Благовісник

Віра та життя

«Горючий» камінь

Усе велике колись починалося з малого. Якщо, звичайно, це мале хтось колись помітив. Як колишньому шахтареві, мені було цікаво дізнатися, що одного разу дуже давно люди помітили в багатті, біля полін, палаючий камінь. Зацікавлені цим «дивом», вони пошукали ще таких каменів — і знайшли цілі жили, що виходили на поверхню. Ніхто ще нічого не знав про такі поняття як копер, зумпф, квершлаг, бремсберг або маркшейдер. Люди просто помітили горючий камінь, щось зробили, щоб використати його для діла, і... І на тепер це вилилося у величезну окрему галузь промисловості, названу вугільною.

Одного разу Бог помітив палаюче серце молодого фарисея Савла. Не все правильним було тоді в його релігійних уявленнях. Але було очевидним одне — ця людина пристрасно шукає істину й бажає присвятити їй все своє життя. Ніхто ще нічого не знав про такі послання, як до римлян, коринтян, галатів, ефесян, филип'ян, колосян, солунян, до Тимофія, Тита, Филимона і, можливо, до євреїв. Господь просто взяв це палаюче серце і використав його для побудови Царства Божого. І це згодом вилилося в місію такого грандіозного масштабу, наслідки якої ми відчуваємо на собі досі.

Я звертаю до тебе своє слово, дорога душе: «Озирнись навколо! Чи немає біля тебе палаючих очей і зацікавленого погляду? Чи не пошукати тобі таких «каменів», які б можна було «підкинути» в «багаття» вражаючого життя церкви, від служіння якої зможе зігрітися багато сердець. Чи не сказав нам Господь через автора Послання до євреїв, 10:24: «Будьмо уважні один до одного, заохочуючи до любові й добрих справ». Пам'ятай, усе велике колись починалося з малого. Якщо, звичайно, це мале хтось колись помітив...

Михайло ЮНАКОВСЬКИЙ

"Благовісник", 1,2014