Благовісник

Життя Церкви

Місія милосердя «Добрий самарянин»

Засоби масової інформації можна назвати тими дахами, про які казав колись Ісус Своїм учням: «Що кажу Я вам потемки, говоріть те при світлі, що ж на вухо ви чуєте — проповідуйте те на дахах» (Мт. 10:27).
Тому в справі проповіді Євангелії роль ЗМІ переоцінити неможливо. Завдяки християнським газетам Євангелія заходить туди, куди проповідник далеко не завжди зможе потрапити. Це один із способів проповідувати вчення Христа «аж до краю землі».

Тому ціль Івано-Франківської християнської місії милосердя «Добрий самарянин», заснованої 1991 року з ініціативи Івано-Франківського обласного об’єднання церков ХВЄ, — проповідь Євангелії через усі доступні засоби масової інформації.

Нерідко віруючі люди, і служителі в тому числі, із нерозумінням ставляться до ЗМІ. І доводиться доказувати, що це служіння не менш важливе, ніж інші. Пресу по праву називають четвертою владою, маючи на увазі її вплив на суспільство. Недарма кажуть, що хто володіє інформацією, той володіє всім. Розуміючи це, політики та олігархи навчились віртуозно маніпулювати свідомістю громадян.

Насправді істина — це потужна зброя. А засоби масової інформації як спосіб поширення істини — це, свого роду, камінь і праща, здатні вразити Голіафа.

Отож, наша місія з самого початку заснування в 1991 році визначила пріоритетні напрямки служіння: євангелізаційні заходи в містах області, України та за кордоном; служіння в лікарнях, навчальних закладах, у місцях позбавлення волі; надання матеріальної допомоги малозабезпеченим і багатодітним сім’ям, людям похилого віку, вихованцям інтернатів, членам Асоціації інвалідів, фонду «Діти Чорнобиля»; поширення Божого Слова через засоби масової інформації.

Сьогодні в штаті місії, яку очолює Олег Карп’юк, працюють шестеро працівників. У приміщенні церкви ХВЄ Івано-Франківська розміщені радіостудія, телестудія та редакція місії. З лютого 1999 року місія випускає радіопрограму й газету з назвою «Вірую», із грудня 2002 року —щотижневу телепрограму «Вірую», із жовтня 2004 року – часопис «За євангельську віру», а з 2007 року на каналі CNL транслюється телепрограма «Одвічні істини».


Директор місії "Добрий самарянин" Олег КАРПЮК під час запису радіопередачі "Вірую"

Газету «Вірую» (щомісячне видання євангелізаційного характеру, розраховане здебільшого для невіруючих) справедливо можна назвати потужним євангелізаційним засобом. Сьогодні її наклад – 60 тисяч примірників. 23 тисячі примірників щомісяця надходять до передплатників в Україні, а також у США, Канаді, Аргентині, Франції, Іспанії, Італії і, що дуже важливо, у зоні АТО.

Лише за минулий рік загальним тиражем видано 540 000 примірників «Вірую». А у вересні цього року вийде ювілейний — 200-й номер газети.

Газета «За євангельську віру» розрахована на вже віруючого читача. Це добрий спосіб посилити відчуття єдності християн по всьому світу, дати глибоке усвідомлення того, що всі ми — члени славного Тіла Христового, Його Церкви і всі працюємо на спільну мету — підготовку до Його другого приходу. Адже далеко не кожен може побувати на з’їзді чи конференції, на якомусь особливо благословенному зібранні, далеко не кожен може почути проповідь чи вчення, особливо обдаровані Божим помазанням. Але духовно зростати повинні всі. Отут на допомогу й приходять наші часописи. І натхненна проповідь стає надбанням десятків, а може, й сотень тисяч віруючих і служить, згідно із Писанням, на добре й потрібне збудування.
Торік загальним тиражем видано 140 000 примірників «За євангельську віру», готується до друку 132-й номер газети.

Загалом за весь час діяльності місії вийшло друком понад 10 млн. примірників газети «Вірую» та понад 2 млн. «За євангельську віру».

У наших друкованих виданнях, радіо- і телепрограмах йдеться про те, що єднає всіх християн, – про віру в Ісуса Христа, нашого Господа й Спасителя. І мабуть, немає в Івано-Франківську людини, яка б бодай раз не дивилася телепрограму «Вірую». Натомість багато таких, які, випадково увімкнувши телевізор, стають прихильниками програми самі й залучають до її перегляду родичів і друзів — про це ми довідуємося з їхніх листів і під час особистих зустрічей.

У результаті серед членів місцевої громади Церкви ХВЄ немало людей, які дорогу до Бога розпочали саме зі знайомства з газетами або ж програмами місії.

За роки діяльності місії вийшло в ефір понад 650 радіопрограм «Вірую», 610 телепрограм «Вірую» та 180 телепрограм «Одвічні істини».

Усі наші видання, телепрограми, семінари, конференції та з’їзди розміщені на нашому сайті «Вірую» та на YouTube. І щодня ми маємо близько двох-трьох тисяч переглядів, сотні підписувачів (усього за останні три роки — 1780000 переглядів та 1550 підписувачів).

У наших телепрограмах не раз брали участь такі шановані в нашому братстві служителі, як М. Паночко, М. Синюк, О. Попчук, С. Вінковський, В. Бричка, В. Шевчук, В. Куриленко, А. Кліновський, В. Сікорський, В. Безкровний, В. Войтович, Я. Лукасик, Д. Давидюк, Р. Фатуллаєв та багато-багато інших.

Змонтовано сотні рекламних роликів наших випусків газет, відзнято понад 500 інтерв’ю з жителями міста.

Окрім цього, місія «Добрий самарянин» регулярно проводить зустрічі з жителями міста й краю, звіщаючи Добру Новину Ісуса Христа, нагадуючи про вічне призначення людини, про правильний розв’язок проблем земного буття, про Божу милість і Божу любов.

Наша місія відома не лише на Прикарпатті, а й далеко за кордоном. Її діяльність не лише сприяє духовному оздоровленню людей через навернення до Бога, а й цілеспрямовано та ефективно формує в суспільстві позитивні враження про Церкву ХВЄ.

"Благовісник", 3,2015