Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

Благовісник у ФейсбуціХVI З'їзд Церви християн віри євангельської України

З 19 до 21 травня у молитовному домі церкви ХВЄ м. Чернівців проходив ХVI з’їзд Церкви ХВЄ України. На ньому були присутні 518 делегатів з усіх областей України, АР Крим та 90 гостей.

Урочисте відкриття форуму відбулося 19 травня о 16 годині привітальним словом єпископа Об’єднання церков ХВЄ Чернівецької області Петра Карпова і щирою молитвою до Господа. Усі дякували Спасителю за милість бути Його дітьми і служителями і просили в Нього благословити цей важливий форум.

Після пісні «Дорогії хвилини нам Бог дарував» З’їзд приступив до обрання мандатної та лічильної комісій, а також секретарів.

Після проповіді Юрія Веремія — єпископа церков ХВЄ Івано-Франківської області — старший єпископ Церкви ХВЄ України виголосив доповідь «20 років відновленого братства ЦХВЄУ», у якій відзначив основні віхи становлення євангельського п’ятидесятницького братства України — часто драматичні, але переможні. Наприкінці своєї доповіді М. Паночко закликав ушанувати псалмом «Гора Сіон – гора святая…» усіх служителів Церкви ХВЄУ, які відійшли у вічність.
Наступний пункт програми З’їзду — представлення гостей та їхнє вітальне слово учасникам форуму.

Серед гостей були представники влади (від адміністрації Чернівецької області, Держкомітету з питань національностей та релігій України).

На З’їзд були запрошені і представники братніх євангельських об’єднань України — ОЦЄХБ Чернівецької області (П. Петреску), СВЦХВЄ (В. Райчинець)) та ближнього і далекого зарубіжжя. Зокрема, вітали З’їзд єпископи В. Прохор (МАХВЄ), Е. Грабовенко (Росія), В. Павловський (Молдова), С. Хомич (Білорусь), І. Елльссель (ФРН), Е. Гаррісон (США), Я. Макконен (Фінляндія), П. Верн (Швеція), У. Арнольдсен (Норвегія), Р. Лехтонен (місія «Світло для народів»), М. Лукач (Румунія) та інші.

Другий день З’їзду — 20 травня — розпочався ранковим богослужінням, до молитви привів єпископ М. Мокієнко. Продовжив служіння І. Елльссель з Німеччини проповіддю, яка закликала присутніх до єдності духа. Після нього вітав З’їзд представник церков ХВЄ з Узбекистану (з причин безпеки прізвища не вказуємо), який наголосив, що в церквах Середньої Азії помітний слід української церкви. Він дякував Богові за християн з України, які рознесли євангельську віру по світі.

Серед гостей був і представник з Пакистану Вільям Джонсон, який звернувся до присутніх із закликом: «Роби більше».

За ним проповідував М. Лукач з Румунії. Його емоційна проповідь застерігала, що Господь уже йде, Він близько, біля дверей, і закінчилася натхненною молитвою: «Прийди, Господи Ісусе!»

П. Новорок — заступник начальствуючого єпископа ОЦХВЄ — привітав З’їзд і закликав присутніх бути вірними служителями Божими.

Засідання конференції розпочалося молитвою, до якої закликав єпископ М. Синюк. Голова мандатної комісії П. Карпов повідомив, що на З’їзді зареєстровано 518 делегатів та 86 гостей і запросив керівництво Церкви ХВЄ України до звіту.
Присутні вислухали звіти старшого єпископа ЦХВЄУ М. Паночка, скарбника І. Хрипти, голови ревізійної комісії В. Прита, першого заступника М. Синюка, регіональних заступників О. Бабійчука, В.Боришкевича, Ю. Веремія, М. Мокієнка.
Після них звітувалися керівники відділів ЦХВЄУ — Л. Оніщук (дитяче служіння), Б. Левицький (молодіжне служіння), В. Деркач (жіноче служіння), А. Кліновський (освіти), О. Попчук (благовістя), Ю. Кулакевич (зовнішніх та міжнародних зв’язків), С. Вінковський (підприємців), В. Боєчко (видавництва).


Після затвердження звітів делегати З’їзду вислухали та обговорили семінари «Баланс пріоритетів» (Р. Мурах) і «Церква напередодні приходу Ісуса Христа» (В. Боєчко).

Закінчився другий день З’їзду вечірнім богослужінням, на якому проповідували С. Касянюк, П. Федорук та М. Близнюк.

Третій день З’їзду — 21 травня — традиційно розпочався ранковим богослужінням, на якому служили присутнім В. Лімонченко, О. Бабійчук, І. Глобак.

Після цього відбулося обрання керівників Союзу, зокрема голови, його заступників та керівників відділів. Більшістю голосів головою Союзу на наступний чотирирічний термін було обрано М.С. Паночка, його заступниками — В.Д. Боришкевича (Північно-західний регіон), Ю.К. Веремія (Південно-західний регіон), М.М. Мокієнка (Північно-східний регіон) та О.І. Бабійчука (Південно-східний регіон). Скарбником обрано І.А. Хрипту, а головою ревізійної комісії — П.І. Карпова.

Згідно рішення З’їзду, кандидатура заступника голови Союзу ХВЄ у центральному регіоні залишається відкритою до найближчого Комітету Союзу.

Василь МАРТИНЮК

Фоторепортаж про цю подію дивіться у розділі "Новини Церки ХВЄУ"

"Благовісник", 2,2010

 

Українська християнська поезія