Благовісник

Екзамен із незалежності

У цьому році, відзначаючи День своєї незалежності, Україна чула вітання з усього світу. Але лише тепер ми стали по-справжньому розуміти, що таке незалежність.

24 серпня 1991 року було прийнято Акт проголошення незалежності України. Але, як і в нашому житті, проголошення чогось ще не означає наміру так і жити. І ми ще довго були й навіть подекуди й залишаємося залежними.

Ми довірилися іншим країнам і позбулися ядерного потенціалу заради миру в усьому світі. Й ось тепер один із гарантів цієї угоди погрожує нам, зокрема й своєю ядерною зброєю. Ми впустили флот сусіда на свої військові бази — і тепер звідти летять ракети, сіючи смерть мирним містам України.

Ми не були достатньо наполегливими, відмежовуючи свою мову й культуру. І мільйони українців нині отруєні пропагандою, що звучала тією мовою.

Так виглядає залежність. І вона така потужна й проникла настільки глибоко в кожного з нас, що здавалося — буде легше здатися, скоритися. Так думав увесь світ. У це повірив ворог…

Тож як стати незалежними? 24 лютого ми склали й продовжуємо складати свій екзамен на незалежність. Ми вистояли на початку, стоїмо й тепер перед лицем страшного лиха, яке прийшло на нашу землю і в життя кожного українця.

Але це не єдиний екзамен. Ще їх багато перед нами. І навіть зараз: їхати чи залишатися, шукати кращої долі чи бути вдома, у строю? Як правильніше: піклуватися про родину чи про країну і чи це можна поєднувати? І взагалі, а яка вона — моя незалежність і чи насправді я незалежни­й?

Чи незалежні ми від комфорту й грошей, від гріха й лихих ідей, які пропонує оточення? Чи незалежні ми від ненависті, яку так важко тепер вигнати з серця?

Щодня ми складаємо екзамен на правдиву незалежність. І персонально — послухом Богові, і як частина нації. Тож нехай Бог свободи й любові втре кожну сльозу й допоможе кожному з нас і Україні загалом гідно скласти цей екзамен.

«Коня готують на день бою, але перемога — від Господа» — сказав Соломон. Багато пройдено й багато ще попереду. Тож українці, християни, віри нам, міцності духу, невтомності в молитвах і за Україну, і за світ. Готуймо відповідально своїх коней, тобто невтомно борімося кожен на своєму фронті. А перемогу приготує Господь.

Микола РОМАНЮК

Благовісник, 3,2022