Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

Благовісник у ФейсбуціСвідчення

Група крові

Мій батько повернувся з війни в 1949 році. У той час по всій країні можна було зустріти таких солдатів, як він, які «голосували» на дорогах. Вони спішили додому побачитися зі своїми сім’ями. Але для батька радість зустрічі з рідними була затьмарена горем.

Мою бабцю, а його маму, поклали в лікарню з хворобою нирок. І хоча їй надали необхідну медичну допомогу, для спасіння потрібне було негайне переливання крові. Інакше, як сказав лікар рідним, їй не вдасться дожити до ранку. Переливання виявилося проблематичним, тому що в бабці була рідкісна група крові: Третя з негативним резусом. У кінці 40-их ще не було банків крові, та й спеціальної служби з її доставки.

Усі члени нашої сім’ї здали кров для визначення групи, але, на жаль, потрібної ні у кого не виявилося. Надії було мало — бабця вмирала. Батько зі сльозами на очах їхав з лікарні за рідними, щоб привезти їх попрощатися з матір’ю. Коли він виїхав на трасу, то побачив солдата, який «голосував». Вбитому горем батькові хотілося проскочити мимо, але щось всередині змусило нажати на гальма і запросити незнайомця в машину. Якийсь час вони їхали мовчки. Але солдат помітив сльози в очах мого батька і поцікавився, що сталося. З болем батько розказав незнайомцю про хворобу матері. Він розповів про необхідне переливання крові і марні намагання знайти донора з відповідною групою. Мій батько ще щось говорив, як попутник дістав з-за пазухи солдатський медальйон і простягнув йому. На медальйоні було написано: «Група крові ІІІ (-)».

Через декілька секунд машина батька вже мчала назад в лікарню. Моя бабця видужала і прожила ще 47 років. Ніхто в нашій сім’ї так і не зміг дізнатися, як звати того солдата. А мій батько до цих пір думає: чи то був звичайний рядовий Радянської Армії, чи ангел у військовій формі. Іноді ми навіть не підозрюємо того, як Господь може надприродно діяти в нашому житті.

Єгор Християнин,
із сайту «Про Бога» (www.proboga.com)

"Благовісник", 2,2010

 

Українська християнська поезія