Благовісник

Віра та життя

Бункерний тиск

Коли я служив в армії, наша частина спеціалізувалася на забезпеченні зв'язку між різними підрозділами ракетних військ. Споруда, де ми несли бойове чергування, була великим залізобетонним корпусом, частково вкопаним у землю, з повною автономією на випадок атомного удару.

Коли споруду герметично зачиняли масивними дверима, всередину під тиском накачували повітря. Крім вентиляції, це робилося ще з однією метою. У разі атомного удару, була небезпека проникнення радіаційного пилу всередину споруди і, відповідно, радіаційного зараження тих, хто там перебував. Тиск усередині приміщення мав відштовхувати радіаційний пил, не даючи йому проникнути всередину. Якби у споруді з'явилися тріщини чи окремі пошкодження, накачане повітря з силою виривалося б назовні, роблячи неможливим проникнення будь-чого всередину.

З тих пір, коли я почав на все дивитися духовними очима, то часто згадував цю споруду і бачив у ній чудовий приклад внутрішнього стану віруючої людини. У Писанні ми часто читаємо заклик «сповнятися Духом» (Еф.5:18), але не завжди слухаємо його. Та це надійний спосіб вберегти себе від проникнення у наш внутрішній світ різних спокус. Зваби цього світу намагаються увірватися в нашу душу, щоб занечистити її. Тому наше завдання не боротися зі спокусами, а відкидати негайно, тільки-но вони намагаються проникнути в нашу душу. Сповнена Духом Святим людина робить це легко та вільно, на відміну від того, хто духовно слабкий і не має сили Божої.

Упевнений, що ви також відчували це. Ми так цінуємо той час, коли були не просто наповнені, а й переповнені Духом, коли всі спокуси були нам не страшні, і для нас все було можливим. Це повинно бути нормальним, постійним, звичним станом будь-якої віруючої людини.

Михайло ЮНАКОВСЬКИЙ

"Благовісник", 1,2012