Благовісник

Таланти та характер служителя

Поділюся з вами трьома відкриттями щодо талантів і характеру та їх взаємодії.

1. Таланти — це кава, характер — то посуд. З одного боку, можна думати, що вміст важливіший, адже «хороша людина — ще не професія», а якісним напоєм можна посмакувати й із картонного стаканчика. А з іншого — ніхто не буде пити навіть найкращу каву, якщо вона подана у свинячому кориті або розлита на підлозі після падіння чашки (читай — характеру).

2. У сфері талантів треба розвивати свої сильні сторони, у характері — слабкі. Як мінімум, не варто змагатися за першість у тому, що не ваше. Навіть ведмедя можна навчити їздити на велосипеді, але він ніколи не стане олімпійським чемпіоном. Тому спершу визначте, які здібності у вас основні — і спрямуйте всю увагу саме на них.

З характером — навпаки. Тут не можна сказати: «Я дратівливий, зате зовсім не жадібний…» На відміну від талантів, одне зовсім не компенсує іншого. Тож складіть перелік своїх недоліків і оголосіть їм «третю світову».

Коротка історія. Мені з дитинства доволі легко давалися гуманітарні науки й все, що пов’язано з публічними виступами. А от із музикою було складніше, і вчитель гри на гітарі по кілька разів виходив із класу, щоб перекурити, а потім повертався й просив: «Миколо, ніколи не йди в педагоги. Ну, дуже нервова робота!»

Милістю Божою я вчасно зрозумів, де тут проходить межа мого максимуму, і свідомо переключився на інше. А от із характером цей фокус не пройшов — і довелося підтягувати «хвости» й закривати саме болючі ділянки.

Пам’ятаю, як я, уже студент, читав про тисячі, які йшли до Ісуса, і почув тихий внутрішній голос: «Зі Мною людям було добре. А як їм із тобою? Ти приваблюєш інших чи відштовхуєш? І якщо відштовхуєш, то чи бачать вони в тобі Мене?»

Таке усвідомлення буквально поставило мене на коліна й спонукало до багатьох молитов, постів і рішень… Звичайно, цей процес завершиться тільки в небі, і, напевно, я ще далеко не такий, яким маю бути. Однак, дякувати Богу, уже точно не такий, яким був раніше.

А! Мало не пропустив — відкриттів має бути три. Тож ось третє:

3. Таланти можуть підняти нас на вершину, але тільки характер допоможе там залишитися.

Микола САВЧУК

Благовісник, 3,2021