Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 




Роздуми над Словом Божим

Благословення чи прокляття?

На початку ХХ століття завдяки відкриттю Альберта Ейнштейна людство дізналося про теорію відносності. І попри те, що об’єктом його дослідження було рівняння електродинаміки, ця теорія знайшла своє місце у всіх сферах людського життя. Все у світі відносне! Про що йде мова? Що відносно чого? А швидше, хто відносно Кого! Залежно від місця, часу, ваги, навколишніх умов середовища один і той же предмет рухається по-різному. Ми — люди, і все, що з нами відбувається, завжди перебуває у прямій залежності від Бога і наших стосунків із Ним.

Хочете підтверджень моїх слів? Погортаймо сторінки Святого Письма, починаючи з Буття.

«І сталось, як рушали зо Сходу вони, то в Шинеарському краї рівнину знайшли, і оселилися там. І сказали вони один одному: Ану, наробімо цегли, і добре її випалімо! І сталася цегла для них замість каменя, а смола земляна була їм за вапно. І сказали вони: Тож місто збудуймо собі, та башту, а вершина її аж до неба. І вчинімо для себе ймення, щоб ми не розпорошилися по поверхні всієї землі. І зійшов Господь, щоб побачити місто та башту, що людські сини будували її. І промовив Господь: Один це народ, і мова одна для всіх них, а це ось початок їх праці. Не буде тепер нічого для них неможливого, що вони замишляли чинити. Тож зійдімо, і змішаймо там їхні мови, щоб не розуміли вони мови один одного. І розпорошив їх звідти Господь по поверхні всієї землі, і вони перестали будувати те місто. І тому то названо ймення йому: Вавилон, бо там помішав Господь мову всієї землі. І розпорошив їх звідти Господь по поверхні всієї землі» (Буття 11:2-9).
Я впевнена, що ви добре знаєте цю історію, але порівняймо її з наступною, не менш відомою: «Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав. Перебували ж в Єрусалимі юдеї, люди побожні, від усякого народу під небом. А коли оцей гомін зчинився, зібралася безліч народу, та й диву далися, бо кожен із них тут почув, що вони розмовляли їхньою власною мовою!» (Дії 2:1-6).

Зверніть увагу, що, незважаючи на той факт, що ці історії описують різні епохи, різні обставини, врешті-решт, абсолютно різних у ставленні до Бога людей, вони мають дещо спільне.

У кожній з цих подій фігурує однозначний факт — Бог надприродним способом дав людям здатність говорити різними мовами. Однак у першому випадку це спричинило крах імперії, а в другому — утворення Церкви! Як і чому так відбулося?

Одне і те ж явище, «різні мови» в різних випадках для людей були прокляттям або ж благословенням – усе залежало від становища людських сердець щодо Бога! У першій історії люди шукали свого, прагнули прославити власне «его», і Бог показав, що слави достойний лише Він, поставивши між ними мовний бар’єр. У другому випадку, спостерігаючи за палаючими для служіння серцями апостолів, Господь зруйнував мовний бар’єр, давши їм духовні «інші мови», зодягнувши апостолів силою згори, щоб привернути ще більше людей для Царства Божого.

В інших сферах життя теорія відносності теж діє. Статеві стосунки, наприклад, самі по собі не є гріхом. Та до шлюбу вони будуть прокляттям, а тільки в шлюбі стануть благословенням. Гроші теж не є злом, але той, хто отримав їх нечесним шляхом, витратить їх на те, що його зруйнує, а той, хто добросовісно заробив, вкладе їх в те, що збудує його сім’ю.

Інтернет сам по собі теж не зло. Проте хтось там шукає порнофільми, а хтось — благовістить невіруючим через форуми та соціальні мережі.

Ейнштейн мав слушність — усе взаємовідносне. Від людини залежить стан її серця перед Богом. Її власне бажання бути залежним від Бога чи ні — це гарантія успіху або невдачі, благословення або прокляття.

Оксана КОНОНЕНКО

"Благовісник", 2,2011

Українська християнська поезія