Нам потрібна спільність, потрібне єднання, і в цьому ми переконуємося вже не один рік у різних обставинах життя та служіння нашого братерства.

Третім важливим складником є організаційно-юридична база, опираючись на яку ми можемо захистити церкви в певних ситуаціях. І все це нас єднає. Є різні аспекти нашого життя: духовні, матеріальні, організаційні. І ми хотіли б бачити у всіх тих сферах порядок і Боже благословення.

Братерство потрібне також для того, щоб, об’єднавши зусилля, ми могли мати ресурс для впливу на людей навколо нас. Ісус казав: «Ви сіль для землі і світло для світу». Одна свічка — добре, але чим більше світильників — тим більше світла й більше людей можуть бути освітлені правдою Божою, Словом Божим.

Перед нами стоїть безліч викликів, і братерство потрібне для того, щоб ми могли спільно нести проповідь Євангелії, бо ніщо так не змінює людські душі, як потужна дія Божого Слова.

Перед братерством стоїть завдання — передати дух Євангелії, передати те, що Бог відкрив старшому поколінню. Це потрібно для того, щоб наша молодь, перейнявши цю мудрість, могла б ще вище підняти прапор євангельської віри. На нас лежить великий обов’язок, велике доручення дав нам Господь Ісус Христос: «Ідіть по цілому світу, і проповідуйте Євангелію!» Одна людина — добре, але десять — краще, а сто, тисяча і т.д. — ще краще, тому що великі ниви, і вони дозріли для жнива. Але потрібні робітники.

Тому братерство має навчальні заклади, де готують пасторів, євангелістів, працівників для різних напрямків християнського служіння. Тому братерство — це єдиний духовний організм, який може досягнути багато різних цілей. І все це ми хочемо робити на славу нашому Господу. Коли якась одна громада потрапляє в проблему, інші громади спішать допомогти. Коли будується дім молитви, складно одній громаді виконати цю працю, але братерство допомагає.

Тож я поздоровляю всіх вас із Днем братерства. І це послання, це звернення до вас послужить для того, щоб ми всі вкотре усвідомили, що братерство — це не одна церква, не десяток, а тисячі церков, які об’єднані одною вірою, одним духом, однією стратегією й метою — проповідувати й навертати людей до Ісуса Христа.

Хай наше серце буде відкрите для того, щоб любити братерство, як каже апостол Павло: «Братство любіть!» Ми маємо шанувати братерство, маємо поважати наших служителів, маємо показати цьому світові, що ми — нова генерація, народжена через віру в Ісуса Христа. Молімося за братерство. Допомагаймо кожному члену Церкви. Хто сильний — підтримайте слабшого. Хто мудріший, допоможіть тим, хто цього потребує. Ми покликані Ісусом на цій землі робити добро, звіщати добро й жити в правді.

Хай Бог благословить! Благословляю вас іменем Ісуса Христа! Любімо братство, благословляймо його, тому що воно народжене не людиною, а Самим Господом, Якому слава навіки! Амінь!

 

День братерства старший єпископ провів на Чернігівщині

23 червня, у День братерства, старший єпископ Михайло Паночко відвідав Чернігівщину. Ранкове богослужіння в церкві «Надія», що на вул. Борисенка, 15 обласного центру, було урочистим. Цього дня тут відбулося рукопокладення на пасторське служіння Віктора Приходька, який уже понад десять років веде цю церковну громаду. Також звершили молитву за старшого пресвітера церков УЦХВЄ Чернігівської області Віталія Гавулу.

Розпочалося служіння з прославлення та проповіді. Михайло Паночко ознайомив присутніх із інформацією про життя та діяльність братерства, а також висловив настанову пастору та його дружині.

Місцева громада майже завершила будівництво нового дому молитви й зростає кількісно.

Старший єпископ завітав до м. Прилуки, де розміщений офіс обласного об’єднання УЦХВЄ. Михайло Степанович був учасником вечірнього служіння в церкві, що на вул. Ярмарковій, 67/1, пастором якої служить Віталій Гавула. На це зібрання приїхали віруючі з Ніжина та інших населених пунктів, розташованих неподалік. Звучали проповіді, служили музичні гурти. Насамкінець усі присутні звершили молитву за потреби та за діток, яких батьки принесли для благословення.

За словами Михайла Паночка, церкви на Чернігівщині активізували свою роботу, а тому потребують особливої уваги та молитовної підтримки.

Благовісник, 3,2019