Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 




Сторінка редактора

Кров мучеників — насіння християнства
Тертуліан

Коли на редакційному засіданні я запропонував розкрити тему переслідувань християн у 21 столітті, багато хто подивився на мене здивовано: мовляв, які ще гоніння у наш час. Пропонуючи на розгляд згадану тему, я і сам мав сумнів: чи варто її піднімати. Але після того, як почув заперечення в неактуальності теми гонінь на християн, остаточно впевнився: «Про це потрібно говорити!»

Так, дякуючи Богові, християни в нашій державі, як і в багатьох інших, не мають утисків та переслідувань. За більше як 20 років забулися минулі гоніння. Але тим не менше, говорити про це потрібно з ось яких причин.

По-перше, ми не маємо права забувати того подвигу віри, мужності та терпіння, який виявили наші діди, батьки, брати в період атеїстичного радянського режиму. Приклад їхнього духовного героїзму повинен бути постійно в нашій пам’яті. Це надихає, зміцнює віру і утверджує в надії на могутнього Бога. Це є доказом того, що Бог справді живий, бо віра в неіснуючу силу не варта страждань. І тому, що нині так багато віруючих та церков, ми завдячуємо мужності, вірі та доброму прикладу наших попередників. Воістину: їхня кров — насіння теперішнього християнства.

По-друге, далеко не скрізь у світі така свобода віровизнання, як у нашій країні. Сьогодні мільйони християн терплять утиски, їх переслідують, судять і навіть вбивають. І наше завдання — молитися за них, щоб Господь допоміг їм перенести ці випробування і змінив ситуацію. У нинішній свободі ми багато за що повинні дякувати західним церквам, які десятиліттями молилися за віруючих Радянського Союзу (про це читайте в тематичній добірці). Нині цю естафету зобов’язані прийняти ми і підняти заступницьку молитву за гнану Церкву в Китаї, Північній Кореї, Ірані, та багатьох інших країнах світу.

По-третє, ми стоїмо на порозі нових гонінь, причому в такій формі, у якій їх, напевне, ще не було. І ці гоніння вже переживають справжні віруючі цивілізованого Заходу. Це переслідування з боку моральних збоченців, які намагаються прищепити суспільству свої гріховні погляди, змушуючи чорне називати білим і навпаки. Політика толерантності вимагає від християн відмовитися від своїх біблійних переконань на догоду тим, кого Слово Боже прямо називає грішниками. Україна також стоїть на порозі подібних змін. Тому ми не маємо права розслаблюватися і насолоджуватися свободою: рано чи пізно вона припиниться. Ми повинні бути готовими до цих випробувань, одягнутися у повне духовне всеозброєння, щоб ці проблеми не застали нас зненацька.

Мудрі християни не шукають самі гонінь: у час свободи вони намагаються скористатися нею для проповіді Євангелії. Але разом з тим, вони і не забувають, що спокійний період може несподівано припинитися. І тоді важливо не лише зберегти свою віру, але й продовжити духовну працю. Працю, яку не можна зупиняти ні за яких умов.

Юрій Вавринюк

Юрій Вавринюк,
головний редактор журналу "Благовісник"

Українська християнська поезія