Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 
Актуальне запитання

Хто такий Ісус Христос?

Хто такий Ісус Христос? На відміну від запитання «Чи існує Бог?», дуже мало людей ставлять під сумнів, чи існував Ісус Христос. Загальновизнано, що Ісус насправді був людиною, яка жила в Ізраїлі 2000 років тому. Але коли піднімається питання про те, ким був Ісус, починаються дебати. Майже кожна провідна релігія навчає, що Ісус був пророком, великим учителем чи благочестивою людиною.

Християнський письменник К. Люїс у своїй книзі «Справжнє християнство» пише наступне: «Я намагаюся відмовити людей казати справді нерозумні речі, які часто вживаються стосовно Нього (Ісуса Христа): «Я готовий(-а) прийняти Ісуса як великого морального учителя, але не приймаю твердження про Його Божественність». Нам не слід казати такого. Проста людина, яка б говорила такі речі, як Ісус, не була би великим учителем. Її б визнали або психічно хворою — на рівні людини, що вважає себе вареним яйцем, або ж дияволом із пекла. Ви повинні зробити свій вибір. Ця людина або була (і є) Сином Бога, або ж вона божевільна чи щось гірше… Ви можете вважати його божевільним, ви можете наплювати на нього і вбити як демона; або ж ви можете впасти до Його ніг і назвати Його Господом і Богом. Але давайте утримаємось від цих поблажливих дурниць про те, що Він — великий учитель-людина. Він не залишив нам такого варіанту. Він не збирався цього робити».

Отже, ким Ісус називав Себе? Ким Його називає Біблія? По-перше, погляньмо на Ісусові слова в Івана 10:30: «Я і Отець — одне!» На перший погляд, це може і не здаватися твердженням про власну Божественність. Але зверніть увагу на реакцію юдеїв після Його твердження: «Юдеї Йому відказали: Не за добрий учинок хочемо Тебе вкаменувати, а за богозневагу, бо Ти, бувши людиною, за Бога Себе видаєш...!» (Ів. 10:33). Юдеї розцінили вислів Ісуса, як твердження про Свою Божественність. У наступних текстах Ісус не поправляє юдеїв, кажучи: «Я не роблю Себе Богом». Тобто, це означає, що Ісус справді мав на увазі, що є Богом, проголошуючи «Я і Отець — одне». Іншим прикладом є текст в Івана 8:58: «Сказав їм Ісус: Знову й знову запевняю вас: Перш ніж був Авраам, – Я є!» І знову, у відповідь юдеї схопилися за каміння, збираючись каменувати Його (Ів. 8:59). Ісус, вживаючи стосовно Себе словосполучення «Я є», прямо послався на старозавітне ім’я Бога — Єгова (Вихід 3:14). Чи поривалися б так юдеї каменувати Ісуса, якби не вважали, що Він сказав щось богохульне, а саме, проголошував Свою Божественність?

В Івана 1:1 написано: «Слово було Бог», а в Івана 1:14 – «Слово стало тілом». Це ясно підтверджує, що Ісус є Богом у тілі. Апостол Хома звернувся до Ісуса так: «Господь мій і Бог мій!» (Івана 20:28) — і Ісус не поправляв його. Апостол Павло описував Його, як: «великого Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа» (Тита 2:13). Апостол Петро пише те ж саме: «…нашого Бога і Спасителя Ісуса Христа» (2 Петра 1:1). Бог Отець також засвідчує, Ким є Ісус, звертаючись до Нього: «Боже, Твій престол на віки віків, і скіпетр Твого Царства — це скіпетр справедливості» (Євреїв 1:8). Старозавітні пророцтва проголошують Його Божественність: «Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічності, Князь миру» (Ісаї 9:5).

Таким чином, як стверджує К. Люїс, варіант вірити в Ісуса як великого вчителя-людину не передбачений. Ісус чітко й незаперечно названий Богом. Якщо Він не Бог, тоді Він обманщик, а тому не може бути пророком, великим учителем чи благочестивою людиною. Тим не менше, намагаючись по-своєму пояснити слова Ісуса, сучасні «вчені» стверджують, що «справжній історичний Ісус» не казав багатьох речей, які приписуються Йому в Біблії. Хто ж ми такі, щоб сперечатися з Божим Словом стосовного того, що казав Ісус?! Як може «вчений», на дві тисячі років віддалений від Ісуса, знати, що Він казав, краще за тих, хто жив із Самим Ісусом, служив разом з Ним і навчався у Нього (Івана 14:26)?!

Чому питання про те, ким був Ісус насправді, таке важливе? Чому таке велике значення має, чи є Ісус Богом, чи ні? Найбільш важлива причина, чому Ісус має бути Богом, така — якщо Він не Бог, то Його смерть не була б достатньою платою за гріхи всього світу (1 Івана 2:2). Лише Бог міг заплатити таке безмежне покарання (Римлян 5:8; 2 Коринтян 5:21). Ісус мав бути Богом, аби покрити наш борг, і Він мав бути людиною, щоб умерти. Спасіння можливе лише через віру в Ісуса Христа! Божественність Ісуса — підстава того, що Він — єдиний шлях до спасіння. Божественність Ісуса — підстава того, чому Він проголосив: «Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене» (Івана 14:6).

http://www.gotquestions.org/Ukrainian/index.html

Читать статью на русском языке

Українська християнська поезія