Благовісник

Неможливе людям — можливе Богові:
історія диво-хлопчика, народженого «без мозку»

Вони називали його «хлопчиком, народженим без мозку». Але тепер, через вісім років, розмір мозку Ноя Уолла становить 80% від норми. Дитина ігнорує негативні прогнози щодо свого відновлення.

Шеллі та Роб Уолли замість того, щоб із нетерпінням чекати народження сина, мусили вибирати труну для нього. Лікарі сказали, що в дитини немає шансів пережити народження. Запевнили подружжя, що навіть якщо виживе, то психічні та фізичні вади будуть надто серйозними. Незважаючи на це, диво-хлопчик, який народився практично без функцій мозку, не просто вижив, але й оздоровився далеко за межі того, що лікарі колись вважали можливим.

На 20-му тижні вагітності подружжя отримало жахливі новини: у їхньої майбутньої дитини розщеплення хребта й гідроцефалія. Цей стан викликає накопичення зайвої рідини в черепі, вона штовхає мозок до черепа, внаслідок чого відбувається пошкодження тканин. Лікарі заявили, що шанси Ноя вижити — незначні, а серйозні пошкодження мозку — неминучі. Також вони мали побоювання, що дитина взагалі не переживе народження, тому що гідроцефалія зазвичай вражає ту частину мозку, яка контролює дихання.

Мати віру

Але коли народився Ной, він закричав — і з цього почався довгий шлях його лікування. Лікарі вставили в голову хлопчика шунт, щоб злити рідину, і всі сподівалися на краще.

Як розповів доктор Грегорі Скотт, дослідник нейробіології з Імперського коледжу Лондона, під час першого післяпологового обстеження в немовляти виявили дещо шокуюче — на момент народження хвороба Ноя знищила 98% його мозку. Проте він міг їсти, дихати й пити, тому що стовбур мозку залишився цілим. У нього також була спинна біфіда, вроджена вада хребта.

Історія цього диво-хлопчика, який народився практично без функцій мозку, є прикладом того, чому віра є такою важливою!

Той факт, що Ной вижив після народження, уже кинув виклик усім прогнозам. Але розуміючи, що в хлопчика працює лише 2% функцій мозку, лікарі покладали не надто великі сподівання на його одужання й можливість повноцінного життя. Однак Бог працював. Ной не тільки жив, але й мозок його розвивався — відбувалося те, що лікарі вважали неможливим.

До двох років здібності Ноя приголомшили всіх. Він міг співати, сидіти прямо і навіть грати в ігри на комп’ютері. І його дивовижний прогрес продовжував зростати.

Безперервне диво

Коли Ною було три роки, йому зробили друге сканування мозку. Лікарі були здивовані, побачивши, що мозок хлопчика виріс. Доктор Скотт вважає, що, ймовірно, шунт допоміг звільнити місце для росту мозку. Але, чесно кажучи, ні в кого немає однозначної відповіді. Мозок людини — настільки загадковий, що ми до цього часу дуже мало знаємо, як він функціонує.

Тепер Ной насолоджується своїм дитинством. Він отримує постійну емоційну підтримку від рідних, які навчають його вдома. Тепер він може говорити, розпізнавати літери свого імені й рахувати до десяти. Хлопчик навіть відвідує школу один раз на тиждень.

Ной проходить «тренування мозку», тобто, наприклад, виконує вправи з математики й читання, що стимулюють його розвиток. Так хлопчик постійно вдосконалюється. Він читає, відмінно володіє iPad, вміє бесідувати, а ще Ной дуже кумедний і справжній жартівник!

Одужання дитини настільки неймовірне, що про нього навіть зняли документальний фільм ВВС під назвою «Хлопчик без мозку».

І хоча Ной і його сім’я стикаються з проблемами, його мама каже, що він — радість для всієї родини: «Я дякую йому щоночі перед сном. Кажу: «Ною, спасибі за такий прекрасний день. Це було чудово». А він відповідає: «Я люблю тебе, мамо. Добраніч!»

Те, що неможливе людині, можливе Богові

«Я планувала його похорон, поки була вагітною, і ніколи не могла собі уявити, що настане цей неймовірний день», — сказала Шеллі.

Через розщеплення хребта Ной користується інвалідним візком та має кілька інших проблем зі здоров’ям. Але що стосується мозку, то він вразив лікарів майже повним відновленням. Сканування показує, що за останні чотири роки тканини мозку Ноя відновилися з 2% до 80%!
Незважаючи на похмурий прогноз, Шеллі та Роб відмовились перервати аборт. Вони зачекали й побачили, що Бог приготував для їхнього малюка.

Щодо батьків Ноя, то вони найменше турбуються про те, що, на думку лікарів, Ной ніколи не зможе зробити. «Ной покаже нам, на що саме він здатний і що саме він хоче робити в житті, — сказала його мама. — Він такий рішучий, і ми ним дуже пишаємося».

Це маленьке диво показує, як те, що люди вважали неможливим, Бог зробив можливим!

ІА «Світогляд» за матеріалами Tank'sGoodNews та GodVine

"Благовісник", 4,2020