Благовісник

Віра та життя

Комунікабельність чи флірт?

Мене часто запитують, чим відрізняються один від одного флірт і комунікабельність?

Комунікабельність і флірт відрізняються один від одного так само, як здатність будувати стосунки з людьми і вміння обманювати.

Я не буду пояснювати і розписувати, в чому саме переваги комунікабельності. Всім відомо, що це чудова риса, і навіть Писання стверджує: «Не забувайте ж і про доброчинність та спільність (рос. общительность), бо жертви такі вгодні Богові» (Євр. 13:16).

Коли людина відкрита для спілкування, вона може будувати стосунки з людьми, але те, ЯК вона використовує цю здібність, це вже інша справа. Біблія має на увазі (у вищезгаданому уривку), що відкритість у спілкуванні має бути нашою жертвою. Ми повинні спілкуватися не тільки з тими людьми, які приємні і цікаві нам, а й із тими, кому ми можемо допомогти добрим словом підбадьорення чи настанови, кому ми можемо послужити.

У той же час, якщо людина комунікабельна, то вона може використовувати цю здібність (чи дар) неправильно, причому шляхів для цього багато: шахрайство, омана, спокутування, використання довіри людей для свого блага й т.і. Флірт також є одним зі шляхів цього.

Церква засуджує флірт, і, думаю, що кожен християнин чи християнка зі здоровим глуздом розуміють його небезпеку. Справа в тому, що флірт — це гра почуттями іншої людини. Хтось думає, що виникають серйозні стосунки, що є людина, яка виявляє любов, а насправді це — ОБМАН.

Коли немає жодних почуттів і серйозних планів побудувати стосунки з людиною протилежної статі, то не треба поводитися так, ніби дівчина тобі подобається. (Я не маю на увазі, що треба зневажати й показувати своє неприйняття, але й не треба вселяти надії).

Проблема флірту — це проблема як хлопців, так і дівчат, які вважають, що легковажна романтика допустима в стосунках християн. Впевнений, що це дуже небезпечно.

Антуан Сент-Екзюпері висловив важливу думку словами лиса — одного з персонажів «Маленького принца»: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили!»

Тому раджу кожному християнину чи християнці легковажно не скорочувати дистанцію з людьми іншої статі, при цьому не маючи ніяких серйозних намірів чи почуттів. Не треба хлопцям дарувати шоколадки і говорити солодкі компліменти кожній сестрі. Не треба дівчатам стріляти очима хлопцям й кокетливо випрошувати провести їх додому.

Думайте не тільки про те, які бажання й внутрішні мотиви маєте ви, але й про те, як інші можуть інтерпретувати ваші дії, і які вони можуть мати наслідки в серцях та житті інших людей.

Хай поможе вам Господь!

Денис ПОДОРОЖНиЙ
Персональний сайт "Дом на скале"
"Благовісник", 3,2012