Благовісник

30-річний ювілей місії «Добрий самарянин»

8 червня 2019 року в Рівному відбулася конференція, присвячена святкуванню 30-річного ювілею місії «Добрий самарянин». Конференція була не просто місіонерською. На неї було запрошено також молодь, щоб, як зазначають організатори заходу, через свідчення про місіонерську роботу «надихнути молоде покоління на виконання Великого Доручення». У ході конференції своїм досвідом служіння ділилися засновники, працівники та діючі місіонери.

Варто зазначити, що християнська місія милосердя «Добрий Самарянин» почала свою роботу у 1989 році, а у 1990 її було офіційно зареєстровано. Першим директором місії був Ростислав Радчук, згодом її очільниками стали Павло Радчук і Ярослав Кулініч, а з 2003 року аж донині місію очолює Ростислав Боришкевич. Для реалізації головної мети місії — проповіді Євангелії — у рамках місії діє місіонерський відділ та відділ благовістя, християнська телерадіокомпанія та відділ служіння дітям, а також відділ милосердя.

Станом на 2019 рік при місії «Добрий Самарянин» працює 75 місіонерських станцій, на яких трудиться 175 місіонерів. В організованому при місії біблійному інституті «Віра», який випустив чотири групи студентів, духовну освіту отримало близько 200 пасторів з України, Росії та Білорусі. Починаючи із 2008 року, євангелізаційна команда місії організовує місіонерські поїздки в Індію. З 2001 року місія щороку проводить понад сто наметових євангелізацій у різних областях України.

Працівники відділу дитячого служіння разом із місіонерами щорічно проводять близько 40 літніх дитячих таборів. У вересні 2007 року в селі Новоукраїнка Рівненського району було відкрито дитячий будинок сімейного типу. Нині тут проживає дві сім’ї, які виховують понад 20 дітей, більшість із яких є прийомними.

На даний час на місцевому телеканалі «Рівне-1» транслюється духовно-просвітницький телепроект «Інша перспектива», а через мережу Інтернет транслюється молодіжна програма «Голос, що кличе», під такою ж назвою щомісячно видається християнська євангелізаційна газета.

У ході конференції керівники місії та місіонери згадували весь шлях, яким їм довелося пройти, свідчили про Божі милості, явлені у їхньому служінні.

Розпочав конференцію відповідальний за молодіжний відділ УЦХВЄ у Рівненській області Віктор Давидюк. Словом настанови та благословіння ділився старший пресвітер Рівненського обласного Об’єднання Олександр Коток.

У ході конференції взяли участь служителі з різних областей України та з-за кордону, зокрема, старший пресвітер церков ХВЄ у Чернігівській області Віталій Гавула, старший пресвітер церков ХВЄ Волинської області Михайло Близнюк, директор місії «Авен-Єзер» в США Алекс Чубарук, місіонер із Полтавщини Сергій Мельник (він покаявся завдяки служінню відомого гурту, який тісно співпрацював із місією), Михайло Кукса — колишній старший пресвітер Чергінівської області, директор місії «Голос надії», завідувач місіонерським відділом УЦХВЄ єпископ Микола Синюк. Вони ділилися роздумами про місіонерське служіння, дякували місіонерам «Доброго самарянина» за співпрацю, надихали молодих людей присвятити своє життя проповіді Євангелії. Роман Корнійко, засновник організації «Отчий дім», дякував за допомогу та сприяння в роботі із сиротами.

Гурти «Авен-Єзер» та «Салім», які багато років працювали разом з євангелістами місії, співом супроводжували увесь хід конференції.

Директор місії Ростислав Боришкевич розповів про історію її заснування та діяльність, яка поширюється на різні регіони України, зокрема Рівненську, Житомирську, Львівську, Луганську, Полтавську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Чернігівську області та Крим. Слово мав також перший директор «Доброго Самарянина» Славік Радчук.

У ході конференції було звершено молитву за працівників місії і за подальше поширення Євангелії. Також був заклик до молодих людей, які готові присвятити своє життя цьому служінню, на цей заклик вийшли десятки людей. Була звершена молитва за них, роздані анкети, зроблені настанови.

На заклик до покаяння також декілька людей вийшло наперед.

Продовженням свята стало євангелізаційне зібрання у парку Шевченка, яке було проведене увечері того ж дня. Тут співом служив гурт «Боришкевичі». Петро Радчук, Ростислав Боришкевич, Ростислав Радчук та інші євангелисти розповідали присутнім про любов Божу, про спасіння, яке дароване в імені Ісуса Христа. До покаяння вийшло близько двадцяти людей. Ще стільки ж — на молитву за зцілення.

Заключним акордом ювілейних святкувань стало євангелізаційне служіння на місцевому стадіоні, яке відбулося 9 червня.

"Благовісник", 2,2019