Головна

Про нас

Останній номер

Архів номерів

Статті

Замовити друкований варіант

Пожертвування

Інтернет-ресурси

Новини Церкви ХВЄ України


Актуальне запитання

Адреси церков ХВЄ та розклад богослужінь

 
Мовою притчі

Здатнiсть бачити лише коричневе

Якось до одного мудреця прийшов його друг і, бесідуючи, почав розповідати про одного чоловіка і перераховувати його недоліки. Мудрець мовчки слухав, а потім, обірвавши співрозмовника, запропонував йому:

— Роздивися добре кімнату, де ми перебуваємо, і постарайся запам’ятати у ній речі коричневого кольору.
У кімнаті було багато речей, що мали коричневий колір, тому другові було неважко виконати прохання. Тоді мудрець знову його попросив:

— А тепер заплющ очі і перерахуй речі… синього кольору.

Друг спочатку розгубився, а потім обурився:

— Так нечесно! Я нічого синього не запам’ятав, адже ти просив мене звернути увагу лише на коричневий колір!

— Все правильно — відповів мудрець. — Тобі справді важко перерахувати речі синього кольору, бо, зосередившись на коричневих, ти їх просто не помічав. Але вони все ж таки є у кімнаті і їх чимало. Тим самим я хочу тобі відкрити правду життя: якщо ти цілеспрямовано шукаєш у кімнаті речі відповідного кольору ти будеш бачити тільки їх; якщо в житті та поведінці когось ти будеш вишукувати лише погане — тільки погане й бачитимеш і тільки погане тобі запам’ятається, хоча хорошого в тій людині може бути не менше. Бійся однобокого та упередженого погляду. Бійся в усьому бачити лише погане, бо тоді для тебе перестане існувати хороше. Зосереджуйся більше на хорошому, святому та приємному — і тоді твій погляд, твій розум, думки та слова будуть такими ж.

"Благовісник", 4,2010

Українська християнська поезія