Благовісник

Різниця між любов’ю та закоханістю

Ми живемо в нелегкий час, коли молодим людям пропонується нібито «більш практичний» спосіб створення сім’ї: поживіть разом, пізнайте один одного. І так до тих пір, аж поки не знайдете того, кого потрібно. Однак не потрібно йти на повідку тимчасових пристрастей.

Тому вчімося відрізняти любов від закоханості. Пропоную дев’ять відмінностей.

1. Любов приходить поступово, закоханість — швидко.

Любов росте, а ріст вимагає часу. Закоханість же, як правило, немов звалюється на голову. Дійсно, пізнати людину, зустрівшись із нею всього кілька разів, неможливо. Багато людей носять маску, і відразу не можливо дізнатися, що під нею приховують. Деякі примудряються приховати справжню свою суть до самого весілля, а після цього вже постають у дійсному світлі. Знайте: щоб добре пізнати людину, потрібен час.

Багато хто з вас чув вираз «любов з першого погляду». Але такої любові в реальному житті не буває. Можна відчувати сильний потяг до людини, яку щойно зустріли, але, незважаючи на свою силу, цей потяг поверхневий. Це закоханість. Для того, щоб людину по-справжньому полюбити, вам належить пройти шлях.

2. Любов дарує бажання творити, закоханість — руйнівна.

Любов благотворно позначиться на вашій особі, вона розкриє все найкраще у вас. Любов наповнить вас новою енергією, намітить цілі й збудить інтерес до життя. Вона сприятиме творчості й гідним справам, вашому особистому розвитку. Любов відродить відчуття власної гідності, відчуття впевненості в собі. Вона рухатиме вас до успіху. Ви старанно вчитиметеся, планомірно житимете й не будете розмінюватися на дурниці. Закоханість, на відміну від любові, руйнівна. Вона несе безлад. Коли ви закохані, то знижується ваша успішність і працездатність, ваші таланти не можуть виявлятися. Ваші рідні й близькі друзі одразу помітять: «Що з тобою трапилося? Ти нікуди не ходиш і нічого не робиш, може, ти хворієш?» Закоханість будує повітряні замки, де все нібито добре, і ви відмінно розумітимете один одного, і де немає школи, роботи, навчання, грошей і відповідальності перед іншими. Закоханість дивиться крізь рожеві окуляри.

3. Для любові важлива сумісність, закоханість нехтує нею.

Якщо ви любите, то вас привертає не тільки зовнішність і поведінка коханої людини, але і її характер, ідеї, життєва позиція. Вам цікавий її спосіб мислення й реакція на ту чи іншу ситуацію. Вам цікаво, чи є вона доброю, вихованою і дбайливою людиною. Чи любить вона Бога щиро, чи тільки вдає, чи збігаються ваші погляди на освіту, сім’ю, фінанси? Чи однаково ви ставитесь до друзів? У чому збігаються ваші інтереси? Чи вважаєте ви за краще ввечері спілкуватися з сім’єю і друзями, чи вибратися абикуди? І чим більше спільного у вас буде в цих сферах, тим більше шансів розвинути справжню любов.

Може, це звучить не дуже романтично, але люди, які мають спільні інтереси й однакову систему цінностей, мають більше шансів створити щасливу сім’ю.

4. Любов враховує недоліки, закоханість не помічає їх.

Любов допоможе вам розпізнати в людині прекрасні якості. Любов також бачить недосконалість коханої людини, але не акцентує на ній, а робить наголос на якостях, які гідні пошани й захоплення. Закоханість взагалі не дозволяє вам розгледіти в людині що-небудь негативне. Ви захищаєте її від будь-якої критики. Закоханість робить вас настільки легковажними, що ви думаєте, що одна-дві риси, які захоплюють вас (красива, спортивна зовнішність, «підвішений» язик), переважать усі її недоліки й проблеми (грубість, легковажність, лінощі). Любов натомість приймає справжню людину, незважаючи на її недоліки.

5. Любові не страшна розлука, для закоханості це розрив.

У розлуці любов може навіть зміцніти. Коли кохана людина далеко від вас, то ви краще розумієте, як багато вона значить для вас. Закоханість помирає, варто тільки людині зникнути з виду. Оскільки закоханість живе за рахунок фізичного ваблення, вона не витримує перевірки часом.

6. Любов обережна у фізичних контактах, а закоханість використовує їх.

Справжній любові властиве фізичне ваблення, але люди, які по-справжньому люблять один одного, ніколи не ставлять статеві стосунки на перше місце у своїх відносинах, для них це як вершки на торті. Спочатку вони поважають і цінують один одного, а вже потім близькість виражає їхні почуття один до одного в шлюбі. Вони, навпаки, оберігають один одного.

7. Любов безкорислива, закоханість — егоїстична.

Любов ґрунтується не тільки на емоціях, вона виражається ще в діях, коли ви уважні до людини, робите що-небудь добре для неї, і не тільки коли вам цього хочеться, а постійно. Природно, що коли до вас так само ставляться, то й любити легко. Але є один тест для справжньої любові: змогли б ви любити людину, якщо вона не помічає ваших потреб або забуває зробити те, про що ви її просили?

8. Любов — це коли одружені служать один одному.

Наприклад, приносять сніданок у ліжко. Тобто нелегко першому встати, приготувати й піднести сніданок коханій людині, яка щойно прокинулася. Не важливо, чоловік чи дружина це робить. Це робить любов. Закоханість егоїстична. Закоханий думає тільки про те, щоб отримати від іншого, щоб його любили й леліяли.

9. Любов враховує реальність, закоханість ігнорує її.

Справжня любов дивиться на проблеми відкрито й не намагається применшити їхнє значення. Наприклад: двоє студентів, які люблять один одного, докладають всі сили, щоб закінчити навчання, не одружуються, знаючи, що від цього їхні стосунки стануть ще міцнішими, їм нічого побоюватися, що їхня любов охолоне. Така сім’я буде дуже міцною. Люди, які по-справжньому люблять один одного, не ховаються від проблем, а намагаються їх вирішити. Коли щось загрожує їхнім відносинам, вони відкрито обговорюють це й намагаються знайти розумний вихід. Раби закоханості не звертають ніякої уваги на обставини. Невеликі проблеми руйнують їхні стосунки.

Богдан ГАЛЮК

Благовісник, 1,2020